Hrvaška bo še dolgo tesna balkanska vukojebina

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.386
2.677
113
v lokalni ostariji
Batnica ima hard krom nanos, zajla je pocinkana. Pomoje ni primerjave. Ampak, naj bo po tvoje. Meni je vseeno.
Tema je "hrvaška vukojebina" zato so temu primerni tudi dogodki.
Ok imaš prav. Zajle so nekvalitetne hidravlika je pa top of the top nepokvarljivo razen olja ni potrebe po vzdrževanju. Hardcrom je neuničljiv (meni pa rjavi cilinder ki je bil izpostavljen slabemu vremenu). Noben cilinder ne pušča na tesnilih... Ne prihaja do loma. Bati so večni.

In tukaj na tem trajektu očitno ni odpovedala zajla. Ampak hidravlična komponenta.

Pletenice so dober sistem za dvigovanje. Jih je pa potrebno vzdrževati. Kot vse drugo.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.357
3.484
113
Ok imaš prav. Zajle so nekvalitetne hidravlika je pa top of the top nepokvarljivo razen olja ni potrebe po vzdrževanju. Hardcrom je neuničljiv (meni pa rjavi cilinder ki je bil izpostavljen slabemu vremenu). Noben cilinder ne pušča na tesnilih... Ne prihaja do loma. Bati so večni.

In tukaj na tem trajektu očitno ni odpovedala zajla. Ampak hidravlična komponenta.

Pletenice so dober sistem za dvigovanje. Jih je pa potrebno vzdrževati. Kot vse drugo.
Pa ti razumeš razliko v nosilnosti zajle napram hidravliki? Tisti šnirnc od zajle ima precej omejeno zmožnost nosilnosti. Če bi blo po tvoje bi danes vse laufalo na zajle, ker je po tvoje to bolje.
Cilinder zarjavi zaradi poškodbe kroma. Zakaj je pa ta poškodovan je pa treba vprašat uporabnika. Nimajo pa vsi cilindri enako debelega nanosa kroma.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
9.144
9.264
113
EU
Počakajmo na uporabo verig, kot tretjo možnost dviga rampe. Sistem TSI.
Komentarji bi bili bolj zanimivi.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.969
3.479
113
40
Lj

Hrvaški kampi najdražji v Evropi​

Hrvaška ima po ocenah nemškega Adaca najvišje cene kampiranja v Evropi, kampiranje pa družino v povprečju stane 62 evrov na dan. Najboljše rezultate na Hrvaškem letos dosegajo kampi visoke kategorije, število dni, preživetih v kampih, pa se zmanjšuje, je za hrvaško tiskovno agencijo Hina izpostavil direktor Kamping združenja Hrvaške Adriano Palman.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.386
2.677
113
v lokalni ostariji
Pa ti razumeš razliko v nosilnosti zajle napram hidravliki? Tisti šnirnc od zajle ima precej omejeno zmožnost nosilnosti. Če bi blo po tvoje bi danes vse laufalo na zajle, ker je po tvoje to bolje.
Cilinder zarjavi zaradi poškodbe kroma. Zakaj je pa ta poškodovan je pa treba vprašat uporabnika. Nimajo pa vsi cilindri enako debelega nanosa kroma.

Razumem jaz razliko. Vem tudi da se potrebne dimenzije pletenice izračunajo. Prav tako cilindra. En in drug sistem pa potrebujeta vzdrzevanje. Dobro pri zajli je to, da ko vids da je začela cveteti jo Zamenjas (jaz moram ravno sedaj zamenjati 2 zajli ki imata funkcijo varovanja hidravličnega prekucnika) Pri hidravliki pa velikokrat težave ne vidiš dokler ni prepozno. Verjamem pa da je sam sistem s hidravličnim cilindrom enostavnejši za izvedbo (Ne potrebuješ vzvodov, zavore, pogona navijala). Aja a veš, da se za izkopavanje v gramoznicah še vedno proizvajajo in uporabljajo zajlasi (bagri na zajle). Celo CAT jih proizvaja pa imaš Long reach roke itd itd. Ni zajla tolk zlo slaba stvar in hidravlika tako vsemogočna kot želiš prikazati.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
7.235
3.530
113

Hrvaški kampi najdražji v Evropi​

Hrvaška ima po ocenah nemškega Adaca najvišje cene kampiranja v Evropi.
Kako prikladno se je izpustilo, da je po istih ocenah tretja v Evropi po ceni kampov Slovenija. :cheer:

GU398qRWMAAi20d
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.969
3.479
113
40
Lj
Pozabite Sejšele, Maldive in Bali. Hrvaška je prava elitna destinacija, tiste ostale destinacije pa so za reveže.
 
27. jan 2022
5.519
2.146
113
Pa še nekaj: kampi visoke kategorije, ki obilno prispevajo k povprečni ceni na Hrvaškem so precej dobro opremljeni proti konkurenci v drugih EU državah, ker pa so sorazmerno majhni proti njim, pa lahko navijejo ceno - klein aber fein!

Naš "zabačen, post soc" kamp ima dnevno ceno okoli 35€ za dve osebi s takso + avtodom.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.275
5.383
113
Ne vem kako je drugje. Ampak v Primoštenu so v kampu samo še Slovenci. Nizozemci so izginili, pravtako Nemci in ostali. Ne vem če je za to kriva EV avtoagenda, ali pa so hrčki postali enostavno nezanimivi.
V ostalih nastanitvah pa se tere tujcev, gužva za popizdit vsepovsod. Zadnje 3 tedne ne morejo reči, da ni dobra sezona. Mi sploh več nismo imeli želje iti v mesto, ker je enostavno prevek dren.
 
27. jan 2022
5.519
2.146
113