Hrvaška bo še dolgo tesna balkanska vukojebina

27. jan 2022
5.550
2.159
113
V nedeljo MB-Murter 5h od tega dobre pol ure na izvozu Pirovac, da sem prišel do ENC špure (itak vsak drugi rikverciral, ker ni imel ENCa). Sicer tekoča, ampak dokaj počasna kolona od Krapine naprej, skozi ZG počasi, na Lučkem cca 5 minut, potem pa med 80 (pogosto) in 170 (zelo redko) do dol. Kontra stoječa kolona cca 20 km med vhodom Benkovac in izhodom Zadar vzhod. :bonk:
Včeraj nazaj 6:30 h :oops1: začelo se je pri Zadru zahod, pa po polžje do pol Velebita, po Liki stali enkrat 20 minut, okoli Male Kapele nalivi in posledično 50 km/h, Bosiljevo 1, 2, 3, počasi, ....... Lučko cca 15 minut. Naša meja prazno - aleluja!

Največji vic, da je bilo oba dneva v obe smeri nabito polno, tak da količina je že rekordna. Pa največji zastoji so pred in za počivališči, ker se glupani odločijo zadnjih 50 m ven/not zavit, pol pa cela AC na žlajf.
Bil sem z osebnim, da ne bo kdo mislil kaj drugega.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.160
9.244
113
Kaj se čudiš. To prakticiram za Dalmacijo že odkar imamo kamper. Je pa res, da ne smeš met problema ponoči vozit. Po šihtu grem spat, ob devetih zvečer vstanem, se počas spokamo in gasa.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in aljoman

kajn

Guru
5. okt 2007
2.664
1.452
113
Iskajoč brata
Si čakal 2h pred mostom? Na ponedeljek ko so ceste prazne.
Čakal sem od Omišalja do mosta, tako da 10 min. Je bilo to ob 7 zvečer, ko se je spraznilo. 2h prej bi čakal tudi 2h do mosta.
Je pa tako nalivalo nazaj, da mi je 2x tempomat vrglo ven zaradi luž

Je pa res ogromno prometa in ne moreš napovedat kdaj bo gužva. Hvala bogu za g. maps, kjer lahko pogledaš, preden se odpraviš na pot
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.920
3.744
113
Haha, šur ja. Ko že od dopoldneva stoji vse med šmarjami in koprom in uncem in brezovico ti ob treh popoldne kaže da iz poreča do LJ rabiš 3 ure. Voziš se pa potem 5 ur. Brez da je vmes karkoli počlo.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.664
1.452
113
Iskajoč brata
zanimivo... Je res da uporabljam 1 leto drugo aplikacijo, vendar pa še vedno pogledam na google maps, preden se odpravim.... in so točni podatki... ne na minuto, vendar znotraj 10/15 min pa, če se promet ali zastoj ne spreminja

Imate tudi drugi slabe izkušnje?
 

damirj

Guru
9. maj 2012
5.078
2.251
113
zanimivo... Je res da uporabljam 1 leto drugo aplikacijo, vendar pa še vedno pogledam na google maps, preden se odpravim.... in so točni podatki... ne na minuto, vendar znotraj 10/15 min pa, če se promet ali zastoj ne spreminja

Imate tudi drugi slabe izkušnje?

Z google maps imam to izkušnjo, da če sem že na poti in imam ruto nsatavljeno, potem osveževanje zastojev deluje precej počasi, 10-15min minimalno zaostaja zato sem ponavadi že v gužvi, promet pa je še kar označen zeleno. Včasih seveda tudi obratno, kaže mi temno rdeče obarvan odsek, jaz opa sam na tem odseku. Ni sicer vedno tako, ampak vseeno, ni zelo realtime zadeva. Zanimivo pa je, da če prekinem trneutno ruto in jo nastavim na novo, potem bo kazalo pravilno stane prometa, če sm takrat npr v gužvi in mi je pred tem kazalo stanje zeleno, bo po novi nastavitvi rute kazalo da je zastoj. Sej ql, samo mi pač bore malo pomaga to takrat, sej vidim da sem v gužvi, prvi odcep za ven iz gužve pa 10m za mano :)
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.882
1.790
113
Za zastoje je gmaps poraz...to je že dolgo znano. Zanimivo je, da tiste rdeče, oranžne in rumene barve ponavadi štimajo v nulo natančno, samo jih ne zna uporabljati
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

jello

Guru
22. sep 2008
9.920
3.744
113
Je uporabno čez transfagarašan ker vnaprej vidiš na katerem ovinku je medved.
Obvozi, ki jih predlaga pa so garancija za pizdarijo. Recimo če je čez šmarje gužva pošilja nemce in nizozemce v marezige.