Hrvaška bo še dolgo tesna balkanska vukojebina

dax

Majstr
22. maj 2012
841
1.824
93
Malo vas matematika muči.

mobilka 15 ljudi, 7 mesecev vs. 15 ljudi za 1 mesec na dopust na Havaje? Daj link, da grem tudi jaz na Havaja s kolegi
Ne vem, če se razumeva. Takole, hipotetično. Jaz kot (potencialni) lastnik plačam 6k pavšala na leto. Ne oddajam. Grem občasno tja na dopust/počitnice. V bistvu me te počitnice stanejo 6k + vse ostalo (hrana, prevoz itd.) na leto. VS mesec dni Havajev, 1x letno (1 oseba). O tem sem pisal, matematika tukaj še zaenkrat gre.

Ne gre pa tukaj, kar si zapisal (ne vem, o kakih stroških govorimo, strošek je samo npr. pavšal 6k). Saj ne računaš 3k za dan najema.
Celoletni stroški so plačani v 2 dnevih najema.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo in PHOBiA

sass

Guru
1. sep 2007
5.160
813
113
Ne vem, če se razumeva. Takole, hipotetično. Jaz kot (potencialni) lastnik plačam 6k pavšala na leto. Ne oddajam. Grem občasno tja na dopust/počitnice. V bistvu me te počitnice stanejo 6k + vse ostalo (hrana, prevoz itd.) na leto. VS mesec dni Havajev, 1x letno (1 oseba). O tem sem pisal, matematika tukaj še zaenkrat gre.

Ne gre pa tukaj, kar si zapisal (ne vem, o kakih stroških govorimo, strošek je samo npr. pavšal 6k). Saj ne računaš 3k za dan najema.
pavšalni najem ni za tiste, ki bi hodili občasno na dopust/počitnice, ampak za tiste, ki tam visijo celo poletje in vsak lep vikend spomladi/poleti
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco in jonny77

kajn

Guru
5. okt 2007
2.664
1.452
113
Iskajoč brata
Kampi so res dragi ratali.... mobilne še toliko bolj....
Je pa res da v kampu dobiš več kot samo parcelo in elektriko... Predvsem za otroke je dobro uštimano: družba se povoha, animacijski program čez cel dan, poleg morje je tudi bazen, polno igral....
Na drugi strani so na krku lani, letos množično zrasli plačljivi tuši, parkirnine so šle gor, tako da tudi apartmaje stiskajo na vseh straneh

Sem bil presenečen na Majorki... smo bili oddaljeni dober km od morja, pa smo prvič peškal, potem opazili, da je polno praznih brezplačnih parkirišč po celem mestu....
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
11.108
2.373
113
Pomurje
Je pa res da v kampu dobiš več kot samo parcelo in elektriko... Predvsem za otroke je dobro uštimano: družba se povoha, animacijski program čez cel dan, poleg morje je tudi bazen, polno igral....
Na drugi strani so na krku lani, letos množično zrasli plačljivi tuši, parkirnine so šle gor, tako da tudi apartmaje stiskajo na vseh straneh
Si nor to nič ne šteje.

En pacijent zgoraj razmišlja celo, da gre parkrat na morje in plača 55k€ za hiško in 6k€ za pavšal. Čudno razmišljanje o lastnini in času ki boš preživel v njej.

Če ne pokoristiš vsaj 50 dni, se lastna mobilka ne poračuna. Imam znanca ki je 150 dni v mobilki.

Za parkrat tj 10-20 dni, je hotel in apartma.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.199
6.014
113
To se grem SAMO, ce mi ni treba iti vec kot 10-20 dni. Preostali cas se oddaja in grem jaz se kam drugam...
 

dax

Majstr
22. maj 2012
841
1.824
93
pavšalni najem ni za tiste, ki bi hodili občasno na dopust/počitnice, ampak za tiste, ki tam visijo celo poletje in vsak lep vikend spomladi/poleti
Absolutno. Ali pa za tiste, ki oddajajo in to nekako spravijo notri, ampak se mora vse lepo poklopit oz. zapolnit. Jaz tolk dopusta žal nimam, pa v penziji še tudi nisem da bi tam slonel celo poletje in še pomlad/jesen. ;)
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.920
3.744
113
Ker ne delajo kot naše medicinske sestre v dsojih za moralno zadoščenje, ampak za denar, so sešteli ena plus ena je pet. Zakaj bi gledal pavšalista celo sezono, če na isti parceli z mobilno pokasiraš enak znesek v 14 dneh.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.514
9.986
113
ja, itak, sej je vsem jasno zakaj so jih ven metali...sicer menim, da bo bumerang cez par let , ampak ok. Njihov problem. Dokler je folk ki je pripravljen iz v zabačen kemp in odcolat za parcelo 100+€/dan, na soncu...pol je to to... mene ne vidijo.

Imam doma dost lepo, da niti ni hude želje, se it nekam gužvat.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.160
9.244
113
Ta bumerang užaljeni pavšalisti v nekaterih kampih čakajo že 15 let, pa nekak še ni uspel obrnit in priletet nazaj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.514
9.986
113
tud če ne, men je vseeno. Sam komentiram, pač mislim da bo.
nobenga realnega plusa več ne vidim v hrvatiji, visoke cene, gužva, filipinosi, morje vsako leto bolj v kurcu...... osebno raje v daljne kraje.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.920
3.744
113
Ja, čakajo od takrat ko so bile mobilne 75 eur pa roka in še vedno, čeprav so mobilne tudi 400+.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
11.108
2.373
113
Pomurje
Kolega je 2018 kupil in adaptiral hišo za 240k€ v katerem so trije apartmaji.

Enega je imel za sebe dva je oddajal.
Z dobičkom od oddajanja dveh apartmajev je v osmih letih vse pokril.
Da ne govorim, da je ta hiša sedaj 600k€.

Da je jasno zakaj je vse pozidano in prenatrpano.
Ko bo počil ta mehur bo zmaga za potencialne kupce.
Čakam.