Citat:
Uporabnik kaligula pravi:
Tudi če se nekaj izvaja v sklopu šolske medicine, še ne pomeni, da ima tudi rezultate. Akupunktura ima znanstvene rezultate, ravno tako homeopatija. Vrsta njih se najde na pubmedu. Enako je z bioresonanco. Naprave s katerimi operirajo so registrirane kot medicinski pripomoček razreda IIa, kar pomeni, da za svoje claime potrebujejo še kako oprijemljive dokaze o delovanju in o odpravi določenih bolezenskih stanj. Vrsta univerzitetnih bolnišnic po Evropi ima celo vrsto predkliničnih in kliničnih študij o delovanju in uspešnosti določenih metod dopolnilnega zdravljenja. Farmacija je hčera fitoterapije. Iz TKM so nastale resni nastavki, ki se uporabljajo v šolski medicini. Enako je z ajurvedo. Statinov si ni izmislila šolska medicina temveč tradicionalna medicina. Na ljubljanski fakulteti za kemijo imajo resne študije, ki so svetovno priznane o spominu vode (del delovanja homeopatije). Charite v Berlinu (univerzitetna bolničnica) ima primat v Evropi glede dokazovanja delovanj teh metod. Vse po najstrožjih medicinskih standardih. Tako danes, v času sodobne tehnologije in dostopnosti informacij govoriti o tem, da nekaj nima dokazov je smešno. Če nečesa ne razumemo, nočemo razumeti ali ne želimo razumeti, še ne pomeni, da ne obstaja ali da ne deluje. Pa to velja za katerokoli vejo znanosti, ne samo za medicino.
Če zdravniku vzameš laboratorij, uz, ct, mr bo taval v temi in na prvi uč ne bo ločil gripe od prehlada. Karikiram, ni pa daleč od resnice.
Škoda je tratiti energijo s prepričevanjem neprepričanih. Tudi Zemlja je bila včasih ravna ploskev. Čas je vedno pametnejši od vseh nas. Bo že pokazal resnico. Če ne nam, pa zanamcem. Je pa dejstvo, če bi "alternativi" namenili 1/100.000 denarnih sredstev za razsikave, kot jih namenjajo medicini, bi že marsikaj bilo v uporabi in z dokazanim delovanjem. Verjetno pa bi ta marsikaj hitro in ponovno uzurpirali zdravniki z željo po monopolu in prevladi. Konec koncev so vendarle nekaj več od nas navadnih smrtnikov. Je pa potrebno ločiti kdaj in po kaj k zdravniku in kdaj morda pomisliti tudi na kaj drugega, kar tudi zdravi. Stvar je v svobodi izbire. Včasih so bile poroke v naprej dogovorjene, danes si partnerje izbiramo sami. Potencialno se pa lahko zafrknemo v obeh primerih