Hi Fi Audio - kotiček o avdio opremi

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Nekaj spremljam po netu recentije Denona, naj bi bil primarno za glasbo . Lepo da si zadovljen z Rotelom, si morda imel priliko primerjat zvok Denona In Rotela, cenovno nista toliko narazen če so kaki popusti.
Direktne primerjave nisem delal. Sem kar zaupal mojstru v Sonus Artu, ki mi je svetoval, da se z Bowersi (predvsem bookshelfi) Roteli obnesejo dosti bolje, kot Denoni. Najprej me je sicer prepričal z Rotelom A12 mkII, ampak se je ravno na dan, ko sem prišel ponj pričela akcija, v kateri je A14 mkII bil le 100€ dražji, tako da sem vzel štirinajstko. Takrat je torej bila med A14 in zgoraj omenjenim Denonom razlika ravno 200€, redna cena A14-tke pa je 400€ višja od Denona.

Ne vem torej, koliko slabše (če sploh) bi zvenel Denon, ampak ker takšne zadeve ponavadi kupujem za dolgo časa, sem rajši šel na "varno" stran. Zaenkrat mi ni niti najmanj žal. Vmes sem še zamenjal sub, namesto Yamahe je sedaj Bowers ASW 610. Tudi tukaj je razlika v relativno majhni dnevni sobi sobi (5,5 x 4,5 m, na eni strani delno odprto v jedilnico) očitna.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Če ga sam sub nima in manjka tiste globine, potem verjetno ni postavljen na pravi lokaciji. Dandanes tudi majhen sub v majhni škatli lahko z dsp ali pa tudi samo z LT dosežemo zelo nizke frekvence, pod 30Hz komot lahko pa tudi pod 20Hz. Ampak z višanjem glasnosti le-ta tudi narašča oz limitira output, da ne zabije membrane. Pri nizkih glasnostih pa ni težav.
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.157
293
83

Priponke

  • 20230130_171052.jpg
    20230130_171052.jpg
    413,7 KB · Ogledi: 53
  • 20230130_171029.jpg
    20230130_171029.jpg
    285,6 KB · Ogledi: 52

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.813
113
Torej ne razumem. Source iz vinilke bi naj bil daleč najpopolnejši, saj je osnovni. V nadaljevanju ostane samo transport signala in predvajanje na zvočniku.

Imam Marantz NR 1200 receiver in zvočnike Polk Signature S55E. Sound - poraz. :( Vsaj proti tistemu kar sem imel nekoč ko sem bil še mulc in sem si vse sam naredil.

Včasih je bilo pri komponentah bistveno kak zvok si dobil ven. Danes je bistveno kaj vse lahko gor povežeš...zvok je drugotnega pomena.

Se je pa treba odločit..ali bi rad en tak splošno poslušljiv sistem, ki bo lepo igral že za normalen denar, ali bi se rad podal v audifilske vode, kjer si zneskovno vedno za par jurjev (po komponenti) prekratek. ;) Ko vse nabaviš pa časa ni za poslušanje.
Prvega imam v delavnici kjer imam par XTZ bookshelf zvočnikov (dal 270 EUR zanju) in 35 let star yamahin ojačevalec ax-530, ki skupaj igrajo bombastično (za denar) in se dobro sliši ne glede na vir, ki ga obesiš gor (gramofon, kaseta, CD, internetni predvajalnik, mp3,...).
Malo boljšega imam v dnevni, kjer pa je problematičen če CD plošček, če ni gor kvalitetno nasneta glasba. Kaj šele, da bi posksuil s kakim radijem, mp3.jev itd..katastrofa od zvoka (gramofona tu nimam...zgolj CD predvajalnik)- B&W Nautilus 805 zvočniki, Electrocompaniet ECI-1 ojačevalec (integriran 2 x 100 W), Tjoeb '99 CD predvajalnik (in System Audio SE 200 bass kot pomoč pri nizkih).

(sem imel vmes tudi Yamahin reciver, za hišni hino..10 let nazaj..pofl od pofla, kot nekih 5 x 90 W (na priključni moči 200 W :valjamse: ), mogoče 3 kile,..za zjokat).
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.051
1.460
113
39
B&W 606 S2 in S3 - kake so razlike med tema dvema?
Glede na ceno, se splača sploh novejši S3?
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Aja, razlike:
Represents the evolution of the award-winning 606 formula.
Features the all-new Titanium Dome™ tweeter for exceptional high-frequency reproduction.
Introduces the more acoustically transparent tweeter grille mesh, first developed for B&W's Signature models.
Comes with the acclaimed Continuum™ bass/midrange cone for precision and transparency.
Has upgraded speaker terminals derived from the 700 Series range.

Klasičen PR bu****t.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek in uncle_sam

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
B&W 606 S2 in S3 - kake so razlike med tema dvema?
Glede na ceno, se splača sploh novejši S3?
S čim jih boš poganjal? Teli mali Bowersi so namreč kar zahtevni za poganjanje in se jih na receiverjih ne izkoristi najbolje. Me pa pri teh novejših B&W bookshelfih moti, da imajo bass reflex zadaj - če ti je to OK, so, posebej S2, kar OK izbira. Ravno sem videl, da jih pri Sonus Artu dobiš za 500€ na par. Pojdi jih poslušat, pa boš videl.

Da pa še malo zakompliciramo...Damirjevi predlogi tudi sploh niso slabi, tako da....pojdi poslušat še vsaj Focale. Vse skupaj seveda na primerljivem ojačevalcu, da bo primerjava bolj realna. :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: uncle_sam

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.051
1.460
113
39
S čim jih boš poganjal? Teli mali Bowersi so namreč kar zahtevni za poganjanje in se jih na receiverjih ne izkoristi najbolje. Me pa pri teh novejših B&W bookshelfih moti, da imajo bass reflex zadaj - če ti je to OK, so, posebej S2, kar OK izbira. Ravno sem videl, da jih pri Sonus Artu dobiš za 500€ na par. Pojdi jih poslušat, pa boš videl.

Da pa še malo zakompliciramo...Damirjevi predlogi tudi sploh niso slabi, tako da....pojdi poslušat še vsaj Focale. Vse skupaj seveda na primerljivem ojačevalcu, da bo primerjava bolj realna. :)
Ja, dobro ceno imajo trenutno.

Prodajalec predlaga Marantz stereo 70s.
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Tegale Marantza sicer ne poznam, ampak kolikor sem pogledal, izgleda, da bo čisto OK. :zmaga: Pomembno je le, da se pri njih izogneš nižjemu in srednjemu rangu AV receiverjev, pa bo v redu :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: uncle_sam