Hi Fi Audio - kotiček o avdio opremi

damirj

Guru
9. maj 2012
4.877
2.106
113
Potem mogoče, bolj zaradi izgleda kot kaj drugega, ker jih Elac DBR62 posekajo. Odločitev je seveda tvoja, naj ti jih da poslušat.
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Sicer tehle Elacov ne poznam in z njimi nimam izkušenj, ampak reviewi niso baš nekaj. Ciljam predvsem na to, da bi naj posekali B&W, ne da so generalno gledano slabi, ker to je itak velikokrat stvar okusa in okoliščin.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.877
2.106
113
Ja, sploh če bereš kakšne whathifi reviewje ipd, ker .. no sej vemo zakaj.

Tole sicer za model 607 S2 (5.5" bas enota) ampak v splošnem trend velja enak za vse B&W

Tale showroom sound je tisto kar pritegne na prvo očke (uho) potem pa zna iti na živce.



Ampak kot rečeno, mogoče za 500€ bi pa tudi znali biti OK nakup, pa še tu je nekaj alternativ, ki bi znale biti bolj OK, vsak pa ima šibke točke na različnih koncih. B&W če bi malo bolj skultiviral tist visokotonec, bi znal bi pa zelo OK, tko pa samo napaka v dizajnu. Vseeno anj ti prodajalec priklopi par modelov, pač tisto kar ima in vidiš kje si.
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.067
1.471
113
39
Pa...po eni strani nad pričakovanji kar se tiče glasbe, Tidal na max kvaliteti šiba ves čas :cool:

Mi pa še nekaj manjka pri filmih; ne da bi bil bas premočan, nekako pogrešam srednji do višji razpon - kot pri kakem center zvočniku recimo. Moogče bo kaka razlika, da drugače kable povežem na zvočniku? Zdaj so na "diagonalo".
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Pa...po eni strani nad pričakovanji kar se tiče glasbe, Tidal na max kvaliteti šiba ves čas :cool:

Mi pa še nekaj manjka pri filmih; ne da bi bil bas premočan, nekako pogrešam srednji do višji razpon - kot pri kakem center zvočniku recimo. Moogče bo kaka razlika, da drugače kable povežem na zvočniku? Zdaj so na "diagonalo".
Kable načeloma lahko povežeš samo na en način. Če bi jih narobe povezal (plus na minus recimo), bi to opazil tako, da bi bilo manj basa, kot normalno.
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.067
1.471
113
39
Ahhh, narobe sem jih imel.

4 priklopi so, +/- za nizke in visoke frekvence.

Diagonalo sem mislih en za nizke in drugi za visoke... U, zdaj pa je bomba!
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.067
1.471
113
39
Imel sem + in - na spodaj na nizke frekvence, zdaj imam enga na nizke in enga na visoke.

Kot je svetoval v trgovini, je razlika...
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Imas med konektorji za visoke in konektorji za nizke tone mosticek/ploscico? Ce imas, potem nima veze, kam priklopis kabel, le da sta + in - pravilno povezana. Ce pa nimas mosticka, pa ti tudi zdaj ne more spilati OK…
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.650
1.260
113
Ja pa jebemumilomater....tud enih zvocnikov neznate vštekat? Kaj pa navodila? Pa kako bomo mi šli na Mars....??
 
  • Haha
Reactions: Kamele0N

jezek

Guru
24. jul 2008
2.650
1.260
113
Samo medklic....zakaj pa si mosticke dajal stran sploh? Ali si kupil demo, pa niso bili notri? Ali so bili posebej pakirani (kot pri Daliju?). Pa priklopi jih normalno zdaj, diagonala je bolj fama kot kaj drugega, pa v tem rangu tudi ne mores opaziti razlike (ki je tudi z elektricnega vidika ranga 1:milijon...)
 

Mirc4u2c

Pripravnik
19. okt 2019
102
20
18
Ima kdo zvočnike "Qacoustics 3030i" ? (~ 350€) So zelo dobro ocenjeni, med bolšimi za to ceno kot "hifi" zvočniki.


Trenutno imam en starejši Pioneer VSX d710s 5.1 ojačevalec (tale: https://www.crutchfield.com/S-d5JLlktDHW3/p_130VSXD710/Pioneer-VSX-D710S.html ) , kupil se rabljenega par let nazaj za 50€.

Zanima me, če lahko izboljšam kvaliteto zvočnikov z kakšnim novejšim novim/rabljenim modelom ojačevalca (zanj bi dal med 100-250€). Priporočeno imajo 25 - 75 W močan ojačevalec. Pioneer vem, da je dovolj močan, zanima me kvaliteta zvoka, ter dodal bi rad en manjši sub, pa nevem, če moj ojačevalec to podpira in katerega bi vzel ali priporočate za 2.1 sistem. Ne morem sprobat, zato sprašujem vas. Veliko je izbire..
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Imel sem 3020i, s katerimi kljub zelo dobrim ocenam nekako nisem bil zadovoljen. Kolikor pa sem sedaj gledal teste 3030i, pa naj bi odpravili nekatere težave, ki sem jih tudi sam imel s 3020i, tako da za ta denar izgledajo zelo OK.

Zvok lahko izboljšaš že s tem, da tvoj 5.1 receiver zamenjaš za stereo ojačevalec in kolikor sem na hitro pogledal, za ta denar tudi trenutno na Bolhi dobiš kaj pametnega. Predvsem kakšne NAD-e in Rotele starejšega (ampak ne slabega) letnika lahko pogledaš. Niso lepi, špilajo pa solidno :)

Tvoj receiver pa že podpira priklop suba in sicer preko izhoda "SUB W. PREOUT".