[Formula 1 - VN Evrope - Nuerburgring]

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Bravo Alonso! buahahaha
evil.gif


Lewis ... Ta vikend ni meu sreče... je pa dobr odpelal. Borba do konca... tako se dela!

Kimi... hitr (razn izleta iz uvoza v bokse
hysterical-1.gif
)

Massa...
cry12bpy.gif
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Samo, ga je Alonso lepo prehitel, pa rec kar ces
smile-1.gif


Na koncu pa se smesna debata :D
 

franci

Fizikalc
19. jul 2007
1.797
1
38
49
LJ
Alonso je res dal od sebe maximum. Zaslužena zmaga! Kimi,... škoda! Napaka pri vhodu v bokse, kasneje okvara hidravlike. Bi bil zelo verjetno v boju z Alonsom za zmago. Massa, dokazal je, da ni vreden primerjave z Kimijem. Hamilton,... za moje pojme poraženi "zmagovalec" dirke. Ta vikend njemu ni bil naklonjen vendar, vozil je na nož, veliko je tvegal z izbiro pnevmatik, na koncu je pač ostal brez točk. Videli pa smo odlične manevre ob prehitevanjih. Upam, da bo takšnih dirk čim več.
 

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.833
0
36
40
ksz...

A ve gdo ka je blo z kimmijem , ka točno mu je šlo ? ....Škoda da je falil uvoz v bokse
stupid-1.gif
, ni mi jasn ka je delu. Škoda, po moje je fertik kar se tiče njegovih stopničk na koncu.

Alonzo je pa res lepo prehitel Masso, vsa čast, mu je brazilko dal mal preveč placa pa se je odpeljal mim. Če bi bil jst na njegovem mestu, bi ga zihtr zrinil dol. Sej bi ga verjetno on tudi samo bil je na napačni strani, desni ovinek, Alonzo je bil na notranji strani. No vsa čast Alonzu, Massi pa sam šus v glavo ker mu je prepustil 1 mesto, berz večjiga prigovarjanja.
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Hidravlika.

Uvoz je falil, ker je prevec priletel
smile-1.gif


Saj se je Massa dobro boril, samo kaj ces... Ce je en obcutno hitrejsi je samo vprasanje casa kdaj bo prisel mimo.. Nimas kaj..
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Ja... res se je dobro boril... mal me je manever borbe spomnil na Suzuko cca desetletje nazaj
wink-1.gif
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.300
1.061
113
evo:KLIK

tam sem ti dal link do posnetka... in ga dobro poglej...
videl boš da je massa vozil po idealni liniji na meji svojih (bogih) zmogljivosti... Alonso pa se mu je uštulil iz zunanje strani... kaj to pomeni? da mu je dejansko zaprl (popolnoma pravilno) idealno linijo... ampak massa je vozil na meji.. se pravi da ni imel možnosti kaj več manevrirat... zato ga je tudi rahlo oplazil... massa verjetno ni mislil da mu bo bočno vozil skozi celoten ovinek.... ampak temu jaz rečem DIRKANJE...
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
A se ti mal hecaš? Ko je enkrat dirkač za pol dolžine pred tabo ga nimaš kaj zapirat. Zapira se, ko sta vzporedno ali pa je nasprotnik za njim... To kar je naredil Massa je pa izrivanje.

No pa nima veze... lepo prehitevanje blo
grin1.gif
.....
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.300
1.061
113
v ovinek sta prišla vzporedno... potem pa je skozi ovinek Alonso napredoval za tisti 1 m.... poglej posnetek... kaj bi pa rad? da bi po bremzi stopil? bi ga isto če ne še bolj odneslo v Alonsa....



pe še nekaj... ni ga zapiral... ampak je vozil ovinek....
 
Nazadnje urejeno:

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Če sta 2 dirkača vzporedno, se ponavadi držijo nepisanega pravila, da se nasprotniku pusti prostor, da se vsaj lahko umakne. Gre pa velikokrat na nož..
 

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.833
0
36
40
massa je naredu napako ko ga je sploh spustil vzporedno, in ker ni v ovinek šel z več gasa da bi bolj zajel ovinek do roba...Alonzo bi zihr spustil.... but that`s called racing.

Sem vedno za rdeče,sam za mene massa ni odličen voznik, je dober ampak ne odličen, ni dovolj agresiven ampak je premehak...kot v ovinkih kot do sotekmovalcev.

Drugače pa vsa čast alonzu, dober je tole spelal. Ponudila se mu je priložnost in jo je tudi izkoristil, ni veliko še vozečih dirkačev, ki bi v danem trenutku na priložnost takole odreagirali.
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Citat:
Uporabnik MViper pravi:

Če sta 2 dirkača vzporedno, se ponavadi držijo nepisanega pravila, da se nasprotniku pusti prostor, da se vsaj lahko umakne. Gre pa velikokrat na nož..




Štekam jst to, samo v tem primeru je šlo za prehitevanje, ko je bil Alonso za pol dolžine pred Masso, pa ga je ta še vedno "poskušal zapirat" ... Dokler gre za normalno zapiranje, nimam nič proti. Kot sem že napisal... ta manever Masse me malo spominja na Suzuko pred cca desetletjem. Ko je dirkač pred tabo pa pol dolžine in na idealni liniji nimaš kaj več drkat pa zapirat, ampak raje razmišljaj o tem, kako boš prišel v naslednji ovinek.
 
Nazadnje urejeno:

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.300
1.061
113
Citat:
Uporabnik wacko pravi:
Citat:
Uporabnik MViper pravi:
Če sta 2 dirkača vzporedno, se ponavadi držijo nepisanega pravila, da se nasprotniku pusti prostor, da se vsaj lahko umakne. Gre pa velikokrat na nož..

Štekam jst to, samo v tem primeru je šlo za prehitevanje, ko je bil Alonso za pol dolžine pred Masso, pa ga je ta še vedno "poskušal zapirat" ... Dokler gre za normalno zapiranje, nimam nič proti. Kot sem že napisal... ta manever Masse me malo spominja na Suzuko pred cca desetletjem. Ko je dirkač pred tabo pa pol dolžine in na idealni liniji nimaš kaj več drkat pa zapirat, ampak raje razmišljaj o tem, kako boš prišel v naslednji ovinek.

pa kaj tebi ni jasno... ko sta šla v ovinek sta bla VZPOREDNO.... v ovinku pa je Alonso potegnil za pol formule naprej.... ampak massa je že imel tako hitrost da enostavno ni mogel majnšega radiusa vozit in sta se pač počohala... če bi stopil po bremzi v ovinku... pa bi bla oba zunaj....
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Tudi jaz sem mnenja, da Massa nikakor ni nek vrhunski dirkač. Samo v nedeljskem primeru IMHO več kot več tudi ni mogel naredit. Alonso je bil občutno hitrejši.. V Imoli ali pa v Monacu bi se še dalo zadrževat, tukaj pa težko..
smile-1.gif


Agresivni dirkači.. Tudi meni so všeč, samo, saj vidiš letos.. bolj si agresiven - počasnejši si - thanx to bridgestone..
bonk.gif
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Hja, sam mislim, da lih namenoma ga ni butnil, mogoče mu je pa res pustil nekam malo prostora, ko sta bila vzporedno..

Podobno, kot prej pri manevru Hamiltona, ko je šel malo čez travo..


Ma ni panike, malo butanja more bit, vsaj malo popestri stvar, tako kot v 80ih, ko je nonstop pokalo
grin1.gif