Formula 1 sezona 2021

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.417
9.164
113
mal sumim, da bo v 2022 še več kregarije in političnega drk.anja okol pravil. Ker pač. Zdaj je pač znano, da se da po svoje vse skupaj glumit. Za gledalce zabavno ali pa tudi ne.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.369
6.551
113
ja tudi ta opcija....

pisem pac ce se je na vsak način hotelo narediti dirkanje, potem pač moči izenačiš... tole je pač tako zgledalo, da hamilton ni imel osnovnih šans zmagat dirko, čeprav je dominiral celo dirko. Precej bizarno.

ne morem se znebiti občutka, če bi HAM šel v bokse v SCju po nove gume, in VER ne bi. in bi tako zamenjala mesta, bi pa SC do konca odpeljal.... in potem bi za nekatere spet bilo OK.

Dirka se ne bi končala pod SC, ta občutek je samo posledica navideznega favoriziranja MAXa. Sicer mi res ni jasno od kod zdaj to, ko pa je celotno sezono bil BLM/merc veliko bolj "zaščiten"

Mogoče bi VER obdržal prednost tisti krog, kot je naredil perez prej, ko je šolal BLMja da so solze tekle...
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.417
9.164
113
Dirka se ne bi končala pod SC, ta občutek je samo posledica navideznega favoriziranja MAXa. Sicer mi res ni jasno od kod zdaj to, ko pa je celotno sezono bil BLM/merc veliko bolj "zaščiten"

Mogoče bi VER obdržal prednost tisti krog, kot je naredil perez prej, ko je šolal BLMja da so solze tekle...
mogoče. Mogoče pa bi bil red flag, ali pa SC finiš a ne :evil:, pač kak bi se Masi odločil.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.336
760
113
mal sumim, da bo v 2022 še več kregarije in političnega drk.anja okol pravil. Ker pač. Zdaj je pač znano, da se da po svoje vse skupaj glumit. Za gledalce zabavno ali pa tudi ne.
Nima še kaj šef moštva pregovarjati z vodstvom med samo dirko, kaj in kako naj se naredi, koga je treba kaznovati in podobno... Ukinejo naj jim dvostransko povezavo in konec.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.369
6.551
113
MAx se sigurno ne bi pustil enako pošolat v 5. ovinku(?), kot se je lujz, ko se je odprl bolj kot kurva na turneji.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.417
9.164
113
ja, to tak al tak. Ampak bo pa letelo še več pritožb, po dirki med dirko ju nejmit. Boš videl, v to sem prepričan.
 

DOHC

Majstr
4. sep 2007
1.857
350
83
A Spa je bil pa v redu?

jst drugače nimam nobenih problemov z Spajem razen to, da so sploh točke potalal. Mi je pa čist razumljivo, da jih nekateri imajo. Priznam, da celotne dirke nisem spremljal ker sem imel ravno poroko tist dan. Sem mel pa karto za to dirko, tko da dobr da nisem šel hehe. Kolega, ki je bil tam, je drugač reku, da je blo preveč mokro. Da scal sicer ni tok, ampak da vidljivost je bla pa čist v *****. Pa smo bli kr na dostih dirkah skupi že, in on je bil tudi že na več deževnih, ki so se izpeljale, pa je reku, da je takoj vedu, da ne bojo dirkal, ker je blo preveč spray-a.
 

DOHC

Majstr
4. sep 2007
1.857
350
83
Nja, sem šel poguglat glede tega dogovora in celo:

As the car and the debris were removed, we were running out of laps. It seemed entirely possible that the race would end under the Safety Car. In the last couple of years there has been a general agreement with the teams that the Race Director should always endeavour to have the race ending under green flag conditions, even if only for a lap or two, as at Baku earlier this year.

Pomeni sploh ni bila to posebnost za tole dirko, ampak je to "splošna" praksa, saj prav tako. V Baku je verjetno zato vrgel red flag, ker je bilo premalo krogov da bi spucali vse pod SC, v abu dhabiju pa ne.

Ampak poglej okoli česa se kregamo; birokracija. Če NE BI BILO pravila, da se morajo avti priključit, potem bi bilo vse OK, ker pa je to črka na papirju, pa je še vedno galama.
Ker ne mi zdaj rečt, da je merc kalkulirat, da ne bodo dovolj hitro spucali PLUS spustili vse naprej da se priključijo, oz da je merc reskiral WC s hipotezo, da se bo dirka končala pod SC?

Torej, če bi dali člen v pravila, recimo: "under extreme circumferences ("running out of laps") the Race Director can decide how to end SC procedure by alowing the race to resume even if the lapped cars are not yet packed", bi pa bilo vse OK? In če bi to obstajalo, bi merc poklical lujza v bokse?

Če bi tako naredil kot v Baku-ju bi reku Ok. Vse vredu. No problem with that. Hočeš dirko spelat under racing conditions in pod običajnim postopkom SC-ja to nebi šlo, si fuknu red flag zarad tega. Got it. V baku-ju je blo premal krogov za spucat, pa je padu red flag. V abu dhabiju je pa zmanjkal krogov za dokončat SC postopek se je pa postopek spremenil ne pa red flag vrgl. Tuki je moj point. In najdi mi eno dirko v zadnjih 30 let, odkar F1 spremljal kjer se je to zgodilo. Ne pravim za ziher da se ni, samo jaz je nisem našel. Se jih je pa kar nekaj pod SC ali pa kar končale z red flag.
 

DOHC

Majstr
4. sep 2007
1.857
350
83
Dirka se ne bi končala pod SC, ta občutek je samo posledica navideznega favoriziranja MAXa. Sicer mi res ni jasno od kod zdaj to, ko pa je celotno sezono bil BLM/merc veliko bolj "zaščiten"

Mogoče bi VER obdržal prednost tisti krog, kot je naredil perez prej, ko je šolal BLMja da so solze tekle...

Da bi bla oba na istih gumah, pa Max spredaj, bi Max rajš ene pol grida zrediral kot pa pustil, da ga nekdo prehiti. prevečkrat spominja na folk v Rfactorju kot pa a real racing driverja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.369
6.551
113
Ne moremo ravno primerjat dirke "zadnjih 40 let", ker s to pretirano varnostjo se komplicira od biančija naprej. Je pa tudi malo primerjav sploh možnih, ker vseeno ni veliko priložnosti ko bi v zadnjih krogih dajali SC ali RF. Bo pa zgleda tega vedno več, ko bo vedno več "uličnih dirk" in vedno več nedozorelih mladičev.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.369
6.551
113
Ja ampak, baje, imajo zadnjih nekaj let dogovor, da se konca pod green flag. Jaz sem to tudi zdaj prvic zasledil..
 

DOHC

Majstr
4. sep 2007
1.857
350
83
Sej se lahko odloči, da zmaga un k je največ km odpeljal predn mu je zmanjkal goriva. Vse se lohk spomne, samo da je show. Zgleda da je zdej tko v F1. Hebeš pravila, bo masi zrihtu neki, sam da slučajnoma ne bo boring dirka. Bog ne daj, da bi bila finalna dirka boring. K do sedaj so ble vse za prste polizat.