Fakin' mengeški semafor...

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Tudi sam poznam ta semafor in še nekaj podobnih cvetk. Če se komu ljubi, naj pokliče na Direkcijo za ceste in bo dobil e-mail človeka, ki menda beleži te stvari. Če jih potem uredi(jo), pa žal ne vem
evil.gif

Škoditi pa ne more. Prav tako takšne pripombe zabeležijo naši možje v modrem. Kar pogumno do njih - ne grizejo.
 

Audio

Pripravnik
6. avg 2007
241
0
16
Ker je že ravno debata o semaforjih...

Kdaj mislijo brihtne buče zrihtat časovne intervale na semaforjih?
Na veliko lokacijah je, kot verjetno tudi vi opazite, namesto zelenega rdeči val. Če voziš po pravilih, na teh lokacijah VEDNO prideš na rdečo luč. Takih semaforjev je v Ljubljani n+1.
Z malo dobre volje bi se to dalo lepo uredit, vožnja bi bila bolj tekoča, posledično manj onesnaževanja okolja itd.

Torej, koga je potrebno zbrcat, da bi vsaj začeli razmišljat v tej smeri?

Saj vem, da sem naiven
jezen.gif
 

TheAnswer

Dvojček št. 1
7. avg 2007
3.732
0
36
39
Glede Mengeškega semaforja:

Kolikor je meni znano je semafor delal "normalno" do dne, ko je na tem križišču kamion v smrt povozil majhega fantka.

Teh 5 s fore so pa naštimali zato, da imajo pešci malo več časa da se spokajo čez prehod. S par strani sem slišal ta podatek, tako da bo verjetno kar držalo.

zdej a je to pametno ali ne bi se dalo pa diskutirat.

Najbrž ne, ker tisti ki so semaforja navajeni itak zapeljejo v rdečo, tisti, ki ga niso pa panično bremzajo in lahko hitro kdo parkira v vozilo pred seboj.
 
Nazadnje urejeno:

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Hm, jaz imam v spominu, da ga je (semafor namreč) sral že prej... A niso tistega mulčka povozili eno križišče naprej (v smeri Leka)?
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
--> Najbrž ne, ker tisti ki so semaforja navajeni itak zapeljejo v rdečo, tisti, ki ga niso pa panično bremzajo in lahko hitro kdo parkira v vozilo pred seboj.

Kot se je tudi zgodilo
10.gif


Kamion ki je povozil fantka je zavijal desno?
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Citat:
Uporabnik Audio pravi:
Ker je že ravno debata o semaforjih...

Kdaj mislijo brihtne buče zrihtat časovne intervale na semaforjih?
Na veliko lokacijah je, kot verjetno tudi vi opazite, namesto zelenega rdeči val. Če voziš po pravilih, na teh lokacijah VEDNO prideš na rdečo luč. Takih semaforjev je v Ljubljani n+1.
Z malo dobre volje bi se to dalo lepo uredit, vožnja bi bila bolj tekoča, posledično manj onesnaževanja okolja itd.

Torej, koga je potrebno zbrcat, da bi vsaj začeli razmišljat v tej smeri?

Saj vem, da sem naiven
jezen.gif

Ni dolgo nazaj, ko sem nekje bral pogovor z možakarjem, ki skrbi za semaforje v Ljubljani. Roko na srce, možakar se mi je zdel kar strokovnjak in da stvari pozna.
Na vprašanje o zelenem valu je omenil, da je težava v premajhni razdalji med križišči in jim pravi zeleni val ne uspe. Razen - tako pravi - na Tržaški naj bi delovalo približno normalno.
Koliko je soli tukaj ne vem, je pa tip deloval tako, da stvari pozna.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.914
816
113
Za zaloško vem, da semaforji različno dealjo zjutraj-popoldne-zvečer.
In če greš malo nad omejitvijo, ujameš zeleni val.
Na celovški zjutraj v smeri v mesto baje namenoma ustavijo zeleni val, sicer bi v center naenkrat prišlo
preveč avtom pa bi se zabasalo.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.103
742
113
zeleni val preverjeno deluje (oz. je deloval) v LJ na tržaški od obvoznice do tobačne, na celovški od AC do obvoznice, na šmartinki od obvoznice do pokopališke ter na zaloški od obvoznice do kajuhove. seveda pa je naivno pričakovati, da zeleni val deluje v obe smeri, ali pa v času konice.
 

Blue GTI

stručko
Osebje foruma
19. jul 2007
403
0
16
Ljubljana
www.69performance.si
Če ga je res povozil, ga je moral povoziti največ 3 dni po ukinitve zelene utripajoče luči, ker sam točno vem, da se je sprememba zgodila, ko se je zelena luč ukinila. Edino, če ga je povozil že prej, pa so po nekaj časa spremenili sistem, hkrati pa je po naključju to sovpadalo z ukinitvijo utripajoče luči.

Dejansko se pešci nič prej ne spokajo dol, ker oni grejo lahko na cesto šele, ko se zelena luč naravnost prižge. Ko je rdeča luč, vsi čakajo, tudi pešci.

Če je fantka res povozil, je to tragično, a zaradi tega take konsekvence potegnit, vsekakor ni smiselno. Drugače bi morali po celi Sloveniji narediti tak premor med zeleno puščico in zeleno luč za naravnost na takih tipih križišč.

Problem tega zavijanja desno je tudi to, da je interval prekratek in velika večina voznikov lovi interval in vozi mogoče malo prehitro skozi križišče in manj zbrano. Če bi bil interval dovolj dolg, bi bilo sigurno to križišče varnejše. Še večji problem pa je, ker Mengeš nima obvoznice, kar pomeni gnečo, kar pomeni stres in slaba volja in nesreča potem nista daleč.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Zakaj Mengeš nima obvoznice bo zanimiva tema, najbolje, da začnemo nov topic
evil.gif


Takole je: utripajočo zeleno so ukinili na prvega maja (morda že poskusno kak dan prej), otroka pa so povozili enkrat sredi poletja, julija ali avgusta...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.852
113
pri taščici
Sicer čisto na pamet ne poznam zdele delovanja sem. v mengšu ampak

kaj imajo veze pešci in njihov interval veze pri našem problemu. problem te teme je da med zeleno puščico in zeleno lučjo sveti nekaj sekund samo rdeča luč. In v teh nekaj sekundah vozniki mrzlično bremzajo, čez "5" sekund jim pa trobijo za ritjo ker stojijo pred zeleno!? Sempravilno izpostavil problem?
Pustimo potem tisto o prekratkih intervalih, pa zelenih valih itd....
Na Tržaški "sigurno" čakaš pri viški cerkvi (od obvoznice proti centru)
 

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.396
485
83
43
Še vedno Rdeči revirji
Ne poznam problema dotičnega semaforja, vendar lahko po svojem poznavanju CPP-ja rečem, da nekateri tukajle troste buče. Če imajo tisti, ki zavijajo desno samo nekaj sekund rdečo, je po mojem zagotovo semafor narobe nastavljen. Ko v štirikrakem semaforiziranem križušču zavijaš desno ali pa tudi levo, imajo pešci na cesti na katero zavijaš zeleno istočasno, kot ti. Druga zadeva je pa pomen zelene puščice na semoforju. Ta ni popolnoma enakovredna zeleni luči (tisti pod rdečo in oranžno). Ta znak pomeni vozi previdno.

Če so kogarkoli v dotičnem križišču povozili, je žalostno, vendar tako butasto nastavljen semafor nikakor ne povečuje prometne varnosti, ampak jo še znižuje. Pešci niso zaradi enega vmesnega intervala rdeče za desno zavijanje nič bolj varni, se pa povečuje nevarnost naleta.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.852
113
pri taščici
Ne vem na kateri "zebri" so povozili otroka, mislim pa da v času zelene puščice, pešci (tvoji desni, katerimsekaš pot pri zavijanju desno) nimajo zelene luči. Dobijo jo šele ko imaš ti "čisto" zeleno luč. Vsaj tako je pri Lj semaforjih (kajuhova-letališka, šmartinska- žale....)
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Seveda se varnost peščev poveča, če je rdeče luč (če bi jo upoštevali). Ker če je zelena direktno, potem se cela kolona vozi že s precejšno hitrostjo in seveda se vsem mudi, ker so prej čakali v koloni in priletijo direktno v desno čez križišče. Če pa imajo rdečo, pa šele speljejo in je veliko večja verjetnost, da bodo opazili pešča, ki bo štartal istočasno z njimi.
 

TheAnswer

Dvojček št. 1
7. avg 2007
3.732
0
36
39
To že, samo problem je tukaj v tem, da večina teh 5s rdeče luči ne upošteva ( ker ve da se kmalu prižge zelena ), tisti, ki pa rdečo luč upoštevajo pa nehote postanejo nevarni za povzročitev naleta od zadaj.

Mah kakorkoli za moje pojme semaforji ki so takole nastavljeni ne pripomorejo ravno veliko k varnosti.
crazy1.gif