F1 GRAN PREMIO DE ESPANA SANTANDER 2012

Ausc

Pripravnik
10. sep 2011
584
1
16
Kdorkoli je ze kriv, dirkacu takega kova se take stvari ne bi smele dogajati. Sicer sem schumacherjev navijac, ampak v tejle drugi karieri se z vsako tekmo bolj sramoti
bonk.gif
Letos naj eno dirko nocno zmaga, toliko za okus, potem pa naj res ze spoka v penzijo, ni vec to to..
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
4
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik MViper pravi:
Pa kva qurca je Senna kriv, ce se mu je un slepc brez refleksov v rit ukajlal? Sej je delo zadnjega, da se ogne trku, ne prednjega, ffs.

V javnem cestnem prometu da, na dirkališču, kjer se gre za centimetre pa ne. Schumacher seveda ni brez krivde /zakaj sem napisal že prej), a Bruno je po mojem občutku zaviral prekmalu. Spomni se Coulthard-Schumacher v deževnem Spa-ju
 

Mladinec

Fizikalc
11. jun 2009
316
26
28
Ptuj
ksz

Ata je zajebal kapitalno, že zaradi tega, ker je bil zadaj in on bi moral pazit kaj dela on in oni spredaj. Za moje pojme je bistveno predolgo ostal v zavetrju, ali pa je Bruno res prehitro zaviral.
Si je pa Bruno tudi sam malo pomagal pri karambolu, ker je najprej nakazal da bo šel nazaj levo, po par cm pa se je pomaknil nazaj na desno. Mene je situacija spominjala na tisto varianto, ko se poiskušaš peš v kakšnem hodniku srečat s kom in potem se "nagađata" oba levo, oba desno
smile-1.gif
na koncu pa pokne...

Sicer pa dirka je bila top, edino počasi začenjam deliti mnenje ateja glede gum, ko bi moralo najbolj zanimivo ratat se neha veselje (troboj Pastor-Fernando-Kimi).
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.026
6.713
113
To veselje neha zaradi tega, ker ekipe tako tempirajo gume, da zdržijo tik do konca, zato si vedno mislim; joj, kaj še ni blo kroga, dveh, ampak če bi bili, bi pa bilo spet drugačno stanje
wink-1.gif


Prav zanimiv bo monaco. Pomoje bodo qualy podobne tem v španiji, ko bodo morali tudi favoriti v Q1 posečt po mehkejših, potem pa bo Q3 spet prazen. Upam, da letos ne bodo nesreče krojile razpleta in da ata pride do cilja tokrat
wink-1.gif
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Pa kje to Bruno pravi? Ne vem kje vi to pobirate, uradne izjave:

Citat:
Bruno Senna
Bruno Senna"It has been a disappointing weekend for me on the whole. It was difficult to overtake at the beginning of the race and then Schumacher got a big DRS boost coming down the straight and went into the back of me. These weekends with lots of bad luck happen sometimes, but on the up side our car has shown excellent pace with Pastor’s win. I am really happy for him and this will give the team a big boost headed into the next race."

“Obviously he’s not going to say it’s his fault but at the end of the day he had newer tyres. I didn’t want Michael to do the same as Grosjean. Under braking he just came across and hit me, so what can you do?”

Mi je pa dejansko zanimivo, da ima samo Schumacher s tem probleme. Ze 3 je na isto foro nabasal.
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.026
6.713
113
Za Sky je dal tisto izjavo, med samo dirko, relativno hitro po incidentu.

A za tisto, ko ga je grosjean zavrtel, je tudi bil ata kriv?
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Ma dej ta formula ena je res kretenska, nekoga kaznovati ker se je zaletel, res katastrofa. Ajde ne rečem da bi bilo namerno, očitno vsem paše novodobna formula kjer se kekci samo v koloni vozijo, ni čudno da ni več prehitevanj (razen s šupačkim DRSjem). In zato naj zapravim 3 ure sončne nedelje?? Ne hvala.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.026
6.713
113
Citat:

But then this is sometimes what you have to go through in racing. It is not easy to see from the TV replays but what happened from my viewpoint was that he went to the right to defend the inside line, and then suddenly, shortly before the braking point, went to the left. When you are so tight together in the braking zone, you have no other choice than to try to react and avoid hitting but it was too late.

Vsaj ata se pridružuje mojemu mnenje, da je v tako kratkem času nemogoče odregirati 100% pravilno. Bi pa bilo zanimivo videt še onboard posnetek senne in ateja, senna je pomoje direkt v špegle gledal pa zablokiral brezkompromisno.
 

Chief_Wiggum

Fizikalc
24. jul 2007
1.064
3
38
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
senna je pomoje direkt v špegle gledal pa zablokiral brezkompromisno.

Tako kot je Schumaher delal v najboljših letih. Ni pa pričakoval, da bo kdo to njemu, sibn mal veltmajstru, delal.
grin1.gif
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Vsaj ata se pridružuje mojemu mnenje, da je v tako kratkem času nemogoče odregirati 100% pravilno. Bi pa bilo zanimivo videt še onboard posnetek senne in ateja, senna je pomoje direkt v špegle gledal pa zablokiral brezkompromisno.

Ko kdo drug naredi kaj podobnega, je manijak, ubijalec, itd... Če še nisi dojel je v F1 vse odvisno od tega, da v kratkem času najbolje odreagiraš in to je povezano s kvaliteto voznika.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.026
6.713
113
Citat:
Uporabnik Chief_Wiggum pravi:
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
senna je pomoje direkt v špegle gledal pa zablokiral brezkompromisno.

Tako kot je Schumaher delal v najboljših letih. Ni pa pričakoval, da bo kdo to njemu, sibn mal veltmajstru, delal.
grin1.gif

Že ja, ampak ata se je takrat boril za zmago oz naslov prvaka (Hil 94, Vili 97), to je še nekako razumeti, početi to tam okoli 10. mesta pa je malce zaletavo, oz no, saj razumem senno, je pod velikim pritiskom in se mora dokazati.