F1 GRAN PREMIO DE ESPANA SANTANDER 2012

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Ja, zadnje gume so tukaj iber trpele.

Je pa zanimivo...pred nekaj leti, ali je bilo lani, je webber pikiral v rit kovalainena, ker je pač narobe ocenil njegovo hitrost in ker sta oba bila v istem krogu in se borila za mesto, se pač kovalainen ni pobožno umaknil, čeprav je bil v šajtrgi (podobno kot danes senna vs ata), takrat ko je webra vrglo v zrak in je prisal na glavi. Ampak takrat se pa ne spomnim, da bi webber fasal kakšno kazen, ali jo je?

Am.. Webber je Kovalainena za 1 krog prehiteval.

Schumacher je dobil +5 mest kazni za Monaco. Jaz sem videl tako: Schumacher je imel bistveno visjo koncno hitrost zaradi DRS-a in sem skoraj ziher, da je predvideval, da bo Senna ostal na desni - kot da bi prehiteval dirkaca za krog. Pa se je mal ustel.

Ker kasneje so se podobno vracali nazaj na idealno linijo Hulkenberg, Massa pa se en.. Pa ni poclo.
 

SpidiGonzalez

Fizikalc
2. sep 2007
3.318
2
36
Ja pa kaj naj zdaj jaz? Tudi če je bil papež modela še vedno ne nesejo več refleksi, a je vseh 543 krilc polomil na Senni?...mi je pa smešno kako se obešate name s Senno kot da sem njegov največji fan.
hysterical-1.gif
Če je fotr nesposoben je nesposoben, tako kot celo njegovo karijero. Samo z sekundo hitrejšim avtom, vodonošo rubensom ki ga je spuščal naprej in podporo FIE si je nakradel 7 naslovov. On nikdar in nikoli ni bil dober dirkač tipa A Senna, Mansell....zgolj povprečnež ki mu je vse bilo prinešeno h riti...kaj si mislim o statistiki sem pa že napisal.
BTW Nico ima 20,5x več pik od fotra....
hysterical-1.gif
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.342
764
113
Ti samo glej, da v svojo statistiko daš Maldonada, ki je dirko dobil kljub temu, da so bili vsi ostali od njega hitrejši vsaj po sekundo na krog.
hysterical-1.gif
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.579
10.186
113
kod Džej-Zija
Citat:
Uporabnik DizzyReed pravi:
ampak te jebene gume delajo celo sezono extra zanimivo. 5 dirk, 5 razlicnih zmagovalcev.

zelo vesel za Williams, lepo jih je videti na vrhu, Alonso dokazal, da se da tudi s povprecnim oz. ne najboljsim dirkalnikom vozit. Hamilton iz 22. na 8. tudi ni slabo, tudi Vettel je odvozil tiho in super. Kobajashi je Buttna lepo prehitel, kapo dol in zasluzeno 5.

Massa? kako dolgo se?

btw - who dafuq je Botoks?

Če je to, kar dela sezono zanimivo, lahko namesto dirkanja igramo loto, vlečemo pa cifre dirkačev. Tudi tu bo lahko zmagal vsak lolek, enako kot trenutno v F1. Gume tu izničijo ostale elemente avta, vključno z dirkačem. Zadeva je postala tako nepredvidljiva, da je postalo očitno, da rezultati s kvaliteto dirkača ali avta nimajo skoraj nič skupnega.
crazy1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.047
6.712
113
Citat:
Uporabnik MViper pravi:
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Ja, zadnje gume so tukaj iber trpele.

Je pa zanimivo...pred nekaj leti, ali je bilo lani, je webber pikiral v rit kovalainena, ker je pač narobe ocenil njegovo hitrost in ker sta oba bila v istem krogu in se borila za mesto, se pač kovalainen ni pobožno umaknil, čeprav je bil v šajtrgi (podobno kot danes senna vs ata), takrat ko je webra vrglo v zrak in je prisal na glavi. Ampak takrat se pa ne spomnim, da bi webber fasal kakšno kazen, ali jo je?

Am.. Webber je Kovalainena za 1 krog prehiteval.

Schumacher je dobil +5 mest kazni za Monaco. Jaz sem videl tako: Schumacher je imel bistveno visjo koncno hitrost zaradi DRS-a in sem skoraj ziher, da je predvideval, da bo Senna ostal na desni - kot da bi prehiteval dirkaca za krog. Pa se je mal ustel.

Ker kasneje so se podobno vracali nazaj na idealno linijo Hulkenberg, Massa pa se en.. Pa ni poclo.

Aja, za krog je blo...

Že ja, ampak če gledamo pošteno, oba sta že bila v fazi zaviranja, edino opcijo ki jo imel fotr je, da bi zapeljal iz steze, kar nekako odpade, zato se je hotel izognit trčenju in poskušal mimo po desni, ampak ni imel dovolj prostora:

https://www.youtube.com/watch?v=1fvlDDeQFUs

Ne vem, jaz tukaj ne vidim kaj drugega bi lahko fotr nardil, da bi se izognil temu? Med zaviranjem se namreč možnost manevriranja izjemno zmanjša....
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.047
6.712
113
Citat:
Uporabnik mosseero pravi:
Citat:
Uporabnik DizzyReed pravi:
ampak te jebene gume delajo celo sezono extra zanimivo. 5 dirk, 5 razlicnih zmagovalcev.

zelo vesel za Williams, lepo jih je videti na vrhu, Alonso dokazal, da se da tudi s povprecnim oz. ne najboljsim dirkalnikom vozit. Hamilton iz 22. na 8. tudi ni slabo, tudi Vettel je odvozil tiho in super. Kobajashi je Buttna lepo prehitel, kapo dol in zasluzeno 5.

Massa? kako dolgo se?

btw - who dafuq je Botoks?

Če je to, kar dela sezono zanimivo, lahko namesto dirkanja igramo loto, vlečemo pa cifre dirkačev. Tudi tu bo lahko zmagal vsak lolek, enako kot trenutno v F1. Gume tu izničijo ostale elemente avta, vključno z dirkačem. Zadeva je postala tako nepredvidljiva, da je postalo očitno, da rezultati s kvaliteto dirkača ali avta nimajo skoraj nič skupnega.
crazy1.gif

Razen pri ferariju, tam pa res ne vem kaj dela massa, ker alonso ga pere ko malega in dejansko pomoje edini v F1 ki iz avta potegne več, kot le-ta nudi. Mogoče še hamilton, vsi ostali pa so zgleda odvisno od dneva, oz kak jim pašejo gume v tistem trenutku...no, pa preden spidi spet kaj napiše, za fotra še ne vemo kakšen potencial ima letos, ker sploh ne konča dirke
wink-1.gif
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Kako ne? Na levi je imel za dirkalnik in pol placa. Ce bi ostal na levi ne bi poclo. Je pa res, da tisto tisocinko se ne bi uspel prehitet Senne.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.047
6.712
113
Ne vem, če lahko tako na easy predpostavimo tole...zamisli si da divjaš 300kmh+, začneš zavirat, potem pa avto pred tabo naenkrat menja linijo...verjetno bi vsak podzavestno obrnil volan v drugo smer...

Če bi ostal na levi bi ga celo pomoje prehitel, ker bi lahko ata bolj "globoko" zaviral, pa notranjo stran ovinka 2 bi imel.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.053
1.132
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Ne vem, če lahko tako na easy predpostavimo tole...zamisli si da divjaš 300kmh+, začneš zavirat, potem pa avto pred tabo naenkrat menja linijo...verjetno bi vsak podzavestno obrnil volan v drugo smer...

Če bi ostal na levi bi ga celo pomoje prehitel, ker bi lahko ata bolj "globoko" zaviral, pa notranjo stran ovinka 2 bi imel.

Ja, ampak ker pri FIA nikoli ne kaznujejo vijugačev, je pač ata sklepal, da bo šel glupi Senna do konca levo.
Tule je vsaj 60% krivde pri Senni, ostali 40% pa na FIA, ker sploh dovoljuje vračanje nazaj (oz tako tolmači svoje dvoumno napisano prvilo). Če se Senna ne bi smel zapljat nazaj levo, bi šel Schumi mirno po levi mimo oz vsaj vštric ...

Da pa niso DiReste kaznovali za (mislim da) 28. krog, ko je dobesedno ven porinil Vergnea (če se prav smonim), ko ga je ta po zunanji strani prehiteavl in bil z njim vštric (1. in 2. ovinek) je pa totralna svinjarija ... Popolni bedaki od komisarjev. Kdo ve, kateri bebec je bil tokrat 'driving standards steward'?
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.798
1.470
113
42
Zamenjal je stran samo enkrat in to kakor vem je po pravilu pa še to je naredil pred ovinkom. Ata je tu sam zajebal.
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Ne vem, če lahko tako na easy predpostavimo tole...zamisli si da divjaš 300kmh+, začneš zavirat, potem pa avto pred tabo naenkrat menja linijo...verjetno bi vsak podzavestno obrnil volan v drugo smer...

Če bi ostal na levi bi ga celo pomoje prehitel, ker bi lahko ata bolj "globoko" zaviral, pa notranjo stran ovinka 2 bi imel.

Schumacher tam se ni zaviral. Senna je sel v desno in branil pozicijo, potem se je pa vracal nazaj na idealno linijo, da bo ujel ovinek. Vse to pred Schumijem, ki bi moral precej drugac odreagirat. Al ze prej odnehat, al pa it strogo levo. Veliko folka se je na tem ovinku brez trkov prehitevalo.
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Ne vem, če lahko tako na easy predpostavimo tole...zamisli si da divjaš 300kmh+, začneš zavirat, potem pa avto pred tabo naenkrat menja linijo...verjetno bi vsak podzavestno obrnil volan v drugo smer...

Če bi ostal na levi bi ga celo pomoje prehitel, ker bi lahko ata bolj "globoko" zaviral, pa notranjo stran ovinka 2 bi imel.

Ja, ampak ker pri FIA nikoli ne kaznujejo vijugačev, je pač ata sklepal, da bo šel glupi Senna do konca levo.
Tule je vsaj 60% krivde pri Senni, ostali 40% pa na FIA, ker sploh dovoljuje vračanje nazaj (oz tako tolmači svoje dvoumno napisano prvilo). Če se Senna ne bi smel zapljat nazaj levo, bi šel Schumi mirno po levi mimo oz vsaj vštric ...

Da pa niso DiReste kaznovali za (mislim da) 28. krog, ko je dobesedno ven porinil Vergnea (če se prav smonim), ko ga je ta po zunanji strani prehiteavl in bil z njim vštric (1. in 2. ovinek) je pa totralna svinjarija ... Popolni bedaki od komisarjev. Kdo ve, kateri bebec je bil tokrat 'driving standards steward'?

Tom Kristensen.
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.798
1.470
113
42
Senna je samo v levo šel. Na desno je šel že zdavnej prej ni bilo povezano z Šumijom....
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Valda je bilo.. zapiral je prostor, da ga ne bi mogel po desni napast, ker pol bi Schumi imel notranjo stran ovinka.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.047
6.712
113
Potem pa itak refleks, ata je potem imel 300+, pa je senna naenkrat zamenjal smer, itak bo vsak potegnil volan v drugo smer, naraven refleks preživetja
wink-1.gif


Večina jih je prehitevali tam ja, ampak noben primer ni bil podoben temu, čudno da kimi sploh ni šel branit svoje pozicije, le majster senna je nekaj šaril, mogoče pa ne ve, da ko braniš linijo, dejansko vožiš počasneje, in s tem zjebeš še svojo dirko, itak je blo jasno da ni s fotrom v direktnim dvobojem.
Ampak...mladci se pač hočejo dokazat, in kaj je bolj odmevnega, kot "pokazat" fotru kako se zadevi streže, če tvoj teammate zmaguje.
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Naraven refleks prezivetja je pri psihicno labilnih ljudeh - umik stran od - ne pa v "tarco". Ce pa ni opazil, da ima vklopljen DRS in posledicno 20-30 kmh vec na uro, je pa zrel direkt za v penzijo.

Kimi ni sel branit pozicije, ker je imel gume cisto na koncu. Je pa pozicijo zelo podobno, (kot sem ze napisal) branil Hulkenberg in Massa, pa se nekdo. Aja, Caterham pred Senno. Pa ni bilo tezav.

Nikoli ne bom razumel zakaj ne bi branil pozicije, ceprav ti nekaj casa pozre. Ker je v bistvu en najvecjih uzitkov v motorsportu dirkati s kolesom ob kolesu in se borit za pozicijo, ampak OK.. vsak ima svoje oci.
 
Nazadnje urejeno:

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
4
36
ena vas naprej od Jest-a
Čestitke Pablu, Williamsu ... in njihovim navijačem - MViper
nahrung002.gif

Lepo je videti Williamsa spet na vrhu.

Kar pa se nesreče tiče, krivda je popolnoma na strani Schumacherja. Vedeti bi namreč moral, da Bruno (greh ga je imenovati Senna) nima pojma o dirkanju in da se na stezi obnaša nepredvidljivo. Je pač premikajoča se šikana in poleg gum dodaten faktor nepredvidljivost. FIA ga ma rada.

PS: Upam, da bo tudi s to zmago Williamsu uspelo zbrati dovolj denarja, da bodo bebca, ki dela sramoto velikemu priimku, lahko čimprej nogirali.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.047
6.712
113
Pred kratkim je Di Resta izjavil, zakaj ni v nekem podobnem položaju, bolj branil pozicije, rekel pa je točno to, kar sem jaz tukaj; ker pač ni bil v direktnem boju s hitrejšim se pač ni pretirano trudil blokirati, ker bi s tem sebi zjebal dirko. Saj čista logika.

Letos pa F1 nima kaj dosti s dirkanje, če si gledal "grid walk" na BBC (kultard) so samo govorili o tem, kdo bo bolj šparal gume, kdo jih bo prej spravil "in the zone", kdo je zadel idealni setup, bla bla bla...

Naravna reakcija pa je, da greš vstran od objekta, oz mu presekaš pot, ne pa da mu slediš v njegovo smer. Če bi ata ostal na levi in bi senna šel v levo, bi tudi trčila.
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.336
1.075
113
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Citat:
Uporabnik MViper pravi:
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Ja, zadnje gume so tukaj iber trpele.

Je pa zanimivo...pred nekaj leti, ali je bilo lani, je webber pikiral v rit kovalainena, ker je pač narobe ocenil njegovo hitrost in ker sta oba bila v istem krogu in se borila za mesto, se pač kovalainen ni pobožno umaknil, čeprav je bil v šajtrgi (podobno kot danes senna vs ata), takrat ko je webra vrglo v zrak in je prisal na glavi. Ampak takrat se pa ne spomnim, da bi webber fasal kakšno kazen, ali jo je?

Am.. Webber je Kovalainena za 1 krog prehiteval.

Schumacher je dobil +5 mest kazni za Monaco. Jaz sem videl tako: Schumacher je imel bistveno visjo koncno hitrost zaradi DRS-a in sem skoraj ziher, da je predvideval, da bo Senna ostal na desni - kot da bi prehiteval dirkaca za krog. Pa se je mal ustel.

Ker kasneje so se podobno vracali nazaj na idealno linijo Hulkenberg, Massa pa se en.. Pa ni poclo.

Aja, za krog je blo...

Že ja, ampak če gledamo pošteno, oba sta že bila v fazi zaviranja, edino opcijo ki jo imel fotr je, da bi zapeljal iz steze, kar nekako odpade, zato se je hotel izognit trčenju in poskušal mimo po desni, ampak ni imel dovolj prostora:

https://www.youtube.com/watch?v=1fvlDDeQFUs

Ne vem, jaz tukaj ne vidim kaj drugega bi lahko fotr nardil, da bi se izognil temu? Med zaviranjem se namreč možnost manevriranja izjemno zmanjša....

pravi krivec tukaj je tak kot piše v prvem komentaru na youtubu
hysterical-1.gif