F1 GRAN PREMIO DE ESPANA SANTANDER 2012

Chief_Wiggum

Fizikalc
24. jul 2007
1.064
3
38
Lej, saj pravijo da je Raikkonen imel probleme z motivacijo, zato so potem pač forsirali Masso, sicer pa je bil predvsem idealen za drugega voznika.
 

Chief_Wiggum

Fizikalc
24. jul 2007
1.064
3
38
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
masse pa se bodo vsak čas rešili

evil.gif
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.342
764
113
... se Spidi obesi... njegov ljubljencek v Ferrari...
hysterical-1.gif

Vseeno pa mislim, da bo prej Spidi kondicijski trener od Senne kot Senna v Ferrariju...
cheer.gif
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Kaj naenkrat pozabljamo, da je govora o maldonaldu in williamsu? nekdo ki plačuje svoje sedež in nekdo ki prodaja vse možno, da le dobi sredstva, hkrati pa so verjetno eno slabših moštev, kar jih je trenutno v F1

in čez noč so kar zmagali, če to ni ownanje, potem pa res ne vem, poglej koliko za sabo je pustil RBR dirkače, mclarna, mercedeza...le alonso mu je lahko sledil in pogojno oba lotusa, ampak pogojno.

Po sobotnih kvalifikacijah gredo dirkalniki v perc ferme in se ne sme spreminjati nič, kako je potem williams zadel točno take nastavitve, ki so delovali še v nedeljo, ko je bilo več kot 10 stopinj razlike glede na soboto. Recimo sauber je hudo zgubil race pace zaradi padca temperature, maldonadotu pa se sploh ni nič poznalo to?
Jaz imam bolj na sumu williamsov zadek oz kaj drugega, ne verjamem, da je vse le v gumah, čeprav je veliko.

Jap, 9x WCC, 7x, WDC so res eni brezvezni salabajzerji, ki se jim je momentalno usralo narest dober dirkalnik
hysterical-1.gif


Keri znalci, sej ne mores verjet.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Letos so problem te gume, ki jih delajo lahi, da se praktično ne da dirkati, ampak moraš paziti samo na gume, da ne razpadejo.

Neumnost je tudi več tipov gum na tekmi, da mora voziti 1x z enimi, 1x z drugimi. Imeli bi ene gume za suho in ene za mokro pa rešeno, če že gremo v smeri pocenitve stroškov.

Še večja neumnost pa je igranje z zakrilci v stilu playstationa.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Zmaga williamsa je poštena in brez napake, tu ni dileme. Da bi bili slabo moštvo tudi ne bo držalo, težave so imeli s slabimi motorji v preteklosti, sedaj so po moje precej konkurenčni.

Pogoji so res za vse enaki, ampak potem pa naj tudi vozijo vsi z enakimi bolidi
smile-1.gif
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Največji problem teh gum je, da skozi ovinke več ne gre na 100%, kot to zna šumi pa še kdo_Obenem pa jih je treba še šparat, kar mu tut ne gre najboljše in smo tu, kjer smo.Delajo pa dirke zeeelo zanimive.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.008
6.703
113
Boš rekel, da ima williams boljši kader in več sredstev in boljše dirkače, kot RBR, mclaren, ferrari ali mercedez?
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Nima. Je pa tretje najuspesnejse mostvo v zgodovini F1 (in velikokrat so scat peljali z inzeniringom in know-how mnogo bogatejse ekipe) in tebi, kot statistika fanu (vsaj kar se tice Schumija) bi moral to pomeniti, da je Williams "sleeping giant" s trenutnim kriznim obdobjem in ne skret ala HRT, Marussia, kot si namigoval.
 
Nazadnje urejeno:

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Zmaga williamsa je poštena in brez napake, tu ni dileme. Da bi bili slabo moštvo tudi ne bo držalo, težave so imeli s slabimi motorji v preteklosti, sedaj so po moje precej konkurenčni.

Pogoji so res za vse enaki, ampak potem pa naj tudi vozijo vsi z enakimi bolidi
smile-1.gif

Tako je. Zaradi parih neumnih odlocitev so zapadli v krizo. Podobno, kot Ferrari, McLaren ali vecina ostalih mostev vcasih. Sedaj, ko je pa v dirkalniku po 2004 zopet vrhunski motor, so pa rezultati tu.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.008
6.703
113
Citat:
Uporabnik MViper pravi:
Nima. Je pa tretje najuspesnejse mostvo v zgodovini F1 (in velikokrat so scat peljali z inzeniringom in know-how mnogo bogatejse ekipe) in tebi, kot statistika fanu (vsaj kar se tice Schumija) bi moral to pomeniti, da je Williams "sleeping giant" s trenutnim kriznim obdobjem in ne skret ala HRT, Marussia, kot si namigoval.

Narobe si potem doumel moja namigovanja, če so sploh to bila.

Povedati sem hotel, da so bili krš in da nekako ne verjamem, da je v moderni F1 možno "čez noč" spremeniti avto da gre iz zero to hero, zgolj zaradi gum. Jaz sem tudi dejansko edini, ki tu pravi, da k uspehu williamsa niso pripomogle le gume in da so še morali spremeniti nekaj drugega. Senna je nekaj omenjal zadek, da je sedaj veliko bolj miren in da bodo "kmalu" imeli podoben zadek, kot je bil v lanski sezoni. Če jim je to res uspelo, potem je tu iskati razloge za uspeh.

Drugače bi pa ti moral bolj vedeti, kaj imajo novega.
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Krs so bili samo lani. Pa se to zaradi motorja. 2010, 2009 so bili solidni.

Ne, ne verjames? Brawn GP? Zgubljena Honda, vsi pametni inzenirji so odsli, mostvo v razsulu.. namontirajo Mercedesov motor, ki tudi slucajno ni bil delan za to sasijo na kabum... ownaza. Dokler so imeli prednost DDD, ko so ostali skopiral je zacel Hondin denar kopneti je bilo pa jedva.

Williams je imel za Barcelono en kup updejtov. Najvecji problem je bila trakcija in obnasanje v pocasnih ovinkih, kjer je bil dirkalnik podkrmarjen. Na hitrih ovinkih je bil dirkalnik top 3 material. Nasli so fix za tezave in ocitno se pozna. Nekaj se bo se poznalo z izpuhi, ki pihajo v difuzor. Vse to pa se da pri Renaultovih motorjih igrat, pri Cosworthu bi lahko le sanjali o tem.

Je pa Williams celotno zimo delal striktno in samo na gumah. Niso iskali nekih radikalnih in odbitih resitev ala Mercedes, ampak striktno samo tire management. In ocitno se pri teh razpadajocih gumah to fajn pozna. Saj Williamsi skoraj najmanj pobirajo gume od vseh.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.008
6.703
113
Še enkrat preberi moj "ne verjamem" stavek:

Citat:
Povedati sem hotel, da so bili krš in da nekako ne verjamem, da je v moderni F1 možno "čez noč" spremeniti avto da gre iz zero to hero, zgolj zaradi gum.

Jasno zdaj o čem govorim, ali še kar ne?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.008
6.703
113
Aye šefe.

Ampak še ena razlika je med brawnom pa williamsom, brawn je ownal celotno prvo polovico sezone, williams pa šele na 5. dirki
wink-1.gif
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Williams pa Brawn nista primerljiva primera.

Wiliamsu letos ni cilj osvojit prvenstvo, ampak koncat v top 5. AMPAK, ker so toliko delal na gumah, ocitno prav pride to.

Race pace je bil vecinoma za top 8. Za dirko govorim, s kvalifikacijami so do zdaj mel probleme.