F1 GRAN PREMIO DE ESPANA SANTANDER 2012

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Pa ne Botoks no, on je pa ja vrhunski levak
hysterical-1.gif


Drugac pa ne verjamem. Ce so Nakajimi pustil celo sezono, bojo tud Brunu. Sicer bo pa zdaj vozil nekaj petkovih prvih treningov, pa da vidimo. Ceprav sem 99%, da ne bo nic drugace, pa ce jih vozi ali ne. Steze so ob petkih dopoldne itak prezelene, za iskanje setupov in mej dirkalnika.
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.008
6.703
113
Citat:
Uporabnik MViper pravi:
Pa ne Botoks no, on je pa ja vrhunski levak
hysterical-1.gif


Drugac pa ne verjamem. Ce so Nakajimi pustil celo sezono, bojo tud Brunu. Sicer bo pa zdaj vozil nekaj petkovih prvih treningov, pa da vidimo. Ceprav sem 99%, da ne bo nic drugace, pa ce jih vozi ali ne. Steze so ob petkih dopoldne itak prezelene, za iskanje setupov in mej dirkalnika.

Pa se nene ravno v petek odpelje race simulacije? Kdaj drugič pa bi, ker v soboto ni dovolj časa, ker je do qualy samo 2 uri po zaključenem treningu, tako da v petek simulirajo dirko, potem pa premlevajo te podatke do soboote?
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Ne. V petkih - na prvem treningu je itak proga zelena (brez gume, nezvozena) in je popolnoma brezveze stimat setup v piko, ker ob dobro "zgumirani" stezi so nastavitve bistveno drugacne. Ponavadi se nastavi nek osnovni setup in se testira kaksne novosti na dirkalniku. Recimo v Barceloni je mnogo mostev (Force India, Ferrari, Sauber, Williams, Caterham) testiralo drugacen zadek in izpeljavo izpuhov. Saj, ce pogledas slike bos videl zeleno tekocino na Ferrarijo, ker so testirali obnasanje in pot zraka v zadnjem koncu.

Drugi petkov trening se dodela setup in long rune za dirko. Tretji trening v soboto, se pa ze testira qually setup in naredi par hot lapov za qually.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.008
6.703
113
Torej jaz vprašam, če se nene ravno v petek odpelje race simulacije, ti pa odgovoriš "Ne.", potem pa napišeš: Drugi petkov trening se dodela setup in long rune za dirko.

Alo šefe, zbrat se treba malo.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.008
6.703
113
To se že govori nekaj časa ja, bo verjetno kar držalo, ampak je škoda tega mladca, v ferariju ga bo alonso psihično zjebal, ker dvomim, da bo imel perez takšno podporo, kot je imel hamilton.
 

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.823
10
38
Stara Bučka
Citat:
Uporabnik MViper pravi:

Ampak.. za vse je enako.

To je bistvo dirk.

Ni mi pa jasno, kako ne zna en renomiran proizvajalec narediti gum, ki bi zdržale 300 km. Kljub enormnim vsotam, ki jih vlagajo v razvoj. A so iz plastelina, al kaj? Pocarji! Sicer si pa s tem delajo samo slabo reklamo.
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Pa saj ni krivda Pirellija. Bernie je pac hotel show in jim narocil, naj naredijo cimbolj brezvezne gume.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.985
9.671
113
včeraj gledal posnetek dolpotegnjen SKY sports HD, kako balzamično za ušesa, to navijanje, vklapljanje, obvezno tiho ko je team radio. Navijajo za vse, napeto, noro dobro, in prvi intervjuji iz boksov ..škoda ne vleče tv v živo to
frown-1.gif


no pogledal to famozno zabijanje šumija in senne...hm, kaj pa vem, vboksih je senna rekel- citiram "zaviral sem prej ker sem imel bolj obrabljene gume od šumija", tako da je taka malo bolj klasična napaka obeh. So pa vsi prehitevali podobno, le da se je vsem izšlo ker so cukali 50 m prej.Šumi je rahlo posilo, senna je pa itak papak ki nima občutka. Kje naj bo z avtom pa kam se bo odpeljal. En krog prej je že grsojana plužil.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.008
6.703
113
To jaz vedno gledam, vsako dirko, ali Sky ali BBC, čeprav je BBC pomoje boljši, a nimajo vsake dirke, zato potem ostane Sky. Da ne omenjam njihovih oddaj pred qualy in pred dirko. Pa tudi po dirki imajo zelo zanimive zadeve, a sem ponavadi razkurjen zaradi nekega idiota ki skegla ateja, in mi ni več gledat tistega
wink-1.gif
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.985
9.671
113
jaz sem bil totalno navdušen nad njihovim komentiranjem..nobenega skakanja v besedo,eden navija in komentira,oni obstane že drugi nadaljuje v istem žaru. Sta dost strokovna itd.vmes vklopijo še onega iz boksov ki je dejansko tam zraven in takoj pove kako pa kaj, komu se je kaj zalomlo itd. Tudi masa in vettel sta baje prvič v zgodovini F1 dobila kazni drive thrgh glede na to da kao nista spustla gasa. v glavnem polno neumnosti dela komisarjev
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.008
6.703
113
Niso neumnosti, pač fia je rekla, da bodo začeli bolj strogo to kaznovati. Če so rumene zastave, moraš upočasniti in pika.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.008
6.703
113
Spanish GP winner Pastor Maldonado says drivers can make a difference in F1 now

http://www.autosport.com/news/report.php/id/99650

"The tyre degradation is quite big and it is true that you need to manage them," said Maldonado.

Ja...in to je za njega boljše, da zmaguje tisti, ki zna bolj šparat gume, namesto tisti, ki je bolj hiter? Zgleda mu je zmaga preveč v glavo stopla.