EXCELL POMOC

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Torej zagotovo se da narediti forumulo na tak način, da bi mi excell v eno polje izračunal koliko je kdo prodal. Torej da vidi če je v B5 pa B8 isto ime, da zna seštet vrednosti v A5 in A8 .
 

Priponke

  • 2515710-EXCELL.xlsx
    8,4 KB · Ogledi: 239

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.352
1.733
113
Poglej VLOOKUP oz HLOOPKUP funkcije. Odvisno kako imaš zorganizirane podatke.
 

NeBluzi

Pripravnik
16. okt 2012
168
3
18
Najprej poimenuj stolpce.
Potem pa označi celo tabelo s podatki in potem vstavi vrtilno tabelo (lahko tudi v nov zvezek)
V vrtilni tabeli potem polje Ime daš kot naziv stolpcev, znesek pa kot vrednost, ki jo sešteva.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Če bi en od struckotov to tukaj naredil in shranil nazaj v file, bi bilo super.
 

NeBluzi

Pripravnik
16. okt 2012
168
3
18
T.o je to.
 

Priponke

  • 2515735-2515710_2-EXCELL.xlsx
    12,8 KB · Ogledi: 233
Nazadnje urejeno:

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Citat:
Uporabnik crnobog pravi:
Poglej VLOOKUP oz HLOOPKUP funkcije. Odvisno kako imaš zorganizirane podatke.

Podatki so organiziratni tocno tako kot v priponki zgoraj.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Citat:
Uporabnik NeBluzi pravi:
T.o je to.

Sem se bal da bo tako da ne vidim nobene formule
grin1.gif


Vrtilne tablete nisem delal še ohoho let, pa še takrat ko sem jo, je bila veselica
d055.gif
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Excell tega ne zna - v Excelu bi pa jaz poskusil s SUMIF, če je kaj manjšega, sicer pa kot že predlagano: vrtilna.

SUMIF je bil super, rešeno.
 

alinko

Pripravnik
12. avg 2009
163
2
18
Pozdravljeni,

da ne bom odpiral nove teme, mene pa zanima oziroma bi rabil pomoč, kako naredim v eni vrstici, dve besedi v dvovrstično? Primer:

Iz:
Posodobitev je uspešna!

V:
Posodobitev
je uspešna!

Hvala za pomoč.
Lp.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.314
1.337
113
wrap text ali prelomi besedilo je prava stvar za tebe. in ustrezna širina stolpca. odvisno od verzije excela imaš morda kar v osnovni vrstici gumb za to. Ali pa desni klik na celico/oblikuj celico/jeziček poravnava/kljukica pri prelomi besedilo oz. wrap text.
 
Nazadnje urejeno:

ganges

Pripravnik
4. nov 2012
160
0
16
Pozdravljeni

Nujno bi rabil pomoč glede Excel-a. Zadnje 2 dni mi je prvič kar sam od sebe začel odpirati vse Excel datoteke v čudnem pogledu... Vse celice razdeli čudno in kot, da je vsak stolpec svoja stran. Tako mi je datoteko, ki bi morala biti dolga cca. 30 strani razdelilo na čez 3600 strani... Zato prilagam sliki na katerih se vidi navaden pogled in pogled prelomov strani. Če odstranim prelome ni nič boljše... tudi če izberem širino in višino 1 stran ni OK... Mi potem sicer bolje izgleda, ampak ni vse na enis trani kot je bilo prej in je presekano...

Zna kdo pomagat kje naj nastavim, da bom imel spet navaden pogled in bom lahko delal?





Hvala vnaprej in lp
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.314
1.337
113
Na prvo žogo je morda problem spodaj desno. Prva slika imaš nastavljen pogled na predogled prelomov strnai, na drugi sliki postavitev strani. Nastavi na navaden poglej ikona levo in bo verjetno to to kar si ti želiš.
 

verma

Pripravnik
2. nov 2011
246
7
18
Priprava strani/ prilagodi na 100% ali pa na 1 stran širine z 1 višine. V tvojem primeru 30 višine.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
alter1.jpg


Postavitev strani -> Prelomi -> Ponastavi vse prelome

A ti dela to isto pri čisto novih dokumentih?

edit: a poznaš pomen tipke Prt Scrn?
 
Nazadnje urejeno:

ganges

Pripravnik
4. nov 2012
160
0
16
Hvala za nasvete, ampak sem to vse naredil in nič ne pomaga...

1. Ko nastavim navaden pogled sicer vidim normalno. Ampak se idi da so vsa polja razdeljena na majhne okvirčke kjer vsak okvirček (črta s prekinitvami) pome ni svojo stran...Tak, da delam lahko normalno, ker vidim lepo, ampak če grem tiskat ali pa shranit kot PDF pa mi shrani v tistih tisočih straneh vsak stolpec in po par vrstic na svoji strani...

2. Sem prilagodil na 100% in tudi 1 stran širine dal pa zgleda bolje ampak mi odseka stran. Ni cela vidna čeprav imam nastavljeno v ležeči položaj... Zanimivo, če potem stran prestavim v pokončni položaj zgleda celo širša kot v ležečem... In če grem natisni je spet vse odrezano (sicer dosti večje kot v osnovi) in skoncentrirano na sredino lista... okrog pa praznina...

3.) Tudi ponastavi vse prelome mi ne da rezultata... Vedno je vse skoncentirano na sredino lista (če grem na tiskanje) in okrog praznina... Nikoli preko cele strani...

Če ne bo druge variante bom moral ponovno nasnemat celoten Office... Najprej zbrisat potem pa ponosno namestit. Res pa je, da najraje tega nebi, če obstaja druga rešitev.

lp