Enostavna android naprava za gledanje T2 to go

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.928
113
najrajš na babi
igi -
sony ne podpira.. iphone castam preko apple tv. žena android casta direktno - jo pa nekaj zvok zeza (tv skoči na full jakost)
samsung podpira - dela čist lepo (iOS in android)
To maš samsung TV z Airplay2 ali ima samsung kak svoj protokol, da lahko iz iphona direkt na TV streamaš, ker ios ne podpira googlovega chromecast protokola, ki je najpogostejši
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.365
992
113
Celje
Obišči stran
Z iphona lahko castaš na android TV napravo samo z nekimi dodatnimi plačljivimi programi. Brez teh programov dela samo Youtube, ki je googlov program. Iz Iphona na TV je daleč najboljši Apple TV, ki podpira Airplay2. Z androida ali windowsa pa lahko castaš brez problema na android TV. Eden boljših za to je napravica google chromcast.
ma nekaj za "po hotelih" bi imel. Pač priklopim nekaj nekaj na HDMI in gledam TV po svojih željah.
In enkrat sem si sposodil neko kopijo cromcast, ki je podpiral tudi ios. Ampak slika je bila res slaba.

Bom ob priliki še enkrat potestiral zadevo.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Z iphona lahko castaš na android TV napravo samo z nekimi dodatnimi plačljivimi programi. Brez teh programov dela samo Youtube, ki je googlov program. Iz Iphona na TV je daleč najboljši Apple TV, ki podpira Airplay2. Z androida ali windowsa pa lahko castaš brez problema na android TV. Eden boljših za to je napravica google chromcast.
Ni res. Če app podpira castanja, lahko brez problema castaš brez dodatnih pogramov. Ni omejeno na Googlove program, kaj šele zgolj na YouTube. Med drugim tudi Telemachov EON na iOSu podpira tako cast kot airplay, par recimo HBO, Voyo, Netflix in še marsikater drug app. Celo kak špil to podpira.
 
22. jul 2007
12.799
1.313
113
123
Hej vsem..

Tast dela v nemčiji in bi rad tam gledal Slo kanale.. In ker imajo doma T2, bi lahko gledal T2 to go na televiziji preko android naprave..

Vsa izkušnja gledanja bi morala biti dokaj enostavna, ker tast ni najbolj vešč upravljanja pametnih naprav..

Idealno bi bilo, da ima android naprava priložen daljinec in da bi preko daljinca vklopil android napravo, na domačem zaslonu izbral ikono T2 to go in bi že špilalo... In potem bi z daljincem od android naprave menjaval kanale in podobno.. Je to izvedljivo?

To sprašujem, ker še nisem videl, kako delujejo te android tv naprave...

Tudi 10 eur gor in dol, da bi le bila uporabniška izkušnja čim boljša in enostavna..

Bi bila naprava Chromecast with google tv primerna?
Kaj pa če bi tastu v tujini, če ima slučajno pametni tv naložil aplikacijo "RTV SLOVENIJA", če te nima pa nabaviš Google TV- chromecast in daš gor to apk.
Se prijaviš pri nas v aplikacijo in registriraš novo napravo v DE preko kode.
Edino to ne vem, če zadeva deluje tudi v tujini, to bi lahko potrdil ali ovrgel kakšen forumaš.
Drugače je v aplikaciji možnost ogleda v živo tv in radio, ogled oddaj na zahtevo, novice, kar bi po mojem povsem zadostovalo.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.365
992
113
Celje
Obišči stran
Ni res. Če app podpira castanja, lahko brez problema castaš brez dodatnih pogramov. Ni omejeno na Googlove program, kaj šele zgolj na YouTube. Med drugim tudi Telemachov EON na iOSu podpira tako cast kot airplay, par recimo HBO, Voyo, Netflix in še marsikater drug app. Celo kak špil to podpira.

In kaj potem rabim za castanje EONa iz iphona na "monitor"? chromecast napravico?
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.114
2.469
113
Tisti, ki vam dela T2 SmartTV app v vseh Slovenskih omrežjih imate naročeno samo njihovo TV storitev kot jo ponujajo ali tudi internet? Ker nazadnje ko sem testiral, če podrem VPN in app zaženem v recimo Telemach omrežju dobim samo obvestilo, da aplikacija ne dela. Dela pa pri tistih, ki imajo naročeno kot samostojno storitev. Razen, če so v zadnjem času kaj spreminjali.

Drugače pa se postavi v Nemčiji VPN, ki ima izhod na hišnem priključku v Sloveniji, nastavi se WiFi in je to to, ampak moraš seveda vedeti to nastaviti.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
In kaj potem rabim za castanje EONa iz iphona na "monitor"? chromecast napravico?
Imaš več opcij, ena izmed njih je Chromecast (ali TV z Android TV, ki ima integriran Chromecast, vskekor pozabi na tista kitajska jajca, ki izgledajo kot chromecast pa to niso).

Druga opcija je Apple TV (ali TV, ki ima integriran AirPlay(2) - to je večina novejših Samsungov, LGjev, Sonyev, …).

Tretja opcija je lightning to HDMI adapter in telefon s kablom priklopiš direktno na poljuben TV. Oziroma če imaš iPad z USB-C, uporabiš enostaven USB-C to HDMI kabel.

Če imaš fraj SmartTV licenco, je sicer najbol komot, da vzameš Chromecast 4, ki ni zgolj chromecast ampak ima full blown Google TV (bivši Android TV) OS, tako da ne rabiš telefona ampak gor direktno goniš EON Smart TV app, ki ga upravljaš z daljincem. Ali pa od doma odneseš EON box in ga priklopiš na poljubnem omrežju znotraj EU (zaenkrat tudi to deluje).
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.365
992
113
Celje
Obišči stran
Imaš več opcij, ena izmed njih je Chromecast (ali TV z Android TV, ki ima integriran Chromecast, vskekor pozabi na tista kitajska jajca, ki izgledajo kot chromecast pa to niso).
No evo to kitajsko kopijo sem imel na testu in ker je bila slika neuporabna sem sklepal, da je to pač tako in sem to odpisal.

Če imaš fraj SmartTV licenco, je sicer najbol komot, da vzameš Chromecast 4, ki ni zgolj chromecast ampak ima full blown Google TV (bivši Android TV) OS, tako da ne rabiš telefona ampak gor direktno goniš EON Smart TV app, ki ga upravljaš z daljincem. Ali pa od doma odneseš EON box in ga priklopiš na poljubnem omrežju znotraj EU (zaenkrat tudi to deluje).
Sem občasno vlačil zraven eon box, ampak se mi ne da ga vsakič odklapljati in nazaj potem skrivati kable, pa če ga hočem na wifi dat rabim zraven še en AP. Zato bi imel nekaj "dodatnega", da bo ves čas v torbici. In ker načeloma nimam fraj smart licence sem mislil iz telefona/tablice.
Drugače bi en tv box ala xiaomi kupil.


Tretja opcija je lightning to HDMI adapter in telefon s kablom priklopiš direktno na poljuben TV. Oziroma če imaš iPad z USB-C, uporabiš enostaven USB-C to HDMI kabel.
Tole je mogoče še pa najbolj sigurna opcija.

Hvala za ideje
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska

Najboljši športni in filmski programi po prijazni ceni.Tudi, če niste naročnik T-2.​


Pretočna T-2 TV v vaš dom pripelje bogat izbor filmskih programov, izjemne nogometne in košarkarske športne lige ter ostale zanimive športne dogodke. Vse vsebine lahko spremljate tudi na poti z mobilno aplikacijo – kjerkoli v EU. Potrebujete le internetno povezavo.

 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Ja, sem jih danes klical in vprašal, če bi delovala T2-TV aplikacija v EU in mi je rekla, da ponujajo to storitev tudi tistim, ki niso naročniki T2. Kot je bizi prilepil.. ;)
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.114
2.469
113
To bo morda še najboljša opcija, če si pripravljen plačevati. Chromecast 4, gor T2 app pa maš skoraj vse. Za vse ostalo je pa kar nekaj dodatnega konfiguriranja.
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
Najlažje bo da t2go naloži na gsm in preko chromecasta predvaja na TV. Ker sama t2go je primerna za zaslone na dotik in ne dela v redu oz. bo uporaba air mousa za tasta prekomplicirana in ne dela vedno OK.
To sicer drži, ampak se da dokaj enostavno to obiti. Torej jaz imam na chromecastu t-2 to go aplikacijo, imam pa na daljincku od chromecast-a netflix gumb mapiran tako, da ko ga držim kako sekundo do dve se zažene t2go aplikacija, obenem pa se pojavi še miška. Poklikam program , potem pa 2x pritisk na netfilx gumb in potem običajno kruzaš po kanalih s tipkami gor / dol.
Tako da, je izvedljivo :)