Enostavna android naprava za gledanje T2 to go

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.928
113
najrajš na babi
T2go mora delat, to je tudi evropa zahtevala, ker gre za mobilno aplikacijo. T2TV je pa aplikacija ki box doma nadomešča, ta pa ne rabi delat. Je pa tako. GSM z slo sim ima slo IP po celem svetu pri prenosu podatkov preko omrežja. Če boš v HR in boš gledal neko tekmo za katero ima slo pravice, HR pa ne, potem boš preko svojga telefona na podatkih to lahko gledal, na WIFI v kafiču pa ne. Tudi sprobano pred časom. Isto mi recimo T2go ni delal na bosanskem WIFI, v EU pa mora delat povsod. Sem si zato potem doma na routerju VPN server kreiral in lahk dostopam iz celega sveta. Samo na iphonu ali ipadu vklopim vpn v nastavitvah
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
Ok probal:
- smart tv, z vpn “prestavljen” v frankfurt.. t2 smart tv app se pozene - ekran je crn in napis “zaradi avtorskih pravic ogled na vasi lokaciji ni dovoljen” (prosto po spominu). Ni delal ne tv slo, pop, bbc, hgtv (kar sem jih nakljucno poklikal)
- t2 app na telefonu - lansko poletje brez problema gledal tour de france na hrvaskem wifi/roamingu (vsaj mislim da sem gledal preko appa in ne preko rtvslo portala?)
- t2app na telefonu - v slo lahko gledam povsod (telekom omrezje, telemah wifi)
 
  • Všeč mi je
Reactions: sousis in map

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.928
113
najrajš na babi
Tako. Zgleda da zadeva dela pri slovenskih operaterjih, pri tujih pa ne. Hvala lepa za trud.

Za odpiralca teme. Ne vemo koliko je tast star, koliko je tehnično podkovan itd. V glavnem T2TV v nemčiji ne bo gledal. T2 go pa brez problema. Za začetek lahko zadevo gleda na kaki tablici preko aplikacije ali laptopu preko web vmesnika. Najbolj enostavno. Naslednja po enostavnosti je castanje na smart tv ali andoid tv box. Za tem pridejo pa sideloadi na box, pa air mousi, VPN-ji itd.

Sam sem se za tujino navadil na ipad ali mba ali laptop. Se mi ne da z temi gadgeti na dopustu ali službeno ubadat. Pa ko z familijo gremo ima vask svoj ipad in lahk vsak gleda kaj hoče in kje hoče
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
Ok sem se mal “obrnil”;
- sem na t2 omrezju
- preko vpn sem se povezal na Slovenijo (dobil sem IP 195.80.150.***) - nisem preverjal kateri ponudnik naj bi to bil, t2 v osnovi je 89.212.***.***
- t2 app na tv mi dela bp

Tko da teoreticno - ce tast na smart tv nastima vpn, se z njim poveze v slo, ter potem zazene t2 smart tv app - bi zadeva kot kaze morala celo delat

je pa najbrz lazje na racunalniku preko horizonta.. alpa na telefonu preko appa

ceprav vpn na tv sta 2 klika..
 
  • Všeč mi je
Reactions: map

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Še vedno ne razumem, zakaj bi moral plačevat še eno naročnino VSAK MESEC, da bi te pa te pogledal kako tekmo ali oddajo... Če mu dela t2 to go, je to prek dovolj... ;)

Ko sem mu pokazal na telefonu, je bil navdušen.. ;) Potem sem mu rekel, da bi na tablici bilo še boljše (lažje rokovanje, večja slika), in je bil takoj za..

Potem pa sem popoldan študiral, da bi lahko npr.: kupil nek "android tv box" in bi gledal kar na TV.. Zato sprašujem to.. ;) In če prav razumem, bo na teh "android tv boxih" aplikacija t2 to go delala enako kot na tablici... Zanima me samo to, kako deluje "T2 to go" aplikacija z priloženimi daljinci in kakšna je uporabniška izkušnja...
 
  • Všeč mi je
Reactions: map

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Sam doma včasih cast-am direkt iz EON TV android aplikacije na google chromecast in mi castanje kar dostikrat crkne.. In potem ponovno castanje in neki brezvezni problemi... Mogoče pač slaba izkušnja in zato ne študiram o njej..

Kako pa ima "T2 to go" rešeno cast-anje? Direkt iz aplikacije?
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Pa če malo širše poštudiram, bi bilo fajn, da bi aplikacija bila nameščena na dodatni napravi tudi zato, ker trije tam stanujejo in bi lahko gledali kadarkoli... Pa tudi tast bi imel telefon fraj, ko se gleda televizija.. Dostikrat tudi pokliče domov ob večerih in bi spet moral npr.: prekinit gledanje tekme.. :D
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.335
3.431
113
Google chrome cast dela BP.
Tak da če je zato naj ima.
Jaz sem samo z eon om probaval
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Sem še zdaj enkrat prebral vse od začetka... In zdaj razumem razliko med aplikacijo za android tv2go in aplikacijo za android tv T-2 TV.

tv2go vmesnik je narejen za touch screen-e in če to aplikacijo namestiš na nek android TV box, potem tudi s pripadajočim daljincem (s smernimi gumbi) ne moreš vredu upravljat z menijem in s kanali. Razumem prav?

T-2 TV pa ima vmesnik prilagojen za android TV box in s pripadajočim daljincem lepo (s smernimi tipkami) upravljaš kanale in menije..

Torej, ima kdo nameščen tv2go na nekem android TV boxu in kako deluje upravljanje te aplikacije s pripadajočim daljincem? Delujejo npr.: smerne tipke in ostale?
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Sem imel, aplikacijo moraš sideloadati, ker je ni v Play storu. Upravljenje z daljincem od boxa je nemogoče, zato sem jo vrgel dol.
 
Sem še zdaj enkrat prebral vse od začetka... In zdaj razumem razliko med aplikacijo za android tv2go in aplikacijo za android tv T-2 TV.

tv2go vmesnik je narejen za touch screen-e in če to aplikacijo namestiš na nek android TV box, potem tudi s pripadajočim daljincem (s smernimi gumbi) ne moreš vredu upravljat z menijem in s kanali. Razumem prav?

T-2 TV pa ima vmesnik prilagojen za android TV box in s pripadajočim daljincem lepo (s smernimi tipkami) upravljaš kanale in menije..

Torej, ima kdo nameščen tv2go na nekem android TV boxu in kako deluje upravljanje te aplikacije s pripadajočim daljincem? Delujejo npr.: smerne tipke in ostale?

T2 to go je res vmesnik, odpreš ga z brskalnikom in to na njihovi strani. T2 ti dodeli uporabniško ime in geslo. Ja lahko ha upravljaš in sicer da namesto funkcije gumbov (tiste 4 puščice levo, desno, gor, dol) uporabiš funkcijo miške in se potem s kurzorjem sprehajaš po meniju. V primerjavi z njihovim boxom je nekaj več telovadbe, ampak končni rezultat je isti.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.928
113
najrajš na babi
Sem še zdaj enkrat prebral vse od začetka... In zdaj razumem razliko med aplikacijo za android tv2go in aplikacijo za android tv T-2 TV.

tv2go vmesnik je narejen za touch screen-e in če to aplikacijo namestiš na nek android TV box, potem tudi s pripadajočim daljincem (s smernimi gumbi) ne moreš vredu upravljat z menijem in s kanali. Razumem prav?

T-2 TV pa ima vmesnik prilagojen za android TV box in s pripadajočim daljincem lepo (s smernimi tipkami) upravljaš kanale in menije..

Torej, ima kdo nameščen tv2go na nekem android TV boxu in kako deluje upravljanje te aplikacije s pripadajočim daljincem? Delujejo npr.: smerne tipke in ostale?
Z prve roke. Nisem probaval na android boxih. Na novejših apple laptopih ali računalnikih (z čipi M1) lahko naložiš aplikacije za iphone. In imam na MBA naložen T2 go. Porazno. Iskanje kanalov še nekako gre, časovni zamik in scrolanje, pa porazno. Nekako tako bi bilo tudi na android box. Skoraj neuporabno, web vmesnik lepo dela.

Verjetno tam te 3-je ko tam živijo imajo kak PC ali laptop(če že imajo net), ki ga ne nosijo vedno seboj. HDMI na TV in T2go preko web vmesnika(brskalnika). Tudi to je enostavna opcija. Bolj enostavno ne more biti
 
Nazadnje urejeno:
Sem še zdaj enkrat prebral vse od začetka... In zdaj razumem razliko med aplikacijo za android tv2go in aplikacijo za android tv T-2 TV.

tv2go vmesnik je narejen za touch screen-e in če to aplikacijo namestiš na nek android TV box, potem tudi s pripadajočim daljincem (s smernimi gumbi) ne moreš vredu upravljat z menijem in s kanali. Razumem prav?

T-2 TV pa ima vmesnik prilagojen za android TV box in s pripadajočim daljincem lepo (s smernimi tipkami) upravljaš kanale in menije..

Torej, ima kdo nameščen tv2go na nekem android TV boxu in kako deluje upravljanje te aplikacije s pripadajočim daljincem? Delujejo npr.: smerne tipke in ostale?

evo tebi na čast sprobal...in dela... je zamudno, zidoo ma malčk emše pa potem malo joče in stoče ter se pritožuje da ne bo šlo, amapk gre

mam tud par fotk če češ ti jih gor prilimam

tko da kak chrome ključk za surfat po netu al pa kak android box pa t2to to go in v izogib bolečim zapestjem kaka blutuf miša+tipkovnica..ni dani
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.366
995
113
Celje
Obišči stran
Uporabil sem telefonovo funkcijo screen mirroring. Če se da direktno iz aplikacije kaj ustvarjati, pa ne vem, me ni zanimalo.
tole castanje iz telefona/tablice. Enkrat sem to nekaj poskušal z nekim poceni adapterjem in je bila slika ne gledljive resolucije.

Kaj pa uporabljate za ene boxe/ključke/adapterje, če recimo TV tega ne podpira? Telefoni so vsi Apple, tablico pa bi konec koncev tudi android lahko dokupil še eno, če je to "bolje". Uporabljal pa bi se Eon verzija za telefon/tablico.
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
igi -
sony ne podpira.. iphone castam preko apple tv. žena android casta direktno - jo pa nekaj zvok zeza (tv skoči na full jakost)
samsung podpira - dela čist lepo (iOS in android)
 

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.928
113
najrajš na babi
tole castanje iz telefona/tablice. Enkrat sem to nekaj poskušal z nekim poceni adapterjem in je bila slika ne gledljive resolucije.

Kaj pa uporabljate za ene boxe/ključke/adapterje, če recimo TV tega ne podpira? Telefoni so vsi Apple, tablico pa bi konec koncev tudi android lahko dokupil še eno, če je to "bolje". Uporabljal pa bi se Eon verzija za telefon/tablico.
Z iphona lahko castaš na android TV napravo samo z nekimi dodatnimi plačljivimi programi. Brez teh programov dela samo Youtube, ki je googlov program. Iz Iphona na TV je daleč najboljši Apple TV, ki podpira Airplay2. Z androida ali windowsa pa lahko castaš brez problema na android TV. Eden boljših za to je napravica google chromcast.