Enostavna android naprava za gledanje T2 to go

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
365
83
Hej vsem..

Tast dela v nemčiji in bi rad tam gledal Slo kanale.. In ker imajo doma T2, bi lahko gledal T2 to go na televiziji preko android naprave..

Vsa izkušnja gledanja bi morala biti dokaj enostavna, ker tast ni najbolj vešč upravljanja pametnih naprav..

Idealno bi bilo, da ima android naprava priložen daljinec in da bi preko daljinca vklopil android napravo, na domačem zaslonu izbral ikono T2 to go in bi že špilalo... In potem bi z daljincem od android naprave menjaval kanale in podobno.. Je to izvedljivo?

To sprašujem, ker še nisem videl, kako delujejo te android tv naprave...

Tudi 10 eur gor in dol, da bi le bila uporabniška izkušnja čim boljša in enostavna..

Bi bila naprava Chromecast with google tv primerna?
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Najlažje bo da t2go naloži na gsm in preko chromecasta predvaja na TV. Ker sama t2go je primerna za zaslone na dotik in ne dela v redu oz. bo uporaba air mousa za tasta prekomplicirana in ne dela vedno OK.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Hej vsem..

Tast dela v nemčiji in bi rad tam gledal Slo kanale.. In ker imajo doma T2, bi lahko gledal T2 to go na televiziji preko android naprave..

Vsa izkušnja gledanja bi morala biti dokaj enostavna, ker tast ni najbolj vešč upravljanja pametnih naprav..

Idealno bi bilo, da ima android naprava priložen daljinec in da bi preko daljinca vklopil android napravo, na domačem zaslonu izbral ikono T2 to go in bi že špilalo... In potem bi z daljincem od android naprave menjaval kanale in podobno.. Je to izvedljivo?

To sprašujem, ker še nisem videl, kako delujejo te android tv naprave...

Tudi 10 eur gor in dol, da bi le bila uporabniška izkušnja čim boljša in enostavna..

Bi bila naprava Chromecast with google tv primerna?
Za android TV naprave je prilagojena T-2 TV aplikacija, ki pa za naročnike T-2 stane 1€ mesečno in deluje točno tako, kot si opisal. Chromecast with google TV je primerna za to, precej cenejši in prav tako zelo uporaben pa Xiaomi Mi Box S
 
Hej vsem..

Tast dela v nemčiji in bi rad tam gledal Slo kanale.. In ker imajo doma T2, bi lahko gledal T2 to go na televiziji preko android naprave..

Vsa izkušnja gledanja bi morala biti dokaj enostavna, ker tast ni najbolj vešč upravljanja pametnih naprav..

Idealno bi bilo, da ima android naprava priložen daljinec in da bi preko daljinca vklopil android napravo, na domačem zaslonu izbral ikono T2 to go in bi že špilalo... In potem bi z daljincem od android naprave menjaval kanale in podobno.. Je to izvedljivo?

To sprašujem, ker še nisem videl, kako delujejo te android tv naprave...

Tudi 10 eur gor in dol, da bi le bila uporabniška izkušnja čim boljša in enostavna..

Bi bila naprava Chromecast with google tv primerna?


če bo kolega gledal T2 onkraj naših meja,naj tastu prvo dajo dostop do t2 to go...potem bo lahk gledal t2 tud na telefonu

drgač pa jaz mam zidooja, andorid, greš na brskalnik vtipškaš t2.net, zbereš t2 to go se prijaviš v sistem in veselo gledaš in poslušaš

verjento da bi že kak novejši android tv bil sposoben takih operacij torej da bi se ognil nakupu andoid boxa
 
če bo kolega gledal T2 onkraj naših meja,naj tastu prvo dajo dostop do t2 to go...potem bo lahk gledal t2 tud na telefonu

drgač pa jaz mam zidooja, andorid, greš na brskalnik vtipškaš t2.net, zbereš t2 to go se prijaviš v sistem in veselo gledaš in poslušaš

verjento da bi že kak novejši android tv bil sposoben takih operacij torej da bi se ognil nakupu andoid boxa

kanale pač zbiraš slično kot če maš t2 škatlo ...tu ni nekih razlik
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
Ne vem ce t2 android tv app ni zaklenjen na njihovo omrezje. ce je njihov narocnik naj vprasa - saj so prijazni.
Drugace je pa app na android tv boljs varianta kot pa app na telefonu pa potem raznorazni “chromecasti/apple tv”. Ima samo en daljinec za kontrolirat.

ce t2 ni mogoc izven nasih meja - potem mu ostane kaksen vpn app, s katerim se bo iz nemcije “prestavil” v slovenijo

zacne naj s klicem na t2 podporo
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.326
3.423
113
Total TV mu vzameš, saj ne bo istopal v Nemčiji ko so še vsi na satelitskih antenah.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
365
83
Ok, kar nekaj zanimih odgovorov... ;)

Najprej, nisem niti vedel, da obstaja tudi T2 aplikacija za smart tv. Torej "T2 to go" android aplikacija ni enako kot "T2 TV". Je kdo uporabljal obe na kaki android boxu in lahko na hitrco napiše razlike (sploh pri upravljanju - menjavi kanalov, pogled nazaj itd...).

Najboljše bi pač bilo, da nebi rabil nekaj dodatno plačevat (za t2 tv)..

Kaj daljinca od Xiaomi mi box in google tv sta podobna? Sta bolj daljinca ali air mouse?
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
T2 tv app je enaka kot STB vmesnik. Uporabljam na android TV in apple TV. Dela vrhunsko. Kako je v tujini. Ne vem. Po T2 forumu naj bi ta aplikacija delovala samo na domači IP, ker zamenjuje domači STB. Baje da tolerirajo na drugih T2 priključkih in ne komplicirajo, tujina pa ne verjamem. Rešitev je vpn, ampak verjetno prekomplicirano za tasta. Še najlažje je res castanje iz gsm na TV oz android TV. V vsakem primeru je pa za uporabe aplikacije doplačilo 1,29 EUR mesečno, kar ni nek strošek. je pa castanje preko chrome cast na Mi box s včasih muka, dela ali ne, apple air play pa dela v nulo na 5ghz WIFI.
 
Nazadnje urejeno:

sousis

Guru
16. nov 2019
1.499
993
113
Nazadnje, ko smo raziskovali podobno situacijo, se je izkazalo, da T-2 dovoljuje gledanje smart TV aplikacije samo na T-2 priključku. T2 to go/mobilni TV app naj sproba na mobitelu, da vidi a mu sploh dela in koliko mu je všeč. Potem pa nek android TV box.

Druga pot je EON (od Telemacha) naročnina samo na TV: https://sl.eon.tv/tv-paketi/ ali pa preko Total TV (isto ponujajo EON).
Lahko TV aplikacija ali pa app za mobilne naprave. Če ima smart TV, je to veliko bolj udobno kot TV box. Mi smo celo uspeli staro mamo natrenirat na uporabo EON-a na smart TVju, zdaj se pa nervira, ko mora "navadno" TV gledat in ne more prevrtet reklam.
 
Nazadnje urejeno:

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Sem ti za foro en test naredil. Mi box s sem priklopil na hotspot mojega telefona, operater A1. T2TV app dela brez problema. Nato sem dal moj gsm še v A1 HR omrežje, ker sem blizu meje. In T2TV app dela, brez problema.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej

kingo

Pripravnik
10. maj 2008
573
19
18
Sem ti za foro en test naredil. Mi box s sem priklopil na hotspot mojega telefona, operater A1. T2TV app dela brez problema. Nato sem dal moj gsm še v A1 HR omrežje, ker sem blizu meje. In T2TV app dela, brez problema.
Domnevam, da misliš na T2ToGo. Ker T2 TV aplikacija (kot je meni poznano) dela samo v T2 omrežju.
 

kingo

Pripravnik
10. maj 2008
573
19
18
Ne, t2TV nameščeno na Mi box s. Ta box sem priklopil na WIFI hotspot od telefona. In dela. T2go pa tudi redno uporabljam na GSM in dela pri vseh operaterjih.
Če prav razumem, pri T2 si dal vlogo, da ti dodelijo T2 TV aplikacijo in si jo registriral na svoj box v omrežju T2. Potem pa greš npr. na Hrvaško s tem boxom in tam gledaš T2 preko aplikacije T2 TV (na način kot je to na STB). Rabiš pa seveda samo internetni dostop (npr. v Savudriji vleče celo Hot hofer). Hvala za pojasnilo!
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Sem probal še enkrat. Dela v mobilnem A1 omrežju

kingo. To ti bo odgovoril drug uporabnik ncnifrej, če bo probal z VPN. Probal sem z A1 in dela. Če dam A1 v HR omrežje tudi dela, ampak verjetno ima gsm isti IP (slovenski)tako v domačem omrežju, kot v tujem. Se pravi v HR bi delal, če bi se povezal na slovenski GSM tudi če je v HR omrežju. Če dela preko HR IP (se pravi internet HR ponudnika) bi pa moral dat odgovor uporabnik, ki bo naredil test z VPN.

V savudriji bi moglo delat ja
 
Nazadnje urejeno:

kingo

Pripravnik
10. maj 2008
573
19
18
Sem probal še enkrat. Dela v mobilnem A1 omrežju

kingo. To ti bo odgovoril drug uporabnik ncnifrej, če bo probal z VPN...V savudriji bi moglo delat ja
Ja to bi bila pa zmaga potem. Ker meni so rekli, da T2 TV dela samo in izključno v slo omrežju. Obstaja pa T2 TV za tuje omrežje. Tam je pa vseeno za katero omrežje se gre (samo da je ustrezen pritok).
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
To sem tud jest prebral na T2 forumu pred časom. Nikoli sprobal do danes. In glej ga zlomka. Zadeva dela. Najprej si hitrost zmeri, ker poleti znajo hitrosti padet, da ne moreš nič gledat. Če bo to delalo tudi drugo leto, ko se ukinjajo omejitve podatkov v EU, se pravi kolker imaš doma imaš po celi EU, potem je to čista zmaga. Recimo sedaj ima telemach za 18 EUR paket z dejansko neomejenim netom, pa če bo neomejeno v vsej EU, kar bi moglo po uredbi biti bo to čista zmaga.
 
  • Ljubezen
Reactions: kingo

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
365
83
Meni so danes na t2 podpori povedali, da "T2 to go" dela po celotnem EU.. Za "T2 TV" aplikacijo za smart TV pa se nisma nič pogovarjala...