Elektronska vinjeta

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.252
1.875
113
ker je totalni off..neka :valjamse:

Avstirjci imajo del z otroškimi dodatki odlično rešen...na vsakega otroka dobiš 175 EUR ne glede na število otrok, ne glede na to koliko zaslužiš...kar je za moje pojme najbolj fer. Otrok je merska enota in kot tak stane in socilana država smatra, da toliko 'zanj' lahko dobiš od nje..a si se v mladosti ti čohal po jajcih in posedal po oštarijah in si zdaj na minimalcu ali si sedel za knjigamu ko buba in imaš doktorat neuporabnih ved, ali si nekje vmes..nima veze..otrok je otrok.
 

jello

Guru
22. sep 2008
10.050
3.786
113
ker je totalni off..neka :valjamse:

Avstirjci imajo del z otroškimi dodatki odlično rešen...na vsakega otroka dobiš 175 EUR ne glede na število otrok, ne glede na to koliko zaslužiš...kar je za moje pojme najbolj fer. Otrok je merska enota in kot tak stane in socilana država smatra, da toliko 'zanj' lahko dobiš od nje..a si se v mladosti ti čohal po jajcih in posedal po oštarijah in si zdaj na minimalcu ali si sedel za knjigamu ko buba in imaš doktorat neuporabnih ved, ali si nekje vmes..nima veze..otrok je otrok.
To sploh ni vprašanje, si videl koga, ki bi zagovarjal naš sistem? Ok, razen cigler kralja, ki bo že popoldne (na jumbo plakatih) objavil da četrti, šesti, deveti in vsak neparni otrok od 20 dalje ima vrtec gratis. Mi pa bomo obrnili ploščo in jim bomo zaploskali kak so fajn ko nas bo jutri tri miljone.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.421
4.945
113
Trenutni sistem je napeljan tako, da samo rast BDP jamči socialo kot so denimo pokojnine. Rast je pa najlažje doseči z večanjem števila delovno aktivnih. Tu sta dva mehanizma. Ali ljudi uvažaš in se odpoveš temu, da bi narod čez nekaj stoletij še obstajal, ali pa imaš dovolj lastne rodnosti.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
5.003
-1.289
113
Trenutni sistem je napeljan tako, da samo rast BDP jamči socialo kot so denimo pokojnine. Rast je pa najlažje doseči z večanjem števila delovno aktivnih. Tu sta dva mehanizma. Ali ljudi uvažaš in se odpoveš temu, da bi narod čez nekaj stoletij še obstajal, ali pa imaš dovolj lastne rodnosti.
Rodnost ne vpliva bistveno na rast BDP. :)
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.421
4.945
113
Pojasnilo DARS-a je, da je humanitarni konvoj pač potrebno najaviti in imeti ustrezno dokumentacijo. Kar je tudi prav. Sicer bodo v enem tednu vsi romunski avtobusi humanitarni.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.421
4.945
113
Ne vem no, ukrajinski otroci hodijo verjetno na izlet v Italijo, marš darsovec usrani.:mad:
Usrani so taki komentatorji. A je naloga DARS-ovca, da zaslišuje potnike na avtobusu, kdo so in kam gredo? Ali pa bi naj prevoznik spoštoval določila, kako naj humanitarni prevoz prijavi in kake papirje mora imeti s sabo? Če bi veljalo pravilo, ki ga je napisal neumen usrani komentator, potem bi lahko bil vsak avtobusni prevoz "humanitaren". Plačaš enemu Ukrajincu, da se vozi zraven in ga pošlješ dol, da stopi do nadzornika in se mu izkaže s kakim papirjem, da je begunec. Moralo bi zadostovati.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

sad

Guru
24. avg 2007
20.885
9.549
113
Če jaz prav razumem je bilo sprejeto, da vozila z ukrajinskimi tablicami (ne z Ukrajinci gor) ne potrebujejo plačila cestnine.
Torej naj se samo držijo pravil. Pa nima veze, če gre za turistično vožnjo ali humanitarno.
Drugače pa naj sprejmejo drugačna pravila in se jih držijo.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.421
4.945
113
Če jaz prav razumem je bilo sprejeto, da vozila z ukrajinskimi tablicami (ne z Ukrajinci gor) ne potrebujejo plačila cestnine.
Torej naj se samo držijo pravil. Pa nima veze, če gre za turistično vožnjo ali humanitarno.
Drugače pa naj sprejmejo drugačna pravila in se jih držijo.
Avtobus ni imel ukrajinskih tablic, temveč italijanske.

A si ti pri Darsu zaposlen, da jih zagovarjaš?
Ne, sem pa alergičen, ko se tujci ne držijo naših jasnih pravil, mi pa se njihovih moramo, ko smo pri njih.
 

JakeOnBreak

Majstr
18. jun 2012
731
296
63
Če jaz prav razumem je bilo sprejeto, da vozila z ukrajinskimi tablicami (ne z Ukrajinci gor) ne potrebujejo plačila cestnine.
Torej naj se samo držijo pravil. Pa nima veze, če gre za turistično vožnjo ali humanitarno.
Drugače pa naj sprejmejo drugačna pravila in se jih držijo.
Avtobus je imel italijanske tabile, torej se je Dars držal pravil