Elektronska vinjeta

Mare2

Guru
18. avg 2007
5.003
-1.289
113
Mene zanima, če je kdo že dobil kazen za neuporabo vinjete. Torej, po kolikem času od storitve dobiš položnico?
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.368
301
83
A ni bilo tako, ker je folk z veliko zamudo dobival kazni za radarje, so potem to nekako omejili, da je potrebno dobiti v roku meseca? Ne vem pa, če za DARS in vinjete to enako velja, pri radarjih in redarstvu, se mi zdi, da je tako.
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.636
1.339
113
Prekrškovni postopek se mora začet v roku 30. dni od nastanka prekrška. Papir lahko dobiš tudi kasneje.
Ampak vsi (redarstvo, dars, policija) zasledujejo cilj, da te zadeve sproti rešujejo in da je kršitelj čimprej seznanjen s kršitvijo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: pleXwriter

jello

Guru
22. sep 2008
10.050
3.786
113
Pa ne mi rečt, da se da kazni ognit samo da dokažež da nisi vozil ti kot lastnik vozila. A država je tak glupa, da reče, ja gospod v službi ste bili, oprostite da smo vas vzmeirjali, lep dan še naprej...
Ali rečejo, kar je bolj logično; vi ste lastnik vozila, vi ste za njega odgovorni, in če vozilo ni zavedeno kot ukradeno, kar lepo nestie položnico vozniku, saj veste kdo je vozil...
No vsaj na službenih vozilih je tako, da skrbnik voznega parka pogleda potne naloge in kdo je tisti dan vozil vozilo, se mu vroči položnico.

Še tisočič, čeprav verjamem da kot do sedaj ne bo pomagalo in se boš jutri spet čudil istim stvarem. Ne, ni glupa, samo sodni sistem na nekaterih področjih za silo še stoji skupaj. Prekrškarja naj ustavijo na mestu in ne bo nobene dileme a je vozila opica ali osel. Tako pa za en prekršek za katerega je predpisana kazen 40 eur, naredijo še 1.000 eur stroškov samo zato, ker se skrivajo po grmovjih ali slikajo s kandelabrov. V isti sapi pa jim uspe omenjat še varnost.

Lahko pa jim sporočiš svoj naslov, da vse kazni, ki jim jih ne uspe pokasirat od lastnikov pošljejo tebi. Saj praviš, da te ne moti če fašeš kazen z obale, medtem ko si bil najmanj 200 km stran.
 
  • Všeč mi je
Reactions: krko

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.487
5.666
113
Spet ena bruhanca brez smisla od tebe.

Torej lahko mirne vesti odmontiramo vse stacionarne merilnike po državi, skupaj z elektronsko kontrolo vinjet, ker jello pravi da sodni sitem dela. Itak bomo vsi v času prekrška na kavi na Portotoški rivi.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
5.003
-1.289
113
Spet ena bruhanca brez smisla od tebe.

Torej lahko mirne vesti odmontiramo vse stacionarne merilnike po državi, skupaj z elektronsko kontrolo vinjet, ker jello pravi da sodni sitem dela. Itak bomo vsi v času prekrška na kavi na Portotoški rivi.
Nekateri so pošteni in plačajo kazen. Sicer pa nekateri sodniki preverjajo alibi. Malo pogooglaj, obstoja en "Alibi bar". :)
 

jello

Guru
22. sep 2008
10.050
3.786
113
Zdaj če kot ponavadi pol qrca nisi razumel to načeloma ni moja težava.

Sicer pa, javi naslov, da ti pošljejo slikce mojega avta, ki ga slikajo iz grmovjev in kandelabrov medtem ko sem v pisarni. Boš največji poštenjak pod soncem, ker plačaš vsak drek, ki ti ga porinejo pod nos. Plosk plosk in hvala vnaprej.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.487
5.666
113
Čisto sem te razumel, nič bat. In če ti pošljejo sliko tvojega avta, medtem ko si v službi, raje poskrbi komu posojaš avto, ker da se avto sam avtonomno vozi in kasira kazen, me pač ne boš prepričal. In če je kazen storjena je storjena. Če nisi vozil ti, pa imamo za to odgovorne sodnike za prekrške, ki se napram pritožbi ustrezno odzovejo. No pa saj to tako veš, saj si ja u iber pameten, da kar boli.
 

jello

Guru
22. sep 2008
10.050
3.786
113
Dajva se zmenit da imam tudi jaz tebe za enega bolj brihtnih, tako da glede tega so čustva vzajemna. Samo da mene v nasprotju s tabo nič ne boli.

Težav jaz nimam popolnoma nobenih, tudi ne trdim, da avto sam vozi okrog. Imajo jih pa takšni in drugačni organi z ugotavljanjem koga so slikali iz grmovja ali kandelabra. Njihov problem, mene stane točno dva a4 lista, kuverto in poštnino.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.507
840
113
Kako pa je, mimogrede, praksa v "primerljivih" evropskih državah - Avstrija, Italija, Nemčija, Češka?

Sam bi za take primere uvedel stransko kazen neodgovornega ravnanja z nevarno stvarjo (kar avto je). Ampak to je na prvo žogo, brez razmisleka o celotnem socialnem učinku.
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new in Pepe

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.032
3.924
113
Ja v večini imajo možnost anonimnega plačila in ne fašeš točk.
Naslednja stopnja pa je dodatek k kazni zaradi ugotovitve indetitete.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.885
9.549
113
Mene zanima, če je kdo že dobil kazen za neuporabo vinjete. Torej, po kolikem času od storitve dobiš položnico?
Jaz sem 4.2 naredil 40 km po ac, preden sem se spomnil, da bi bilo dobro, če bi vinjeto kupil. Kar sem potem takoj naredil na prvem počivališču. Zaenkrat ni še nič prišlo.
A stare vinjete ste že pobrali dol?
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
5.003
-1.289
113
Jaz sem 4.2 naredil 40 km po ac, preden sem se spomnil, da bi bilo dobro, če bi vinjeto kupil. Kar sem potem takoj naredil na prvem počivališču. Zaenkrat ni še nič prišlo.
A stare vinjete ste že pobrali dol?
Imajo 30 dni od storitve prekrška časa, da uvedejo postopek. :)
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
15.917
2.504
113
Se vam zdi pravilo, da so kršitelji/neplačniki nekaznovani?

p.s. obstaja zakonska! :) osnova za kaznovanje? Kje je obrazec Zahteva za sodno varstvo (en drug vozil)
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.182
-2.029
113
Se vam zdi pravilo, da so kršitelji/neplačniki nekaznovani?
Pravilno da ostanejo nekaznovani, če jih policija/dars ne uspe dobit, niso sposoben identificirat, se jim ne da identificirat, ker je s tem delo....
Bi rekel da lastnik tudi ni dolžan iskat kršitelje namesto njih, pa tudi lastnik ne more vedet, ker ni bil tam. Tam so bili policija/dars/redar.. ki je zaznal prekršek. Če pa ni identificiral kršitelja, pa nebi smel bit to problem lastnika.

Pravilno je tudi, da če nisi naredil prekrška, da nisi kaznovan.
 
  • Haha
Reactions: sad

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.182
-2.029
113
Zdej si pa predstavljaj, da greš na dopust, svoj avto medtem pustiš hčerki. Večkrat ga ona brez tvoje vednosti posodi svojemu fantu, ki naredi prekršek za 18 točk in odvzem izpita,
Ti dobiš kazen. Boš nesel nazaj izpit in plačal kazen, al se boš pritožil in dokazal, da si bil takrat v hotelu v tujini daleč proč? Al kaj boš?
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
2.147
1.429
113
Zdej si pa predstavljaj, da greš na dopust, svoj avto medtem pustiš hčerki. Večkrat ga ona brez tvoje vednosti posodi svojemu fantu, ki naredi prekršek za 18 točk in odvzem izpita,
Ti dobiš kazen. Boš nesel nazaj izpit in plačal kazen, al se boš pritožil in dokazal, da si bil takrat v hotelu v tujini daleč proč? Al kaj boš?
Mah saj po eni strani imajo prav. Plačaj ali pa se zmeni z povzročiteljem, da napiše izjavo in on plača in dobi točke. Drugače pa avta ne posojaj, če te skrbi, da posojaš takim ljudjem, ki ne prevzamejo odgovornosti za svoja dejanja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85