Elektronska vinjeta

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.182
-2.029
113
Mah saj po eni strani imajo prav. Plačaj ali pa se zmeni z povzročiteljem, da napiše izjavo in on plača in dobi točke. Drugače pa avta ne posojaj, če te skrbi, da posojaš takim ljudjem, ki ne prevzamejo odgovornosti za svoja dejanja.
To se pravi da pelješ prehitro, dobiš 18 točk in odvzem izpita, potem se pa zmeniš z babico da napiše izjavo in njej vzamejo izpit, (plačal boš ti zanjo), itak ona redko vozi in izpita ne rabi, saj je v penziji.
In ker si divjak imaš za naslednjič še dedka, pa babico in dedka po drugi strani.....

A tako si mislil da bi moralo bit?
 
Nazadnje urejeno:

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.421
4.945
113
Najbolje je, da se policija nikoli ne ukvarja z identiteto voznika. Tudi takrat ne, ko ga komu ukradejo. Če lastnik ni sposoben v določenih situacijah ugotoviti, kdo je uporabljal vozilo, ne vem zakaj bi državne vire kurili zato, da bi to ugotovili v drugih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.487
5.666
113
Zdej si pa predstavljaj, da greš na dopust, svoj avto medtem pustiš hčerki. Večkrat ga ona brez tvoje vednosti posodi svojemu fantu, ki naredi prekršek za 18 točk in odvzem izpita,
Ti dobiš kazen. Boš nesel nazaj izpit in plačal kazen, al se boš pritožil in dokazal, da si bil takrat v hotelu v tujini daleč proč? Al kaj boš?
Taka kazen pride po pošti, obravnava jo sodnik za prekrške, imaš čas za pritožbo, če smatraš da nisi vozil ti. Kot lastnik avtomobila si odgovoren kdo in kako se z njim vozi. Boš pa mulca od hčere za roko pripeljal k sodniku. Zakaj pa misliš da imajo avti vidne registerske tablice? Za okras? Policija/DARS je prepoznala domnevnega kršitelja, ti pa dokaži da nisi bil, ter kdo je bil, sicet sankcije nosi sam. Jebala vas južnjaška posla... Vsi iščete samo pravice, dolžnosti pa nobene.
 
  • Všeč mi je
Reactions: luciano in ales85

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.487
5.666
113
Lahko začneš. Pa boš bolj samo prah brisal, kot pa šoder basal. Vem v nos ti gre ker sem gotovino dvigoval pred odmero plačila vrtca. Pa da te potolažim, tamali je že v šoli tako da tudi tega ne počnem več. Sicer pa sem še vedno plačeval mnogo mnogo več, kot vsak privatnik "na minimalcu", X6tko v garaži in vilo na morju.
 
Nazadnje urejeno:

jello

Guru
22. sep 2008
10.050
3.786
113
Lahko začneš. Pa boš bolj samo prah brisal, kot pa šoder basal. Vem v nos ti gre ker sem gotovino dvigoval pred odmero plačila vrtca. Pa da te potolažim, tamali je že v šoli tako da tudi tega ne počnem več. Sicer pa sem še vedno plačeval mnogo mnogo več, kot vsak privatnik "na minimalcu", X6tko v garaži in vilo na morju.

Ha, kaj če kradem in goljufam, če pa so tam zunaj nekateri, ki kradejo in goljufajo še bolj. Poceni izgovor za relativiziranje lastnih ravnanj. Saj bi bil tiho, če to ne bi bil ravno ti. Mimogrede, v dokazovanju da so oglobili napačnega ni nič kaznivega, kar pa niti približno ne velja za skrivanje in zamolčanje premoženja, ki ni razvidno iz uradnih evidenc. Še s podpisom izrecno potrjuješ in jamčiš, da tega nisi naredil.

Še enkrat, me sploh ne gane kaj je kdo počel in kaj ni, samo spomnim, da si zadnji v vrsti, ki lahko druge opozarja na dolžnosti in pravice. Včasih je treba znat enostavno samo stfu.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.487
5.666
113
Ha, kaj če kradem in goljufam, če pa so tam zunaj nekateri, ki kradejo in goljufajo še bolj. Poceni izgovor za relativiziranje lastnih ravnanj. Saj bi bil tiho, če to ne bi bil ravno ti. Mimogrede, v dokazovanju da so oglobili napačnega ni nič kaznivega, kar pa niti približno ne velja za skrivanje in zamolčanje premoženja, ki ni razvidno iz uradnih evidenc. Še s podpisom izrecno potrjuješ in jamčiš, da tega nisi naredil.

Še enkrat, me sploh ne gane kaj je kdo počel in kaj ni, samo spomnim, da si zadnji v vrsti, ki lahko druge opozarja na dolžnosti in pravice. Včasih je treba znat enostavno samo stfu.
Pismo, stupid me. Nisem vedel da je dvig plače na banki dejansko skrivanje premoženja. Se opravičujem, lopov sem, ki državo prenaša okoli, koristi socialne transferje in sem na splošno velik lopov..... Pa ravno mene najdeš, ki imam pred bajto 2 Opla, enega starega 6 let enega, pa pazi, 17 let. Sicer pa to tako veš, ker sumim da me poznaš, in ti grem hudo v nos. Zakaj, ne vem
 

jello

Guru
22. sep 2008
10.050
3.786
113
Pismo, stupid me. Nisem vedel da je dvig plače na banki dejansko skrivanje premoženja. Se opravičujem, lopov sem, ki državo prenaša okoli, koristi socialne transferje in sem na splošno velik lopov..... Pa ravno mene najdeš, ki imam pred bajto 2 Opla, enega starega 6 let enega, pa pazi, 17 let. Sicer pa to tako veš, ker sumim da me poznaš, in ti grem hudo v nos. Zakaj, ne vem
Ojoj daj že mir s tem plehom, če je kdo obremenjen z njim si očitno sam, nima pa s temo popolnoma nič.

Prvič, plača ni premoženje in drugič, izjava da si prijavil vse premoženje, ki ni razvidno iz uradnih evidenc, pa tega nisi naredil je kazniva. Goljuvaš pa ravno tiste med katere se tako rad sam šteješ. Ubogi pridni in pošteni srednji razred, ki mu država krade kar si z lastnimi rokami v mukah trga od ust. Takšno hipokrizijo kritiziram in preziram. Ne pa pleh na dvorišču.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.487
5.666
113
Torej sma prišla do zaključka, da dejansko nisem skrival premoženja, ker sem dvignil avgustovsko plačo, ker sem se bal da bi prišel z premoženjem v višji razred pri plačevanju vrtca. To da se je ta denar čez mesec dni sproti porabil, tako nima smisla debatirat... Torej tukaj sem čist kot solza. Gremo dalje. Kje je še tisti kup šodra ki ga je treba popucat?
 

jello

Guru
22. sep 2008
10.050
3.786
113
Kje je še tisti kup šodra ki ga je treba popucat?
Hočeš povedat, da to pomeni, da boš že po šestih postih nehal srat s plehom in plačo in lahko gremo dalje? Al rabiš še tri strani?

Kar se šodra tiče, v zadnjh dveh postih (mojih) imaš eno veliko skalo, ki je ne boš odvalil s praga če se na glavo postaviš. In še zadnjič, ja, kaznivo je.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.252
1.875
113
A vidva sta pri tej poštenosti?

Imaš dva sodelavca, oba dva otroka v vrtcu...oba zaslužita 1.500 EUR mesečno. Eden je varčen in daje 500 EUR mesečno na stran, drugi tracka in spička vsak mesec vse.
Po dveh letih prvi našpara (ajde) 10 jurjev, drugi ima nulo.

Prvega cepijo pri plačilu vrtca ker kao ima, prvega cepijo pri otroških dodatkih, ker kao ima..drugi je 'revež' in je do vsega upravičen.

O tem? ;)

Pošteno res.

...........................

Drgač pa ja..jaz sem za vikend postrgal staro vinjeto stran, nekako je ne vidim med vožnjo in me ni motila. Elektronsko pa ne vem kaj bi jo dal..za zdaj jo imam še na USB.ju.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco in ales85

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.487
5.666
113
Je pa drugi vsak mesec v kaznivem dejanju, ker plačo dvigne in je spiči... no po želejevo....

On..
Jaz imam še tudi staro vinjeto na šajbi, mogoče jo bom pustil za nostalgijo
 

jello

Guru
22. sep 2008
10.050
3.786
113
Je pa drugi vsak mesec v kaznivem dejanju, ker plačo dvigne in je spiči... no po želejevo....
Ja? Kaj ne poveš? Edini, ki trdi da je dvig plače goljufija si ti sam.

Glede vinjete na šajbi, mislim, da maš vsaj štiri senzorje v okvari, tistega za sarkazem, za cinizem, za humor in bralno razumevanje. Če odštejem bager, ki pa sploh nikoli ni delal.
 

jello

Guru
22. sep 2008
10.050
3.786
113
A vidva sta pri tej poštenosti?

Imaš dva sodelavca, oba dva otroka v vrtcu...oba zaslužita 1.500 EUR mesečno. Eden je varčen in daje 500 EUR mesečno na stran, drugi tracka in spička vsak mesec vse.
Po dveh letih prvi našpara (ajde) 10 jurjev, drugi ima nulo.

Prvega cepijo pri plačilu vrtca ker kao ima, prvega cepijo pri otroških dodatkih, ker kao ima..drugi je 'revež' in je do vsega upravičen.

O tem? ;)

Pošteno res.

...........................

Drgač pa ja..jaz sem za vikend postrgal staro vinjeto stran, nekako je ne vidim med vožnjo in me ni motila. Elektronsko pa ne vem kaj bi jo dal..za zdaj jo imam še na USB.ju.

Ne, nisva, niti približno, čeprav se drdačo trudi speljat problem tja, kjer ga ni. Najmanj deset let je tega kar CSD ne bere več trenutnega stanja na TRR in dvigi nimajo popolnoma nobene veze. Nobene. Kar pa sploh ni ovira, drdačo bo čez pet minut spet nabijal s tem, ko se bo naveličal, pa spet preklopil nazaj na pleh pred vrtcem.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.885
9.549
113
Ne, nisva, niti približno, čeprav se drdačo trudi speljat problem tja, kjer ga ni. Najmanj deset let je tega kar CSD ne bere več trenutnega stanja na TRR in dvigi nimajo popolnoma nobene veze. Nobene. Kar pa sploh ni ovira, drdačo bo čez pet minut spet nabijal s tem, ko se bo naveličal, pa spet preklopil nazaj na pleh pred vrtcem.
A res? Zakaj pa je CSD dve leti nazaj od mene zahteval stanje na N26?
 

jello

Guru
22. sep 2008
10.050
3.786
113
Jello nikoli ni prebral odločbe, lahko pa da sploh nima otrok in s tem še manj pojma kaj piše.
Ne samo to, cela četica vas je bila, ki ste odločbo brali večkrat, pa ni pomagalo. In ste nabijali kako vas kradejo zaradi par jurjev na otrokovem računu.

Danes je izplačilo dodatka za velike družine, si premetal prihranke na babice in sestrične? To ni kaznivo.