Elektronska vinjeta

jello

Guru
22. sep 2008
10.049
3.786
113
Če bi prebral Hojsov izbrisani twit se ti ne bi bilo treba popolnoma nič napenjat.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.929
10.341
113
ja, sej ni to zdaj delal (pod tvoj cinični "še vedno se najde") ampka to je to klikal ko so štartali z e-vinjeto..... pač drago bo plačal napako.

Lahko ima več znakov ali manj, če si že nabijal.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.412
3.525
113
ja, sej ni to zdaj delal (pod tvoj cinični "še vedno se najde") ampka to je to klikal ko so štartali z e-vinjeto..... pač drago bo plačal napako.

Lahko ima več znakov ali manj, če si že nabijal.
Če ni sposoben 7 (kakšen več ali manj) znakov utipkat dvakrat enako kljub podanim navodilom, je pač eden od redkih kateri tega ne zmore. Navodila in vnosni obrazec je isti od prvega dneva štarta e vinjete.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.929
10.341
113
to je mal, ker si kriv in te isto vodijo kot da si zavestno vozil brez vinjete, ...ce bi bil vnosni program prijazen uporabniku, bi na potrditivi opzoril da ti manjka krajevna oznaka itd. Tako pa, po mojem zanalasc narejeno da še neko grupo ljudi ujamejo in imajo postavko nepredvideni dohodki. Precej prasičje.
Pa ne zagovarjam direktno kolega... je pač zajebal, ampak darsa ni oškodoval, v bstivu ga je financiral tako al drugače, pa še kazen. Epska.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.291
357
83
Pa kaj sedaj je to še vedno tako, da te "prekrškarje" lovijo samo s premičnimi kamerami? Jaz sem pričakoval, da bodo to na portalih slikale kamere in 24/7 nadzorovale kdo ima in kdo nima (tako kot se hvalijo s tem dosežkom, da so skenslali vinjete bi bilo edino logično, da je dodelano u nulo).
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.421
4.945
113
Izvirni greh je to, da človek ne more sam pogledati, če je za neko registrsko vinjeta vinjeta plačana. Ker informacijski pooblaščenec tega pač ne dovoli. Upanje je sicer, da bo postal po volitvah, če se bo menjala oblast, nenadoma bolj razumski in bo kaka sprememba nekega x pravilnika nenadoma dovolila, da taka storitev postane državljanom na voljo.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.929
10.341
113
popravek

za izvozom Dramlje smer celje, avtomatsko "slikano" s kamero, portal. Vsaj po GPS podatku iz kamere je tako izluščit
 
Nazadnje urejeno:

krko

Guru
5. sep 2010
2.636
1.339
113
Zgleda, da sistem na portalih še vedno ne deluje.

Sej tudi razpis za sekcijsko merjenje hitrosti ni bil uspešen (you know what i mean :) ), zato je bil prejšnji teden objavljen nov razpis.
 
Nazadnje urejeno:

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Izvirni greh je to, da človek ne more sam pogledati, če je za neko registrsko vinjeta vinjeta plačana. Ker informacijski pooblaščenec tega pač ne dovoli. Upanje je sicer, da bo postal po volitvah, če se bo menjala oblast, nenadoma bolj razumski in bo kaka sprememba nekega x pravilnika nenadoma dovolila, da taka storitev postane državljanom na voljo.
Na prvi pumpi kupis e vinjeto, dobis odrezek kjer preveris registrsko in podpises plus racun dobis na licu mesta. Pa ne rabis nic davcne vpisovati in stevilke cevljev ter modrca. Dokler sistema ne porihtajo.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.173
820
113
Izvirni greh je to, da človek ne more sam pogledati, če je za neko registrsko vinjeta vinjeta plačana. Ker informacijski pooblaščenec tega pač ne dovoli. Upanje je sicer, da bo postal po volitvah, če se bo menjala oblast, nenadoma bolj razumski in bo kaka sprememba nekega x pravilnika nenadoma dovolila, da taka storitev postane državljanom na voljo.
zanimivo da pred enim letom pa to ni bil problem, saj je lahko vsakdo pogledal, ali je na avtu nalepljena vinjeta in pogledal registrsko, ter tako povezal ta dva podatka.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
2.147
1.429
113
zanimivo da pred enim letom pa to ni bil problem, saj je lahko vsakdo pogledal, ali je na avtu nalepljena vinjeta in pogledal registrsko, ter tako povezal ta dva podatka.
Je mal drugač ali moraš od avta do avta hoditi in zbirati podatke ali pa napišeš eno skripto, ki ti potegne celo bazo vinjet dol naenkrat.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.421
4.945
113
Na prvi pumpi kupis e vinjeto, dobis odrezek kjer preveris registrsko in podpises plus racun dobis na licu mesta. Pa ne rabis nic davcne vpisovati in stevilke cevljev ter modrca. Dokler sistema ne porihtajo.
Če je številka napačna, si še zmeraj sam kriv. Jaz sem za en avto kupil preko spleta, drugo na pumpi. Ne vidim neke razlike. Zabavno bo čez nekaj let, ko pri več vozilih ne boš več vedel, do kdaj katera vinjeta velja. Sploh, če boš kupil brez prijave.
Storitev, da si lahko videl kako je z vinjeto za registrsko je obstajala in je IP zahteval ukinitev. Ker je državljanom treba nagajati, če je oblast taka, ki neodvisnemu organu ni všeč.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

sad

Guru
24. avg 2007
20.885
9.549
113
. Zabavno bo čez nekaj let, ko pri več vozilih ne boš več vedel, do kdaj katera vinjeta velja. Sploh, če boš kupil brez prijave.
Zato sem jaz kupil online in si nastavil opozorilo ;).
A ma še kdo kako tako prigodo, da namo brezveze nabijal v tej temi? Tisto z "UA" avtobusom je že rešeno ....
Jaz sem se na AC spomnil, da bi bilo dobro, da vinjeto kupim :). Kupil na prvem počivališču, zaenkrat ni še noben pozdrav prišel :).
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe in AndrejEnej