Elektronska vinjeta

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.279
4.788
113
Če imaš na potrdilo napačno številko registracije, si še zmeraj sam kriv in brez vinjete. Kar je pravzaprav logično. Minilo bi samo kak dan, kar bi "iznajdljivi" pogruntali, da se da DARS okrog prinesti tako, da si se malo "zmotil" v številki in imaš isto potrdilo v več avtih.
Podobno so v analognih časih goljufali na položnicah in dopisali kako ničlo.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.920
9.614
113
potridli imaš, da sam veš kdaj ti poteče.... za backup. ne za darsovca.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
9.043
9.138
113
EU
Ko sem kupil na Molovi črpalki, je trgovec svetoval naj vinjeto skopiram in hranim, ker originalni tisk zbledi. Sem ročno napisal s flomastrom datum veljavnosti in zataknil za senčnik. Ne zaradi DARS-ovca, ker me ne zanima kako bo on preverjal, bolj zaradi voznika, da zna kdaj poteče.
Naprintal sem tudi kopijo, ker sem slučajno imel vklopljen računalnik.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.220
1.848
113
Ko sem kupil na Molovi črpalki, je trgovec svetoval naj vinjeto skopiram in hranim, ker originalni tisk zbledi. Sem ročno napisal s flomastrom datum veljavnosti in zataknil za senčnik. Ne zaradi DARS-ovca, ker me ne zanima kako bo on preverjal, bolj zaradi voznika, da zna kdaj poteče.
Naprintal sem tudi kopijo, ker sem slučajno imel vklopljen računalnik.
'Napljuvani' listki v vročini zbledijo, kar se rado zgodi ker ga hraniš v avtu. Kopija je uporabna stvar.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.893
2.445
113
Kolega dobil sliko... tablico je pri e-vinjeti vpisal brez MB . so ga pošolali... jovo na novo mora kupit, plus kazen in 10 dnevno "na mestu".
Nenavadno:
1. dobil sliko - kako so vedeli, komu poslati, če so bili podatki napačni!
2. dobil sliko - plus kazen in 10 dnevno "na mestu".
3. So povezali sliko + napačno napisano tablico iz sistema plačnikov AC + podatki iz sistema registriranih vozil

Bedast program.
Lahko bi imel kontrolo črke na začetku, lahko bi imel kontrolno min 8(x znakov) znakov in potrditvijo, da se strinjaš, ker vpisana tablice NE ustreza standardom v SLO. (pa čeprav ustreza, je pa neneavadna)
zakja se ne simulira - grafično - izgled tablice, pa da vidiš da nekaj ni v redu?

p.s. I to bi se moralo popravit BP. če pri plačevanju z easy parkom napačno vpišeš številko, redar lahko ugotovi kaj in kako, ter pusti parkiranje nekaznovano. saj je palačan. (by redarstvo na bledu!)

p.s. II zgleda, da se preverja.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: tony

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.920
9.614
113
točka 3...prvo sistem preveri avtomatsko, potem pa ena gospa poštempla postopek, da ti pošlje domov in ocuri. ;)
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.279
4.788
113
Smiselno je, da so prvi postopki povsem avtomatizirani, da so poceni in zahtevajo manj ljudi. Če se stranka pritoži, pa se ročno preveri.
Avstrijci imajo tako pri kamionih. Kolega dobil kazen, da je imel GO-box narobe nastavljen (brez prikolice), ki jo je sistem zaznal. Domov dobil kazen in sliko, kjer človek lepo vidi, da je njegov kamion brez prikolice. Ampak sistem je pač na "prvi stopnji" povsem avtomatiziran in kaka napaka prileti do končnega uporabnika. Ko se je pritožil, je človek tudi pri Ausfinag-u pogledal posnetek in brisal kazen.
 
  • Všeč mi je
Reactions: krko in sajkek

sass

Guru
1. sep 2007
5.137
793
113
Je mal drugač ali moraš od avta do avta hoditi in zbirati podatke ali pa napišeš eno skripto, ki ti potegne celo bazo vinjet dol naenkrat.
in s to bazo si pomagaš kako? imaš sto tisoč registrskih številk, za katere ne veš niti, koliko časa so veljavne vinjete, za katero vozilo gre, kakšne barve je?
če bi bil res problem v skripti, bi se jih dalo omejiti, npr. tako da bi lahko iz enega IP naslova preveril največ 5 registrskih na dan. ampak včasih je lažje vse skupaj v celoti prepovedati, pa naj se narod jebe sam...
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.394
2.473
113
še v SLO - ampak komaj
In tu sta se zdaj pomešala dva vpliva.
Prvo neumnosti in papeštvo Slovenije v uveljavljanju GDPR, ozriroma popolno nepoznavanje tematike in uporabe zahtev odredbe.
Ter kot drugo politični inat “levih” proti vsemu kar pride iz “desne” (levo - desno namenoma v oklepajih, ker ne ena ne druga stran dejansko nista politično tisto za kar se predstavljajo - desni so precej levi, levi pa precej desni … - oboji pa smotani u bož… mater - trpi pa raja)
 
Nazadnje urejeno:

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.279
4.788
113
Novinar se ne poglobi v možne rešitve. Lahko bi jih vsaj naštel:
- Vinjeta ni potrebna, če je na odseku bencinski servis. Ti so praviloma edini odprti 24 ur / dan tudi drugje po Sloveniji.
- Ukiniti regulacijo goriva in Koprčan ne bi tankal na bencinski ob avtocesti, ker bi bilo gorivo dražje.
- Povečati trošarino na gorivo, da bo cena enaka kot v sredini Italije in Koprčan bi hodil v službo peš.
- Ukiniti vinjete in povečati davke, ker bomo vsi srečni, da lahko financiramo cesto tranzitu. Vemo, da so tranzitni vozniki reveži in gre tako rekoč za dobro delo.
...

Izvirni greh pa je očitno, da v preteklosti DARS kontrolorji niso stali povsod, kjer bi naj. Ali pa Koprčanu do regulacije goriva ni nikoli niti padlo na pamet, da bi šel tankat na avtocesto, ker bi bil ob nekaj centov pri litru in ga zato niso ujeli.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.589
3.622
113
Najboljše, da vsak večer ko pride domov vlije eno kantico bencina v avto in se ne bo rabil voziti ponoči na črpalko na AC.
Pa privadil se bo na električni avto.
 
  • Haha
Reactions: Ginginova

luka51

Guru
16. avg 2007
14.052
5.359
113
Evo to pa meni ni jasno. Vemo, da je cesta za vinjeto. Ampak on je mogo it tankat in zaj je nonsens ker je dobil kazn in to dat v cajtnge.
Kaj krščen duš *****. Al kupiš vinjeto in greš gor al pa je ne kupiš in ne greš tankat tja. Stvar bol preprosta nemore bit.

Kot, da je 24h na dan odprta pumpa v ustavo zapisana pravica.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.622
9.300
113
Evo to pa meni ni jasno. Vemo, da je cesta za vinjeto. Ampak on je mogo it tankat in zaj je nonsens ker je dobil kazn in to dat v cajtnge.
Kaj krščen duš *****. Al kupiš vinjeto in greš gor al pa je ne kupiš in ne greš tankat tja. Stvar bol preprosta nemore bit.

Kot, da je 24h na dan odprta pumpa v ustavo zapisana pravica.
Nimajo kaj drugega delat pri casopisu. Tip je pa vedno zrtev.
 

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.387
3.250
113
Kje je trasa bivše ceste Izola-Bertoki, ki je ni več opaziti in po kateri bi lahko mirno "obvozil" vinjetno cesto?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.661
6.055
113
pri taščici
Cez Markovec in potem čez Izolo. Ubijalska v primerjavi s tunelom za tiste ki se vozijo dnevno.
Za turista 1x letno pa sorejemljiva. Ker se mora ze do tja prislepat po stari cesti.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.750
1.056
113
To sploh ni poanta. Saj vožnja čez predor Markovec je dovoljena brez vinjete. Samo moraš iti na prvem odcepu dol, ne pa še malo naprej do OMVja.

Edina krivica, ki se tu godi je, da tip ni že prej kazni fasal na kakšni ročni kontroli.