eKolesa

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.149
498
83
kranj
Moj ima napisano: 130 kg (komplet seveda).
Sam imam skupaj 170 kg, kar je kar nekaj nad dovoljeno skupno maso. Sem v četrti sezoni, prevoženih kakšnih 6000 km. Ravno prejšnji teden sem moral zamenjati ležaja v pestu in račni. Pred dvema letoma pa je počila feltna.

Seveda pa čutiš, da bolj trpijo tudi zavore :evil:
pošteno. zavore so 200 premera? hidravlika ali mehanika? pa to imaš hardtaila ali polnovzmetenega? načeloma ima hardtail večjo nosilnost. pa si nekako gledal in sestavil kolo ali si pač vzel "prvega" in basta?
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.149
498
83
kranj
Ker sem včasih kar nekaj kolesaril, sem tudi sam pozoren na to. Rešujem tako, da pred prestavljanjem zmanjšam pritisk na pedala, potem se čuti, da je vse skupaj bolj nežno. Vem, da je v klanec to težje narediti, ampak gre. Pa malo manj prestavljam, ko je res napeta veriga, kdaj pa tudi zmanjšam pomoč motorja in tudi olajša.
hja, saj sem tudi jaz veliko pregonil. včasih :) je pa tako, da jaz (še) nimam štromarce in se ne znam predstavljati pomoč in prestave skupaj. ker dejstvo je, da si moral vedno "gledati", kaj je pred tabo in recimo gor iz posavca si pač vrgel iz 17 ali 18 (ravninske) na drugo ali tretjo in si lepo počasi (brez prestavljanja) pregonil na vrh...sicer ima štromarca tudi povsem drugačno razmerje kot navaden, 21 proti 12. tako da prva prestava pri štromarci in prva prestava pri navadni 21-tki ni ravno enako (dommnevam).
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.617
301
83
www.kacnje.eu
pošteno. zavore so 200 premera? hidravlika ali mehanika? pa to imaš hardtaila ali polnovzmetenega? načeloma ima hardtail večjo nosilnost. pa si nekako gledal in sestavil kolo ali si pač vzel "prvega" in basta?
200 tka je, hidravlika. Samo spredaj vzmeteno seveda.
Dobil sem ga za darilo, nisem sodeloval, je pa res, da so bili kupci zelo zelo dobri poznavalci koles in mene.

Glede prestav - verjetno je kar nekaj razlik med kolesi. Jaz imam devet prestav, prva niti ni prav hudičevo gorska, sem pa že videl drugačne rešitve. Glede na to, da si izkušen, ti je itak jasno, da je na različnih segmentih različna kaseta (oziroma zobniki) v prednosti. Ni vsak za vse. Ko nekaj kupiš, pač tisto voziš. Nekje imajo res dobro razmerje, spet drugje ne. Ampak je res luštno. Imam kolega - še vedno vrhunski športnik (ne bom ga sicer omenjal, ker tega ne bi želel) preko abrahama z leti. Čeprav je vrhunsko pripravljen, sploh ne gre več na navadno kolo. E-kolo ima res velik razpon - od brez pomoči, čisto majhne pomoči pa vse tja do res velike pomoči. Ni čisto tako, ampak kot bi imel prestave od 0-100 z različnimi zobniki :D
Enostavno poskusi na kakšni turi v miru.
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.149
498
83
kranj
saj jaz sem že tudi preko abrahama...le da sedaj nisem bil aktiven s kolesom...pa sem bil včasih kot prilepljen nanj (nisem pa seveda bil aktiven športnik). zdej me je pa malo spet prijelo, ampak tokrat pa z štromarco :) pa me malo skrbi zaradi popolnjenosti, hehe. pa tudi višina (2m), ker sem zelo omejen tukaj...
glede razmerja prestav mi je pa jasno, seveda. vendar se da tudi kasete menjati, kot tudi vse.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.617
301
83
www.kacnje.eu
Trek ima po mojem precej velika kolesa. No, sklepam, ker imam 185 cm, pa imam velikost L (verjetno sicer precej na meji in bi verjetno tudi z XL šlo, ampak vseeno je položaj dober). Nisem navajen, da imam tako majhne številke (v višino in širino). :D
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.149
498
83
kranj
eh ja, danes sem se vsedel na focusa jarifo (xl) in sem bil kar malo razočaran. saj oblika in vse je kul, a to je (pre)majhna igračka zame (2m). me je kar malo minilo vse skupaj. ali pa sem preveč navajen ali razvajen od mojega culta (62 okvir). bo treba iskati nekaj drugega (čeprav mi je focus na pogled "sedel", pa še boschev motor ima, ki je vsaj na netu eden izmed boljših...). and saga continues...
 

first1

Fizikalc
19. mar 2018
298
140
43
A se dobi za okoli jurja kako približno ok zložljivo el. kolo s vsaj nekaj prestavami, 20", z ene 400-500Wh baterijo, cimlazje, po moznosti alu okvir, zavore bodo verjetno pri vsakem boljše od predelanega zložljivega ponya...
 
  • Wow
Reactions: Samo Izoliranc

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.149
498
83
kranj
hja, pogledal trek powerfly 7 in scott aspen eride 900....in guess what, oba 130 kg skupne nosilnosti. matr no, pa nismo vsi rogliči, k mamo 20 kg skupej s pojstlo :(
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.617
301
83
www.kacnje.eu
  • Haha
Reactions: Hanzi