eKolesa

sass

Guru
1. sep 2007
5.139
793
113
prehitro je v smislu, da se z električnim kolesom lažje zaradi lažjega vzpona tudi večkrat spuščaš po klancih in makadamih navzdol, kar pa za ljudi s slabšo motoriko ali okrevanjem po poškodbi ni najbolj pametno. za take ljudi je sobno kolo, e-kolo ima drug namen.
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.933
297
83
tam ko se terc po tori rola
Ja, verjetno ga multipla ni zabasala na polno (tega bivšega sodelavca)...če se normalno vozi. To ''normalno'' je pa spet relativno. Pri 50+ mu verjetno ni najbolj fetiš se na polno spuščati po makadamskih spustih...
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
prehitro je v smislu, da se z električnim kolesom lažje zaradi lažjega vzpona tudi večkrat spuščaš po klancih in makadamih navzdol, kar pa za ljudi s slabšo motoriko ali okrevanjem po poškodbi ni najbolj pametno. za take ljudi je sobno kolo, e-kolo ima drug namen.
Pa zavor itak ni na kolesih, a ne? Prehitro se lahko navzdol peljes z vsakim kolesom.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.139
793
113
kaj zdaj duhovičiš. dejstvo je, da se poškodbe dogajajo pri vožnji navzdol in ne navzgor, kot je tudi dejstvo, da zaradi elektrike več ljudi pride na vrh klanca in se potem spušča dol.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
kaj zdaj duhovičiš. dejstvo je, da se poškodbe dogajajo pri vožnji navzdol in ne navzgor, kot je tudi dejstvo, da zaradi elektrike več ljudi pride na vrh klanca in se potem spušča dol.
Itak. Ampak nekdo, ki ima telesne hibe, se teh ponavadi zaveda in zaradi tega ravna bolj previdno. Vsaj domnevam tako. Prej se bo hitreje spuscal "kar en", ki ni tako vajen tega, je pa sicer zdrav. Ljudje radi precenijo svoje zmoznosti ter zmoznosti pripomockov (zavor v tem primeru).
 
  • Všeč mi je
Reactions: motofrik

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.933
297
83
tam ko se terc po tori rola
ales85...to imaš pa prav. Ljudje s pomočjo elektrike pridejo precej višje, kot bi sicer in...ja, nekateri se znajo hudirjevo preceniti navzdol. Pa ne le električarji... Večina pa le ima neko ''zavoro'' v glavi, da se ne spušča na polno....
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.978
2.174
113
Tudi samo negativnih ni, kot hočeš ti prikazat. Sicer pa na cesti na splošno vidim profi (resne rekreativce) kolesarje in so nekateri so (ste) ok, drugi pa ne. Teli drugi itak bodejo bolj v oči. Tko da po pameti gor in še bolj po pameti dol in bo ok.
 
  • Haha
Reactions: ales85

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Sicer pa na cesti na splošno vidim profi (resne rekreativce) kolesarje in so nekateri so (ste) ok, drugi pa ne
To najbrž misliš na vedenje na cesti. Ja, imaš vsega. Jaz vidim pa še več problematičnih voznikov, ki lahko dejansko kolesarja ubjijejo s svojo objestno vožnjo.

Pa to seveda ne opravičuje objestne vožnje kolesarjev. In kaj sedaj?

Spet smo off-topic :D
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.224
1.851
113
Sva lani počila debato v bivšim šefom. Njemu so namreč za 60 let otroci kupili e-bike, prej je bil na normalnem gorcu... Kako da se pripelje na Kremžarjev vrh.. se tudi jaz, le malo počasneje... Ampak, če pa greva ta trenutek do Haiderja (most pri Rudnu v Avstriji), pa te nazaj grede prehitim... baterija ti ne bo zdržala 100+ kilometrov... Tako, da -ja, so prednosti in slabosti, seveda.

Če si dovolj fit lahko po ravnem pedaliraš BP brez pomoči in tako baterijo hraniš za klance. Ni point, da če prideš v nek klanec brez elektrike, ko si nabaviš e.kolo, greš pa zgolj v ta isti klanec s pomočjo - s tem nisi nič naredil.
Če imaš pomoč greš v isti turi še na dva druga klanca in suma sumarum kolesariš dlje, bolj si utrujen na koncu, nisi pa prekurjen. V tem je čar.

Dokler ti lahko delaš 100 km+ ture res ne rabiš gledat za e.kolesom.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.978
2.174
113
To najbrž misliš na vedenje na cesti. Ja, imaš vsega. Jaz vidim pa še več problematičnih voznikov, ki lahko dejansko kolesarja ubjijejo s svojo objestno vožnjo.

Pa to seveda ne opravičuje objestne vožnje kolesarjev. In kaj sedaj?

Spet smo off-topic :D

Seveda vidiš več problematičnih avtomobilistov, saj jih je številčno seveda več.
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.933
297
83
tam ko se terc po tori rola
Vincent...pa še en plus je glede e-koles... Zdaj nas boljše polovice malo postrani gledajo, ko se gonimo okoli...parirati nam itak ne morejo, razen če jih nonstop čakamo. Pa se ženki kupi štromarčka...ti šment, bo vesela, ko bo držala tempo. Sem videl že kar nekaj takšnih parov.
Drugače pa...tisti moj bivši šef...možakar še kar kolesari, je na solčavski panoramski kar fajn tempo držal.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.679
6.064
113
pri taščici
Drugače pa...tisti moj bivši šef...možakar še kar kolesari, je na solčavski panoramski kar fajn tempo držal.
Sva videla pred tremi leti tega "Tvojega šefa" na solčavski. Midva z jeziki do tal, oni pa lepo pokonci mimo naju.
No pa sva kljub temu prisla se na Pavlica, logarsko do Rinke in cilj nazaj na startu v okolici Ljubnega.
Do Rinke je moja vec prehodila kot prevozila.
Hudic babji je vztrajal na vodi cel dan praktično....
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.099
166
63
Če si dovolj fit lahko po ravnem pedaliraš BP brez pomoči in tako baterijo hraniš za klance. Ni point, da če prideš v nek klanec brez elektrike, ko si nabaviš e.kolo, greš pa zgolj v ta isti klanec s pomočjo - s tem nisi nič naredil.
Če imaš pomoč greš v isti turi še na dva druga klanca in suma sumarum kolesariš dlje, bolj si utrujen na koncu, nisi pa prekurjen. V tem je čar.

Dokler ti lahko delaš 100 km+ ture res ne rabiš gledat za e.kolesom.

dejansko, vse to lahko zvoziš brez e-pomoči....Seveda je pa to težko, če greš na kolo 3x na leto.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.282
4.794
113
Zanimivo, v Švici sem letos prevozil z avtodomom nekaj prelazov čez 2000 metrov in nisem opazil niti enega e kolesa v tisti množici kolesarjev.
eKolesa so bila masovno uporabljena v turističnih krajih (oziroma bližini) po dolinah.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.224
1.851
113
Vincent...pa še en plus je glede e-koles... Zdaj nas boljše polovice malo postrani gledajo, ko se gonimo okoli...parirati nam itak ne morejo, razen če jih nonstop čakamo. Pa se ženki kupi štromarčka...ti šment, bo vesela, ko bo držala tempo. Sem videl že kar nekaj takšnih parov.

V zadnjem obdobju je bila to najbolj pogosta praksa nabave e.koles. Če je ženska količkaj športna in želi na kolo (predvsem, če ima tip specialko) je to najbolj enostavna opcija za skupno vožnjo. Po ravnini ji malo uideš, kakor se spremeni naklon pa te lepo ujame nazaj. Kaki hujši in daljši klanec te počaka na vrhu - z nasmehom na licu :evil: .

Dandanes se mi zdi, da je ta sinergija med motorjem in kolesom že tako dobra, da so kolesa širše uporabna.

Drugače pa počakaj..enkrat boš imel popadek in ga boš kupil -> za foro (žilica ti ne bo dala miru)... ga boš stestiral in prišel poiskat tole temo ter priznal, da je zadeva jebe.. uporabna ;) (v mislim imam pomlad in jesen, poleti, če si fit, specialka itak zmaga).