DSG napaka

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.344
1.716
113
Seveda je DSG avtomatik. Wikipedija pravi.

An automatic transmission (sometimes abbreviated to auto or AT) is a multi-speed transmission used in motor vehicles that does not require any driver input to change gears​


Ni pa klasični avtomatik s pretvornikom navora. Od kje pa ideja da bi se lahko samo tem reklo avtomatik pa presega moje razumevanje,
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.208
699
113
Seveda je DSG avtomatik. Wikipedija pravi.

An automatic transmission (sometimes abbreviated to auto or AT) is a multi-speed transmission used in motor vehicles that does not require any driver input to change gears​


Ni pa klasični avtomatik s pretvornikom navora. Od kje pa ideja da bi se lahko samo tem reklo avtomatik pa presega moje razumevanje,
Pribljižno tako, kot je Kramp polavtomatski Stroj....
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
BTW ker smo itak off, kaj je pa potem tisto hibridno sranje v kamionih kjer moraš še vedno ročno pristiskat sklopko, šalta v brzine pa načeloma sam? Polavtomatski menjalnik? Tehnično je sicer to napol cukomat, torej polcukomatik?
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.101
3.395
113
Ali pa sistem, kot ga je nekoč imel Twingo easy... ...navaden šalthebel s 5 prestavami(+vzvratno) brez (nožne) sklopke.
Prestavljaš ročno, avto ti pa sam vklaplja in izklaplja sklopko.
Pol-ročni :valjamse: .
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.744
112
63
Lepo povedano olfa in čestitke za tako dejanje čeprav verjetno v svojo škodo. Upam, da ti sedaj služi še mnogo let.

Ps: Ni pri avtomobilih, ki imajo vlečno kljuko original to že vgrajeno močnejše. Ali je to samo mit?
Pri Škodi Karoq imaš pri original kljuki močnejšo sklopko in zadnje zavore ter hladilnik za motor.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Mislim da ima vw 10 let gratis tisto aplikacijo. Ne moreš pa navigacije trajbat, to moreš doplačat. Tiste stvari kot so lokacija mirujočega vozila (premikajoč ne gre skoz brez doplačila ), poraba, odpiranje šajb, prižiganje luči je pa 10 let gratis.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.808
3.336
113
40
Lj
Ampak sklopka ne more biti nikoli tako mehka pri speljevanju kot je olje v pretvorniku navora.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
V tem je problem teh dsg. Nezanesljivost. Lahko zadeva laufa dolgo, lahk pa rukne praktično nov.

My mom always said dsg is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.441
1.235
113
Iskajoč brata
Mogoče kdo ve kako je v moje primeru:
Avto bo cez 15k km servis avtomatskega menjalnika, menjava olja. Do sedaj je bil redno servisiran v tujini.

Če ga sedaj redno servisiram na uradnem servisu, ali mi velja kakšna garancija/kulanca v primeru večjih napak?

Edit. znamka Ford
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Kulance ti nihče ne zagotavlja, tukaj gre za skupek dobre volje in interesa tvojega serviserja, da se za to pobriga in vloži zahtevke ker si kao "dobra stranka", zraven tega potrebuješ tudi na sedežu (Fordu) malo sreče in če se stvari poklopijo ti dober % odobrijo. Ni pa tukaj nobenega zagotovila da ti karkoli pripada če boš redno servisiral pri njih. Ti pa dobro kaže. Razen če ima Ford kak drugačen oz. specifičen protokol v teh primerih v kar dvomim.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad