DSG napaka

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
Tole obvestilo se mi je danes pojavilo:
1618425772439.png


Menjalnik je delal v parnih prestavah, 2, 4, 6, motor deloval normalno.

Avto sem ugasnil in ponovno prižgal pa se napaka ni ponovila.

Avto letnik 2019, Škoda Kodiaq 2.0 150 KM 4x4.

Je t zgolj malo zmedena elektronika, ali je bolje it takoj težit na servis. Avto je pa točno 12 dni čez dve leti.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
parne prestave je vzrok na enem ventilu na mehatroniki. na audiju sem imel zadnjič primer, ko je crknilo vezje, ni bilo potrebno menjat ventila.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.094
2.440
113
Kakšna je v splošnem zanesljivost teh menjalnikov? Čez kako leto bi si morda omislil neko KIO, ki ima tak tip menjalnika pod oznako DCT. Vem, da so bile pri Fordu neke hude težave s temi menjalniki kolikor sem bral, za ostale znamke pa ne poznam situacije.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.297
3.407
113
Kakšna je v splošnem zanesljivost teh menjalnikov? Čez kako leto bi si morda omislil neko KIO, ki ima tak tip menjalnika pod oznako DCT. Vem, da so bile pri Fordu neke hude težave s temi menjalniki kolikor sem bral, za ostale znamke pa ne poznam situacije.
Kia ima Getragov menjalnik ,tak kot Mercedes platforma A prečni motor ,Renault ;Volvo in ni nekih težav z tem
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.492
9.190
113
Hja, pri Renaultu EDC v Meganu ni ravno nek biser zanesljivosti.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.094
2.440
113
Če kdo ve, me res zanima. Ker se prvič nagibam k temu, da bi namesto ročnega poskusil avtomatika. Leta grejo, pa sem se že malo polenil okrog prestavljanja ampak, če se zadeva v splošnem rada kvari potem ni vredno tega udobja.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Kupis klasicno avtomatiko s pretvornikom navora, ampak tega v eu skoraj vec ne dobis. So americani precej pametni, ko teh robotiziranih menjalnikov, ja dsg to je, prakticno ne prodajajo skoraj nic. Z razlogom in tozb.
Toyota, lexus z aisin klasiko najcenejsa zadeva na dolgi rok. Ali pa MB z lastnimi menjalniki in pogojno bmw z zf.
 
  • Všeč mi je
Reactions: afroC in tony

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.094
2.440
113
Vem, da je klasika s prevornikom navora boljša, ampak pri tem modelu avta ne obstaja.
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
Danes zjutraj je na šiht šlo normalno, nazaj grede pa se je zopet oglasilo opozorilo. Obnašanje isto kot včeraj.

Avto gre k menjalnik doktorju.
 
  • Všeč mi je
Reactions: spenstar

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.841
3.361
113
40
Lj
Kupis klasicno avtomatiko s pretvornikom navora, ampak tega v eu skoraj vec ne dobis. So americani precej pametni, ko teh robotiziranih menjalnikov, ja dsg to je, prakticno ne prodajajo skoraj nic. Z razlogom in tozb.
Toyota, lexus z aisin klasiko najcenejsa zadeva na dolgi rok. Ali pa MB z lastnimi menjalniki in pogojno bmw z zf.

Kr dobr so si evropski proizvajalci zrihtal denar za rezervne dele in popravila.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.386
1.354
113
Kupis klasicno avtomatiko s pretvornikom navora, ampak tega v eu skoraj vec ne dobis. So americani precej pametni, ko teh robotiziranih menjalnikov, ja dsg to je, prakticno ne prodajajo skoraj nic. Z razlogom in tozb.
Toyota, lexus z aisin klasiko najcenejsa zadeva na dolgi rok. Ali pa MB z lastnimi menjalniki in pogojno bmw z zf.
To je to. Na klasičnih avtomatih ostajajo še Francozi v PSA.

Če te zanima zanesljivost, preizkusi še Toyotine CVTje (v bencinarjih) oz. eCVTje (v hibridih). Morda ti bodo všeč, morda pa ne. (Klasični avtomat je boljša rešitev.)

Lahko pa pogledaš še v smer električarjev - ti menjalnika nimajo in vozijo se nekako tako kot avto, ki ima hudičevo dober avtomatik :).
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
V bistvu sem imel danes teto od Škode na telefonu, kaj to pomeni glede na to, da je avto 14 dni izven garancije.

V bistvu je bilo slišat škoda, ampak vseeno pripeljite, da ugotovimo kaj je. Načeloma sem naročen 21.4. so pa tako neelastični, da če je mehanik tam do 16 ure jim je prepozno, da pridem tja ob 14.30 in vsaj priklopijo gor tester in preverijo kaj piše tam not in se potem odločam vsaj na podlagi prvih informacij, ki so znane.

Poleg tega je začela naštevat kaj vse ni v garanciji, elektronika ni, kabli niso, ne vem kaj vse ni.
V bistvu ni znala niti točno odgovorit kaj je, kar me malo skrbi, saj ne bi rad pustil tam celega premoženja.

Pač odločil sem se za nepooblaščenca, ki mu avto dostavim jutri.

Izkušnje bom vsekakor delil, če jih kdo že ima, in v kakšnih zneskih je tukaj govora, pa z besedo na plan.

Pa ne zdaj malih žutih not vlačit, ker niso predmet debate.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.386
1.354
113
Tudi jaz jih ne maram preveč, ampak sfukanih avtov in mehanikov, ki so boljši v matematiki kot v mehankariji (tj. bolje znajo računati kot popraviti avte) pa ne maram še bolj...

Vsekakor sporoči, kaj je bilo narobe.