DSG napaka

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.809
3.336
113
40
Lj
Mogoče za balkan dajo že tovarniško nekaj opilkov v menjalnik, da se hitreje zrabi.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.188
5.732
113
to ne, dajo pa takšne menjalnike, ko so jim opilki ponesreči not padli

na balkanu to itak vse sami zrihtamo, če pa ne je pa delovna ura zelo poceni
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Ja to je isto kot COVID, teorija zarote, vse naštelano, za nas bebce ki niti olja ne moremo kupiti na servisu (ker itak večina krip ni uvoženih iz Nemčije) dajo namenoma slabše menjalnike z opilki ker se zavedajo da bomo itak na koncu vsi to na pooblaščencu popavljali. Resnica je drugačna ampak ne tega širit dalje, predsednik nadzornega sveta VW, Wolfgang Kuratz je bratranec z Jožetom, Fredijem in Markotom ki tukaj šraufajo avtomatske menjalnike in jim posledično rihta posel :valjamse: Mater ste brezvezni, dajte raje delat v dveh smenah kateri že imate službe, boste imeli manj časa za razmišljat o neumunostih :fredi:
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.188
5.732
113
olje se pa ja nabavi v leclercu za 8€ 5l kanta pol pa še 4€ od tega na leclerc kartico, da se pri naslednjem obisku zastonj vzame še filter
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.970
2.687
113
Ok, a sem jaz kaj zamudil al spregledal? Še vedno ne vem zakaj OP ni poskusil uveljavljati garancije/jamstva al karkoli direktno pri škodi najprej?
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in AndrejEnej

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.970
2.687
113
Če je avto redno bil servisiran na pooblaščencu, bi jim ga peljal nazaj in na lep način poskusil uveljavljati garancijo/jamstvo/kulanco... men se zdi, da OP ni povedal čisto vsega.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

Schime

Guru
22. nov 2008
1.800
626
113
To se tudi sam sprašujem. Sam sem na kulanco dobil povračilo škode za par k€ (100% kritje) na avtu,ki je skoraj že v 2 mestni številki po letih. Res, da je bil poseben pogoj in malo poznanstev a je vseeno moral befel priti iz Dojčlanda. Tako, da ne vem kaj je vmes, da se ne gre na kulanco. Sem prepričan, če je servis normalen bo šel nasproto,ko je par k€ škode v igri.
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
Op je povedal vse kot je bilo. Napa

Avto ni nasedel, avto ni bil potopljen, ni se zasaltal. Se prikolice zaradi corone ni vlekel celo vecnost. Razlog, kot sem tudi ze napisal, pa je bila okvara sklopke za 1, 3, 5, 7 prestavo. Sedaj je notri mocnejsa sklpka.

OP se je nekako napacno odlocil in dal odpravljat napako strokovnjaku s katerim je vzpostavil kontakt in je mojster naredil diagnostiko. Ze sam sem imel mocne moralne tezave, financnih pa zaradi tega pac ne. Nisem pa tip cloveka, ki bi se nekaj dogovoril, potem, ko bi nekdo zame naredil pol dela, pa rekel daj nazaj, grem drugam. Oprosti, nisem tak.

Kot sem ze napisal, mogoce napacna odlocitev, mogoce ne.

Avto je zrihtan, pelje se dobro, popravilo je placano, garancija je dve leti, v ceni je se menjava olja v menjalniku cez 5000 km.

Z zigosanjem lahko nadaljujete, odgovarjal bom se vedno, vendar ne vec zakaj sem se tako odlocil kot sem se.

Bo OK?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.462
9.154
113
Morda samo v razmislek: nekaj let nazaj je znanec iz tujine peljal BMWja s “ketna” problemom k nepooblaščencu. Star ze 3 leta in avto izven garancije. Ta je pogledal in rekel, da z veseljem menja verigo, ampak svetuje, da gre še na BMW vprašat za kulanco, ker bo bistveno ceneje. Tam so mu zamenjali brezplačno.
Ni se treba vprašat, kam vozi servisirat in koga priporoča drugim.
olfa: kapo dol, takih ljudi je malo.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.970
2.687
113
No potem pa ocitno, nerodna, hitra odlocitev. Škoda, se mi zdi da bi ti to tudi na Škodi rešili ampak ok, kar je, je. Držim pesti, da bo vse ok in boš imel sedaj mir.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.800
626
113
Lepo povedano olfa in čestitke za tako dejanje čeprav verjetno v svojo škodo. Upam, da ti sedaj služi še mnogo let.

Ps: Ni pri avtomobilih, ki imajo vlečno kljuko original to že vgrajeno močnejše. Ali je to samo mit?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Op je povedal vse kot je bilo. Napa

Avto ni nasedel, avto ni bil potopljen, ni se zasaltal. Se prikolice zaradi corone ni vlekel celo vecnost. Razlog, kot sem tudi ze napisal, pa je bila okvara sklopke za 1, 3, 5, 7 prestavo. Sedaj je notri mocnejsa sklpka.

OP se je nekako napacno odlocil in dal odpravljat napako strokovnjaku s katerim je vzpostavil kontakt in je mojster naredil diagnostiko. Ze sam sem imel mocne moralne tezave, financnih pa zaradi tega pac ne. Nisem pa tip cloveka, ki bi se nekaj dogovoril, potem, ko bi nekdo zame naredil pol dela, pa rekel daj nazaj, grem drugam. Oprosti, nisem tak.

Kot sem ze napisal, mogoce napacna odlocitev, mogoce ne.

Avto je zrihtan, pelje se dobro, popravilo je placano, garancija je dve leti, v ceni je se menjava olja v menjalniku cez 5000 km.

Z zigosanjem lahko nadaljujete, odgovarjal bom se vedno, vendar ne vec zakaj sem se tako odlocil kot sem se.

Bo OK?
A to prav razumem, da imaš sedaj za 1, 3, 5 in 7 močnejšo sklopko. Kaj pa parne prestave?
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.344
1.716
113
§
Lepo povedano olfa in čestitke za tako dejanje čeprav verjetno v svojo škodo. Upam, da ti sedaj služi še mnogo let.

Ps: Ni pri avtomobilih, ki imajo vlečno kljuko original to že vgrajeno močnejše. Ali je to samo mit?

Izboljšano naj bi bilo hlajenje al nekaj takega. Vsaj pri VW tako pravijo.