Dimnikarji teroristi

oorosh

Pripravnik
17. jan 2010
123
1
18
Ljubljana
@tony: Mi smo ga lani "odgnali" tako, da je foter podpisal, da je stvar že urejena s strani servisa za plinsko peč in so dali mir. Očitno jim gre letos fajn za nohte in zdaj pobirajo še zadnje €, saj naj bi precej dimnikarskih firm v prihodnje izgubilo koncesije in seveda posledično ne bo več €. Kakšen teden nazaj je bil prenos seje neke komisije na SLO3 in je bilo ravno govora o tem, da so stvari okrog dimnikarstva neurejene in bo prišlo do korenitih sprememb, tako da se bo lahko vsak sam odločil kdo mu bo meril emisije v dimniku.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.817
612
113
EU
A reees?!? Končnooo
cheer.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

To je pa dobra novica!
467716-post_slo.gif


Naslednje bo RTV naročnina...
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
prišel, se mi opravičeval, bil 15 minut, izpolnil vse možne papirje, se še opravičeval, da taki je pač žal zakon, bomo videli kaj bo, razložil, da mam super peč, da je vse okej, se še malo opravičeval, vzel 25 evrov, se opravičil in šel.
saj njim je tudi bedno, da morajo folk rubit.
mi pa ni kasiral penalov, ker je rekel, da nisem vedel, da mora prit in da naj mi bo ...
no, saj so tudi ljudje ...
 

Wilbur

Pripravnik
2. dec 2012
131
16
18
Citat:
Uporabnik oorosh pravi:
Mi smo ga imeli na obisku ravno prejšnji teden, zdaj pa pazi foro, v začetku aprila je prišel dimnikar iz servisa A, zdaj pa iz servisa B. Mu povem, da je bil pregled že opravljen in mu pokažem papir oz. potrdilo o opravljeni storitvi, ki ga je pustil dimnikar iz servisa A, a se dimnikar iz servisa B ne da. Moramo pregledati, ker imamo mi koncesijo in ne iz servisa A. Pa sem mu rekel naj se že zmenijo med seboj, ker je to njihova stvar in ne stvar potrošnikov. Potem je pa dimnikar B "pop*zdil" in začel groziti z inšpekcijo in še ne vem čim, seveda je vrgel v kaselc potrdilo, da je bil pri nas in smo ga zavrnili, no storitve seveda ne bomo plačali, ker itak ni bila opravljena. Od zdaj naprej bo dimnik in peč pregledoval zgolj in samo serviser za plinske peči, ker opravi vse meritve kot dimnikar, vmes pregleda še plinsko peč, za kar dimnikar ni usposobljen in na koncu stane manj kot bi plačal dimnikarju. Tole kar se gredo dimnikarji je zgolj izsiljevanje in nič drugega. V sosednji ulici, kjer celo leto kurijo na stare europalete in razžagan parket ga pa nikoli ni naokrog...
A to je v Lj., središče? Katera ulica?

No izkušnje pri nas kažejo, da se je dejansko najslabše kregati in upirati, po kurilni sezoni si ga sami naročimo in to je to.
 
Nazadnje urejeno:

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.817
612
113
EU
Ja, sam a lohk naročiš tistega ki hočeš, al si prisiljen vzeti tistega, ki ti ga prisilno predpiše država?
10.gif


In ni res
ne-ne-1.gif


Dol z dimnikarskim monopolističnem lobijem, ki nam krade težko prislužen denar!
jezen.gif
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
evo, poslali obvestilo. spet hočejo prit. in to manj kot v enem letu.
valda se je žena že vse zmenla kdaj naj pride ...
mater mi gre na živce uzakonjeno rubljenje.
da ne omenjam, da smo letos pol manj kurili, ker je blo tak toplo ...
fukoff
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.672
732
113
Zakon o upravnem postopku je treba poznati. Torej ni me doma ne morem lahko pa po 20 h kak delovnik ........

.......... nimajo oni živcev, moj serviser pravi, da sodobne plinske peči imajo tako ali tako senzorje, če je kaj narobe se same ustavijo, zato so meritve nepotrebne......

Oni najtraje vidijo nabirke po bloku se najavijo pa od stanovanja do stanovanja .....pade molčos kešos ..... samo oni morajo prideti, ko imate vi čas, ne ko so si oni zamislili, sploh pa, ko jih vi naročite ...... in nobeno vrtanje lukenj v plastični dimnik ne pride v poštev, na streho pa tam meri ...........

Je pa vsekakor zaradi sebe dobro imeti senzor CO2 saj stane kvaliteten pod 40 eur !
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.985
5.713
113
blizu močvirne prestolnice
Citat:
Uporabnik markoman pravi:
evo, poslali obvestilo. spet hočejo prit. in to manj kot v enem letu.
valda se je žena že vse zmenla kdaj naj pride ...
mater mi gre na živce uzakonjeno rubljenje.
da ne omenjam, da smo letos pol manj kurili, ker je blo tak toplo ...
fukoff

Mi smo rekli naj pride po koncu sezone, kurmo na drva tako da bodo počakali, ne pa da jeseni zopet težijo.
bonk.gif
 

cvinga

Fizikalc
10. feb 2014
1.830
1
36
Citat:
Uporabnik dsf pravi:
Saj je čisto vredu. pride,mal podebatira, pokasira polovično kot za predled, napiše papirje in je. Dimnike ometam sam ko je le to potrebno, centralna 2x,ostalo 1x letno

Pri nas isto...pride in malo pregleda peč in dimnik, spucat jo seveda ne more ker zadeva lavfa non stop skozi celo leto in se ugasne samo takrat ko jo spucam.....nato napiše račun in mu plačam tistih 16 €...nato mi da še koledar ker itak zmerom pride malo pred novim letom in to je to.

Brez vsakega najedanja in prepucavanja osebnega ega in ja pride samo ENKRAT na leto.
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.253
269
83
38
Ljubljana
kolegu so spucal dimnik novembra, 3m za tem pa so se saje vžgale, dimnikarji pravijo da so spucal, kriva peč, drva in nepravilno kurenje

aja zavarovalnica pa ne priznava škode, ker je to dimniški požar
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.672
732
113
Kaj pa na nafto pa rostfrei dimnik, se užge, jaz imam namreč to nesrečo, da me dimnikarji ne marajo
frown-1.gif
 

lemar

Fizikalc
8. jan 2008
406
57
28
KSZ,

tole z tarifami dimnikarjev je res en nateg, še posebej če imaš novejši sistem. Se je pa treba zavedati, da v primeru kakršnega koli problema (požara itd...) brez potrdila dimnikarja od zavarovalnice ne dobiš nič.
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.253
269
83
38
Ljubljana
dimniških požarov skor nobena zavarovalnica ne odobri, tud če maš potrdilo o pregledu dimnika

verjetno odobri, če se ti požar razširi iz dimnika na podstrešje in potem na celo bajto
 

cvinga

Fizikalc
10. feb 2014
1.830
1
36
16 € vreden račun od dimnikarja in nimaš problemov z zavarovalnico. Sprobano.