Deviacije dr. Pribca

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Hahaha naj kdo naredi meme s prof. Pribacem, ki ima na iztegnjeni roki napisan nisi sama in pomenljiv nasmeh, . Castim pivo


Tkole... Nisi sama :fredi: :rockon:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.418
9.164
113
bo štefančič pribca, še kdaj povabil v oddajo, da bosta kaksno rekla?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.511
9.214
113
Vsekakor ni človeško se zajebavat iz takih stvari, ker to niso heci.
Ampak mene še vedno zanima, zakaj so prijavili take le na fakulteto in se sprožil javni pogrom, ni se pa jih prijavilo tudi policiji. To meni ni jasno. Ker takšen človek verjetno dela iste stvari tudi izven svoje organizacije in me res zanima, zakaj se rešuje le svoje kolege, ostalih ljudi pa ne. A so oni manj vredni?
Ker meni to ni normalno. Poleg tega, se gre javno jokat, ne omenja se pa osebe. Ker če ta oseba res to dela, potem lahko nek neseznanjen bruc/brucka pade v njegove kremplje, dokler se vse kolesje ne zavrti. Take bi morala fakulteta isti dan odstranit iz procesa izobraževanja in takoj zavrteti celotno kolesje. Če se pa izkaže, da se je šlo za krivo prijavo, potem pa se mora zavrteti kolesje v nasprotno smer...
Ali je morda tukaj res le kakšen drug motiv zadaj?
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi

tony

Guru
23. jul 2007
9.393
1.355
113
sad: Če gre za zadeve, ki se jih lahko tudi kazensko preganja, se bo tudi to kolesje odvrtelo (seveda bo trajalo še leta, in v tem primeru se je le en postopek odvrtel hitreje kot kak drug), in morebitnemu storilcu onemogočilo dostop do vse družbe... Kolikor sicer sam poznam akademike, so v realnem prostoru (vse kar ni akademsko okolje in morda še pločnik pred fakulteto) precej izgubljeni, da ne rečem celo prestrašeni. Nekaj drugega pa je okolje, kjer imajo moč (in nad študenti naravnost oblast), tam pa nekateri lahko upajo udejanjajti svoje patologije...

Nič posebnega se tukaj ne dogaja, in ni potrebe po teorijah zarote. Če bi šlo za politično metanje polen pod noge, bi gotovo tudi oškodovani kaj povedal na to temo (tudi takšni delovno-pravni postopki se na sodiščih hitro vlečejo še leta). Prfoksov, ki ne dobijo podaljšane habilitacije (iz različnih vzrokov) je pri nas gotovo nekaj vsako leto, kakšen primer pa pač pride v medije.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.511
9.214
113
Ampak še vedno ne razumem, zakaj se tega ne prijavi policiji?

In ravno to, da se postopki vlečejo leta, je narobe. Take ljudi je treba takoj odstraniti iz delovnega procesa in izvesti postopek. Če se pa izkaže, da je bila ovadba neutemeljena, potem je potrebno pa ovaditelja nasadit.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi

tony

Guru
23. jul 2007
9.393
1.355
113
Ker se tega ne preganja po uradni dolžnosti, ne bo nič dokler ni kazenske prijave. Ni oškodovanca, ki poda prijavo - ni sodnika. Morda prijava še bo, morda pa tudi ne. Ne eno ne drugo nima vpliva na habilitacijo, to so povsem ločeni postopki.

Saj so ga odstranili, le nekaj časa je trajalo. UL bi morala o postopku imeti resen pravilnik in navodila, ima pa le kup leporečja in floskul na papirju. Dokler takšnega pravilnika ne bo (in bo tudi pravno vzdržal presojo kakšnega suspenza/odpovedi na sodišču), se to ne more zgoditi čez noč. To bo vse še trajalo leta, je pa za družbo dobro, da bo morda nekoč več reda.

Ker pa (v primeru FF) ne gre za resna kazniva dejanja (če prav štekam, naj bi šlo za verbalno nadlegovanje, tisto o fizičnem ni jasno). Verbalno nadlegovanje polnoletne osebe verjetno ni kaznivo (saj veš, ni še vsaka svinjarija kaznivo dejanje), je pa neprimerno in zato je šla habilitacija.
 
19. jul 2007
2.765
1.495
113
Zakaj ni samo kazenski pregon eno in edino merilo.
a) Merila so odvisna od okoliščin, če nekdo reče v nekem diskaču ob 3 zjutraj: Ej, kva si ti huda bejba, je to povsem drugače kot če to rečeš trgovki v pekarni ob 11.00 ko greš po malco. Poleg tega, če eni punci ni všeč da se v placu A zbirajo samo težaki, enostavno ne gre na palc B, gre pač v plac B, kjer so bolj normalni ljudje. Nobenega izbiranja ni treba študenti na fakulteti!
b) univerzitetna habilitacija ni osnovna človekova pravica. Moraš izpolnjevati nekatere kriterije (ki so pri resnih ustanovah zelo visoki), ni dovolj, da če si se enkrat tam zaposlil, da ti to pripada ne glede ne vse skupaj.

Če citiramo "ni vsaka svinjarija kaznivo dejanje" je povsem realen scenarij, da se en profesor obnaša kot idiiot do mladih punc. Obnašat se kot idiot do punc ni kaznivo dejanje, vsekakor pa ni to kar bi želel od enega profesorja.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.511
9.214
113
Ampak če razumem je šlo pri AGFRTju za spolno nadlegovanje. To verjetno je kaznivo, a ne?
Glede habilitiacije mi je čisto jasno, da je to ločeno in so merila lahko čisto drugačna.
Ampak če se je šlo za spolno nadlegovanje, zakaj potem žrtve niso tega prijavile tudi na policijo?
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi

tony

Guru
23. jul 2007
9.393
1.355
113
In še potencialnega storilca, da mu je prijava uničila: kariero (kaj kariero, vse življenje), njegovo ženo, da njun zakon, njegove otroke, da njihove familije, ker je seveda družinski človek. Kaj si misli slaba polovica javnosti, pa že tako vemo. Na koncu pa se naše vrlo pravodosje lahko potencialno odloči, da "žrtev ne kaže hujših duševnih posledic" in potencialnemu storilcu napiše pol leta pogojno. (Ker v keho za 20 let - kot so Ameri spravili Weinsteina - bi pri nas spravili samo Trobca, pa še to komaj.) Hvala za rože.

In še zato:

Pred letom ali dvema je bilo v Delu pisanje človeka, o spominih, kako je bil pred dobrimi 35imi leti nekaj let mornar v Splošni plovbi. Nekoč so jih nekje v Afriki oropali modeli z M70 v rokah (ne spomnim se več podrobnosti, ampak mislim, da jih niso še pretepli zraven). Tip je pisal, da o tem niso povedali niti lastni posadki in ne domačim še desetletja po tem, preprosto so se počutili ponižane in na smrt jih je bilo sram. Odrasli, mišičasti desci, ki so že nekaj dali skozi v življenju.

Saj veš kako gre, resnico iščite v kurbišču, fuk pa na sodišču.
 
Nazadnje urejeno:

sad

Guru
24. avg 2007
20.511
9.214
113
In še potencialnega storilca, da mu je prijava uničila: kariero (kaj kariero, vse življenje), njegovo ženo, da njun zakon, njegove otroke, da njihove familije, ker je seveda družinski človek. Kaj si misli slaba polovica javnosti, pa že tako vemo. Na koncu pa se naše vrlo pravodosje lahko potencialno odloči, da "žrtev ne kaže hujših duševnih posledic" in potencialnemu storilcu napiše pol leta pogojno. (Ker v keho za 20 let - kot so Ameri spravili Weinsteina - bi pri nas spravili samo Trobca, pa še to komaj.) Hvala za rože.
Ok, to razumem. Ampak vse te zadeve bodo poslušali tudi pred univerzitetno komisijo.
Ker po moje je najtežje se javno izpostavit z obtožbo in to si že naredil. Kaj te potem drži stran še od prijave policiji :(.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.791
-247
113
Tega ne vemo. Pravica žrtve je tudi zaščititi lastno zasebnost.
Bi rekel da si žrtev s prijavo na policijo pridobi več zasebnosti, kot s prijavo na neko fakultetno komisijo.
Prej bodo osebni podatki ušli iz kakšne komisije, kot pa iz policije ali sodišča. Sploh sedaj ko se zadeva na široko razpreda v javnosti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.609
258
113
sam sej bi mogla univerza naprej policiji podat prijavo?

kako gre kaj tisto, da ce ves za nek zlocin, da ga mores prijavit? oz. ce ga ne prijavis in ves zanj, da je to prekrsek?
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.791
-247
113
sam sej bi mogla univerza naprej policiji podat prijavo?

kako gre kaj tisto, da ce ves za nek zlocin, da ga mores prijavit? oz. ce ga ne prijavis in ves zanj, da je to prekrsek?
Ti namiguješ, da bi morali za prekršek kaznovat punce, ki so kot prve vedele za zločin in ga niso prijavile?

Saj mogoče ni slaba ideja, kolikim puncam bi Mia prihranila gorje, če bi zločinca prijavila takoj in ne šele po 6-tih letih al koliko?