Deviacije dr. Pribca

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Lahko ga, vendar mora biti zanj delovno mesto enakega ranga, ki pa ga med strokovnimi sodelavci ni. Razen če bo pristal na to, da dela v tajništvu ali referatu za manj kot polovico svoje stare plače. Pa še tu mu mora biti vodstvo reees naklonjeno, da bo šlo tako daleč.
Pri nas je bil strokovni sodelavec v rangu asistenta. Običajno so v ta naziv prekvalificirali asistente, ki niso doktorirali v roku. seveda tiste, ki se niso zamerili vodstvu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Ah, to bi bil kvečjemu razlog, zakaj tudi po teh letih ne prijavijo, če jim je težko se s tem ponovno soočat, poslušat vprašanja....

In po 35-letih je šel v Afriko in tam na policiji prijavil rop?

Jasno da niso nikomur povedali.
A poznaš kakega deda, ki je kolegom ali v gostilni povedal, da ga je baba doma premlatila? Al pa dal prijavo na policijo? Lol, jih vsak raje še 5x faše, samo da nebi nihče izvedel.

Tvoje pisanje je nekoliko šizofreno, leva polovica glave pride do logičnega sklepa, desna pa piše nekaj tretjega, po nareku notranjega neskončnega sovraštva do žensk.

Zakaj so žrtve predatorje (to je boljši izraz kot plenilec :cool:) prijavile?

Zato, da se mirsi boji iti na ulico? Reči zdravo sosedi? Bejbi, ki mu v trafiki proda čike? Zato, da ima kaj pisati po netu?

Prijavile so jih zato, ker je tako prav. In ker drugače te družbe ne bomo nikoli obrnili na bolje (za mirsija pa je že prepozno, Rugelja ni več). Postaviti bi jim morali spomenik.

Enega si zasluži tudi zdajšnji dekan AGRFT, ki mu je kapnilo, da lahko prfoks dela vaje s študenti tudi kako drugače kot individualno...
 
Nazadnje urejeno:

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
velikokrat je beseda proti besedi. dokler žrtev sama ne ve da so še druge žrtve se seveda sama ne upa izpostavit.
s tem da je definicija spolnega nadlegovanja precej široka in tudi žrtev sama včasih ne ve kje je meja, samo ve da nekaj ni ok.

seveda jih je veliko tudi ki to fejkajo in izsiljujejo ampak tale je vsaj pri meni s tistim svojim twittom pred leti potrdil da današnje navedbe o njem držijo.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Jaz nisem zaznal kakšnih hudih razlik v obravnavi, v moji generaciji je pometal tudi ženske.
Je bil pa njegov bunkar vedno zakajen, pa rad je ponudil kaj žganega za po grlu.

Po drugi strani je bil pa recimo Lenasi čist mimo.
Očitno si rad hodil k njemu na ustne zagovore. :srce:
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Škoda, da je Rugelj že pokojni, tebi bi nucalo njegovo specialno usposabljanje, ki bi te učlovečilo, pa tudi če bi trajalo ad eternum.
Glej, saj smo videli v Ameriki, kako to laufa. Je tip kao eno posilil, potem je pa še celo leto hodila z njim, sta bila par. Po 20-tih letih, se je pa spomnila na posilstvo. Pa smo slišali tudi slišali posnetek, je v baru tip eno igralko nagovarjal, da bi šla gor v sobo, pa ženska ni hotela it. Je že vedela kaj naj bi tam. Potem je pa tip rekel, da bi v tem primeru kako priložnost izpustila, - potem je pa šla. Po 20-tih letih se je pa spomnila na posilstvo.

Dokler so imele koristi, so se veselo dol dajale z takimi, ki so kaj zrihtali. Potem, ko na njihove čare ni noben več palil, kakega igralskega talenta tudi ni bilo, so se pa spomnile še kaj zaslužit s tožbami.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Zakaj so žrtve predatorje (to je boljši izraz kot plenilec :cool:) prijavile?

Zato, da se mirsi boji iti na ulico? Reči zdravo sosedi? Bejbi, ki mu v trafiki proda čike? Zato, da ima kaj pisati po netu?

Prijavile so jih zato, ker je tako prav. In ker drugače te družbe ne bomo nikoli obrnili na bolje (za mirsija pa je že prepozno, Rugelja ni več). Postaviti bi jim morali spomenik.
Raje se vprašaj, zakaj te žrtve NISO prijavile, takrat, ko se je to dogajalo?
Zakaj je treba čakat 5, 10, 20 let? oz počakat, da so kake volitve na fakulteti, hkrati pa povezovat storilca z določeno politično opcijo, al pa počakat na čas, ko se sprejema nov KZ.

Lahko se pa tudi vprašaš, koliko ženskam bi ta zlorabljena ženska prihranila gorje, če bi zlorabo prijavila takoj?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mr_Wolf

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Glej, saj smo videli v Ameriki, kako to laufa. Je tip kao eno posilil, potem je pa še celo leto hodila z njim, sta bila par. Po 20-tih letih, se je pa spomnila na posilstvo. Pa smo slišali tudi slišali posnetek, je v baru tip eno igralko nagovarjal, da bi šla gor v sobo, pa ženska ni hotela it. Je že vedela kaj naj bi tam. Potem je pa tip rekel, da bi v tem primeru kako priložnost izpustila, - potem je pa šla. Po 20-tih letih se je pa spomnila na posilstvo.

Dokler so imele koristi, so se veselo dol dajale z takimi, ki so kaj zrihtali. Potem, ko na njihove čare ni noben več palil, kakega igralskega talenta tudi ni bilo, so se pa spomnile še kaj zaslužit s tožbami.

Če me kdaj v naslednjem življenju prime, da bi šel delat kariero v H'wood, se bom vseh tvojih nasvetov spomnil. Ziher pridejo prav.

(Da se ne boš naredil neumnega, še prevod: ne, pri nas nismo v ameriki in AGRFT, kljub imenu, nima s Hollywoodskimi producente prav nobene paralele.)
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Raje se vprašaj, zakaj te žrtve NISO prijavile, takrat, ko se je to dogajalo?
Zakaj je treba čakat 5, 10, 20 let? oz počakat, da so kake volitve na fakulteti, hkrati pa povezovat storilca z določeno politično opcijo, al pa počakat na čas, ko se sprejema nov KZ.

Lahko se pa tudi vprašaš, koliko ženskam bi ta zlorabljena ženska prihranila gorje, če bi zlorabo prijavila takoj?

Tudi tukaj je prvi odstavek v nasprotju z drugim. Najprej impliciraš, da lažejo, nato pa si pravi pravičnik, in jim daješ prav.

Kakšna sorta argumentiranja je to? Navadno zajebavanje.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.060
113
39
MB
hm, pol če gledamo v luči te nove enakopravnosti pa to, pol bi lahko recimo vsi moški v letniku šli tožit te ženske ker so protipravno pridobile korist? naj grejo še 1x delat te izpite? :D
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
hm, pol če gledamo v luči te nove enakopravnosti pa to, pol bi lahko recimo vsi moški v letniku šli tožit te ženske ker so protipravno pridobile korist? naj grejo še 1x delat te izpite? :D

Ne pusti se zavajati idiotu. Stupid is as stupid does.

To, da je imela katerakoli študentka kakšno korist od zlorabljanja, je naumil mirsi v tej temi, ko se mu je prikazala slika Weinseina. Popolnoma zgrešeno.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.220
9.457
113
kod Džej-Zija
Pri nas je bil strokovni sodelavec v rangu asistenta. Običajno so v ta naziv prekvalificirali asistente, ki niso doktorirali v roku. seveda tiste, ki se niso zamerili vodstvu.
Za asistente bi to šlo, ker so plačni razredi tam-tam. Kako boš pa to naredil z izrednim profesorjem z bistveno višjim plačnim razredom, pa da ostane v svojem razredu? Še če ga postaviš za vodjo kakšne službe, ne prideš skozi z razredi, da ne govorim o revoltu med strokovnimi sodelavci v takem primeru.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
To, da je imela katerakoli študentka kakšno korist od zlorabljanja, je naumil mirsi v tej temi, ko se mu je prikazala slika Weinseina. Popolnoma zgrešeno.
Ti povem, da mi je nekoč ena prjatca pojamrala, da ji je prav žal, da ni študirala.
Je rekla, nekaj bi se že naučila, pa da bi kak gumb več odpela, pa miniko oblekla, kakega prfoksa kam povabila, pa bi naredila. Bi imela več od tega, kot pa da sem se dol dajala z enimi levimi tipi, od katerih nisem imela nič. " Točno tako je rekla. Samo je prepozno prišla k pameti hehe.
Ne bit naiven,pa mislit da seksa med prfoksi in dijaki/študenti ni. Pa da nihče od tega nima nobene koristi. Znani so celo primeri, kjer se je nadaljevalo s poroko.

Je pa v igralstvu več kurbarije, kot v kakšnih drugih poklicih. To pač spada zraven. Tudi drog in alkoholizma je v nekaterih poklicih več, v drugih manj.
Med prvimi žarišči aidsa v evropi je bila neka baletna hiša v parizu, kjer so se v kratkem času okužili skoraj vsi v istem kolektivu :) Ok, ni ravno igralstvo, spada pa tja blizu zraven.

Zdej samo še čakam, kdaj se bo kaka baletna plesalka spomnila, da jo je soplesalec prijemal za rit, pa prijavila spolno zlorabo.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Mr_Wolf

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Naj te nekdo že pouči, da med pojmi šmiranje s prfoksom / seksanjem s prfoksom, ker je fajn / profoksom, ki je predator in študentke zlorablja razumen človek ne vidi paralel. Ker jih ni.

Ko bo to jasno, si, za vsak primer, najdi druge prijatelj/ice.

Neverjetno.
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.158
3.170
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
ksz
Ah, vidiš, jaz pa poznam (ups, sem poznal) tri desetletja nazaj, eno lušno punco (me ni šmirglala, ker nisem bil pomemben), ki je rekla, da vsakemu prfoksu da za pozitivno oceno...
In je končala arhitekturo, brez da bi kaj znala... Ima diplomo, je arhitektka...
Kaj pa bi na bilo to?
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Temu se reče biznis. Nima zveze z akademiki, oni o biznisu nimajo blage. Dala bi tudi tebi, če bi ji pustil sprojektirati lastno bajto :-D
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Tudi pri mojemu prijatelju profesorju se je našla študentka, ki mu je odkrito rekla, da da vse za pozitivno oceno. Pri njemu je ni dobila, vsaj tako je rekel. :)
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Naj te nekdo že pouči, da med pojmi šmiranje s prfoksom / seksanjem s prfoksom, ker je fajn / profoksom, ki je predator in študentke zlorablja razumen človek ne vidi paralel. Ker jih ni.

Ko bo to jasno, si, za vsak primer, najdi druge prijatelj/ice.

Neverjetno.
Ni paralel?
Oja so, tudi meje so nejasne, oz jih ima vsak v svoji glavi drugačne.

Če žensko lepo pogleda privlačen tip, je do dajanje komplimenta, je pohvalno, se bo dobro počutila, če jo pa lepo pogleda grd tip, je pa to že spolno nadlegovanje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Tudi pri mojemu prijatelju profesorju se je našla študentka, ki mu je odkrito rekla, da da vse za pozitivno oceno. Pri njemu je ni dobila, vsaj tako je rekel. :)

men je tud en prjatu to razlagal
je pravil da je blo tega tolk da je blo že fajn moteče

v bistvu je to tud ene sorte spolno nadlegovanje a ni? samo profesor tega niti prijavit ne more