Deviacije dr. Pribca

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.152
4.599
113
Še zmeraj mi ni jasno, zakaj bi bilo v takih primerih dovoljeno, da vzame neka skupina (ali organizacija) pravo in pregon v svoje roke in ne prepusti vsega skupaj državnim organom? Zakaj policija v tem primeru ne odreagira na samostojno jemanje pravice v svoje roke kot bi jo v primeru, da starši posiljenega dekleta opravijo s posiljevalcem? Ali da sam opraviš z dolžnikom?
Zgled v teh primerih je slab. Razen tega, če prijaviš zlorabo organizaciji, bo tvoja identiteta slej ko prej prišla do vseh zainteresiranih. Predstavljam si, da bi policija do konca preiskave lažje ščitila tistega, ki je prijavo naredil.
Razen, če gre za dejanja, ki jih zakonodaja sploh ne preganja in so bolj ali manj plod domišljije prijavitelja ... Potem pa res ima smisla operirati z državnimi organi pregona.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.223
9.463
113
kod Džej-Zija
Kdo pa je v teh dveh primerih vzel pravico v svoje roke?

FF Pribcu ni podaljšala habilitacije, kar je njena legitimna pravica, ker je imel katastrofalne ankete glede odnosa do študentov. Službo zaenkrat še ima, čeprav bi se moralo kolesje počasi pognati in mu dati odpoved, ker je habilitacija potreben pogoj, da sploh lahko dela.

Na AGRFT so pa preventivno vpeljali sistem "nikoli en pedagog sam v prostoru z enim študentom". Nikjer ne vidim nobenega kaznovanja, linča krivca in podobno. Če bi bil zelo ciničen, bi rekel, da so s tem sistemom kvečjemu poskrbeli za službe brezposelnih igralcev, ker jih bojo sedaj rabili 2x več, da bo sistem tekel.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in tony

jest5

Guru
18. avg 2007
25.169
-8.269
113
Na fakulteti za elektrotehniko v Lj je bil dobrih 10 let nazaj (ne vem ali še predava) profesor, ki je predaval glavni predmet v prvih letnikih. Vse ženske je tudi stalno vabil na govorilne ure, rekel jim je na čaj. Zanimivo je pa to da so ta pradmet na koncu naredile skoraj vse ženske praktično brez problema. Bili so celo taki primeri, da so naredile samo ta predmet, ostalih pa ne. Moški del je pa načeloma imel velike probleme z njim in njegovim predmetom. Kdor je obiskoval ta faks ve o kom govorim.
Jaz nisem zaznal kakšnih hudih razlik v obravnavi, v moji generaciji je pometal tudi ženske.
Je bil pa njegov bunkar vedno zakajen, pa rad je ponudil kaj žganega za po grlu.

Po drugi strani je bil pa recimo Lenasi čist mimo.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
Kdo pa je v teh dveh primerih vzel pravico v svoje roke?

FF Pribcu ni podaljšala habilitacije, kar je njena legitimna pravica, ker je imel katastrofalne ankete glede odnosa do študentov. Službo zaenkrat še ima, čeprav bi se moralo kolesje počasi pognati in mu dati odpoved, ker je habilitacija potreben pogoj, da sploh lahko dela.

Na AGRFT so pa preventivno vpeljali sistem "nikoli en pedagog sam v prostoru z enim študentom". Nikjer ne vidim nobenega kaznovanja, linča krivca in podobno. Če bi bil zelo ciničen, bi rekel, da so s tem sistemom kvečjemu poskrbeli za službe brezposelnih igralcev, ker jih bojo sedaj rabili 2x več, da bo sistem tekel.

na AGRFT-ju mislim da bo policija prevzela zadevo in zadevi prišla do dna, saj so priče in zadeve jasne.

pri pribcu je pa vse v nekih anonimkah... to zame ni dovoljšen dokaz za sankcioniranje. Sej se punce ne rabijo pred tv in javnostjo kazat, sam na policijo pa pač morejo podat prijavo. Oz. lahko oddajo anonimno prijavo, ki pa je le povod za preiskavo. in potem ko je preiskava zaključena, mu šele lahko prekinejo delovno razmerje in naj ga sodišče pošlje tja kamor paše. Sicer sploh ne vem, a so bile prijave podane na policijo al samo na univerzo?

tukaj se strinjam s Pepetom.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.223
9.463
113
kod Džej-Zija
Vidim, da vama sistem habilitacij na Univerzi ni jasen. Da kandidat pridobi ali ohrani habilitacijo, poleg izpolnjenih formalnih pogojev potrebuje tudi študentsko mnenje. To mnenje je bilo jasno: Pribac ima neprimeren odnos do študentov. Ne gre samo za spolno nadlegovanje, ampak še za kup drugih stvari, kot je neprimeren (ponižujoč) odnos do študentov, zamujanje na predavanja, zamujanje na izpite (dogovorjen za ob 8h zjutraj, pride ob 13h popoldne). V tujini bi že zaradi zamujanja odletel.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

tony

Guru
23. jul 2007
9.357
1.350
113
msenjur: Dajte se prosim seznaniti s primerom in ne pišite na pamet. Tisti dve prijavi nikakor nista anonimni, le imen ne bodo kar tako dajali v javnost. Poleg tega je smešno se obešati na dve kvazi anonimni prijavi, že tri strani nazaj sem napisal, pejte na Aškerčevo vprašat prvega študenta, ki pride mimo, in potem pišite naprej.

Kot poznamo v pravu civilno in kazensko odgovornost (kar sta dve povsem različni stvari, z različnimi zakoni, ki regulirajo eno in drugo) je tudi postopek habilitacije povsem tretja stvar, ki z morebitnim kazenskim postopkom nima zveze, in ni pogojen ne s prvim in ne z drugim.

Zakaj ni bilo kazenskega postopka ne za FF in ne za AGRFT? Ker žrtve (še) niso podale prijave policiji. (Če se ne motim, pa se takšne svinjarije ne preganjajo po uradni dolžnosti, ker je takšen pač zakon.)
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.152
4.599
113
Ne dvomim, da ima po svetu, kjer je plačljiva šolnina, mnenje študentov o profesorju veliko težo. Tam ima večina študentov velik interes, da jih profesor za njihov denar veliko nauči in da je zahteven do njih. To bi izrazile tudi ankete. Pri našem sistemu brezplačnega študija in splošnega stanja v družbi, si težko predstavljam, da bi študentje imeli tak interes. Manj bi zahteval od njih, bolje bi bil ocenjen.
Pribca seveda ne poznam, moti pa me, da sem ga "spoznal" preko medijev, preden je bil za karkoli uradno obsojen. Prav tako se mi zdi, da podaljšanje habilitacije in sam postopek ni stvar medijev, če se gredo neodvisno univerzo. Občutek imam, da si je nekdo za svojo odločitev želel naklonjenost javnosti, če bi stvari pozneje šle po zlu.
V mojih časih sem na profesorja čakal od 8.00 zjutraj do 18.00 :). Očitno so se nekatere stvari izboljšale, čeprav je vsaj na mojem področju kakovost študija padla.
 
  • Všeč mi je
Reactions: zakon

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.223
9.463
113
kod Džej-Zija
Stvari se spreminjajo in tu se globoko motiš. Študenti se dobro zavedajo, po kaj prihajajo in so pripravljeni to tudi izraziti. Zakaj misliš, da se razburjajo zaradi pouka na daljavo? Saj se v tem primeru od njih zahteva manj in je lažje kot v živo. Pa vseeno hočejo več od tega. In takih študentov ni malo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

tony

Guru
23. jul 2007
9.357
1.350
113
"Pri našem sistemu brezplačnega študija in splošnega stanja v družbi, si težko predstavljam, da bi študentje imeli tak interes. Manj bi zahteval od njih, bolje bi bil ocenjen."

To so floskule, ki med resnimi ljudmi nimajo mesta.

Ne razumeš, kako poteka proces podaje soglasja študentskega sveta. Za to se ne zbira kljukic z internetno anketo na radiu študent. Sošolec je bil v takšnem organu in, da so leta nazaj "odžagali" enega prfoksa (mimogrede: zasluženo; vendar ne zaradi spolnega nadlegovanja), je švical krvav švic (in spet mimogrede, prfoks se je lepo prestavil na drug faks, kjer je zdaj že redni profesor). In dobival od živin (lepo zapakirane, a vseeno) grozilne klice domov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mosseero

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.223
9.463
113
kod Džej-Zija
"Pri našem sistemu brezplačnega študija in splošnega stanja v družbi, si težko predstavljam, da bi študentje imeli tak interes. Manj bi zahteval od njih, bolje bi bil ocenjen."

To so floskule, ki med resnimi ljudmi nimajo mesta.

Ne razumeš, kako poteka proces podaje soglasja študentskega sveta. Za to se ne zbira kljukic z internetno anketo na radiu študent. Sošolec je bil v takšnem organu in, da so leta nazaj "odžagali" enega prfoksa (mimogrede: zasluženo; vendar ne zaradi spolnega nadlegovanja), je švical krvav švic (in spet mimogrede, prfoks se je lepo prestavil na drug faks, kjer je zdaj že redni profesor). In dobival od živin (lepo zapakirane, a vseeno) grozilne klice domov.
Moram priznati, da me je Pepe tule razočaral.

"Pri našem sistemu brezplačnega študija in splošnega stanja v družbi, si težko predstavljam, da bi študentje imeli tak interes. Manj bi zahteval od njih, bolje bi bil ocenjen."
Tole je preživet predsodek. Obstajajo študenti, ki bi se celo radi kaj naučili in imajo ambicije za naprej.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.542
1.737
113
toti Maribor
Meni ni nikdar razumljeno, zakaj se vedno čaka tako dolgo s prijavo. Vedno se govori v pretekliku 5,10,20 let .
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Kdo pa je v teh dveh primerih vzel pravico v svoje roke?

FF Pribcu ni podaljšala habilitacije, kar je njena legitimna pravica, ker je imel katastrofalne ankete glede odnosa do študentov. Službo zaenkrat še ima, čeprav bi se moralo kolesje počasi pognati in mu dati odpoved, ker je habilitacija potreben pogoj, da sploh lahko dela.

Na AGRFT so pa preventivno vpeljali sistem "nikoli en pedagog sam v prostoru z enim študentom". Nikjer ne vidim nobenega kaznovanja, linča krivca in podobno. Če bi bil zelo ciničen, bi rekel, da so s tem sistemom kvečjemu poskrbeli za službe brezposelnih igralcev, ker jih bojo sedaj rabili 2x več, da bo sistem tekel.
Še vedno ga lahko prekvalificirajo v strokovnega sodelavca, za kar ni potrebna habilitacija.
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Še zmeraj mi ni jasno, zakaj bi bilo v takih primerih dovoljeno, da vzame neka skupina (ali organizacija) pravo in pregon v svoje roke in ne prepusti vsega skupaj državnim organom?

Jaz tu ne vidim nekega jemanja pravic v svoje roke, tipu se je pač iztekla pogodba za določen čas pa mu niso podaljšali...
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.223
9.463
113
kod Džej-Zija
Lahko ga, vendar mora biti zanj delovno mesto enakega ranga, ki pa ga med strokovnimi sodelavci ni. Razen če bo pristal na to, da dela v tajništvu ali referatu za manj kot polovico svoje stare plače. Pa še tu mu mora biti vodstvo reees naklonjeno, da bo šlo tako daleč.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.357
1.350
113
Meni ni nikdar razumljeno, zakaj se vedno čaka tako dolgo s prijavo. Vedno se govori v pretekliku 5,10,20 let .

V prvi vrsti zato, ker je bilo to za žrtve zelo ponižujoče, s prijavo pa se s tem ponovno soočajo. (In nato morajo poslušati še takšna vprašanja, kot je tvoje :cheer:)

Pred letom ali dvema je bilo v Delu pisanje človeka, o spominih, kako je bil pred dobrimi 35imi leti nekaj let mornar v Splošni plovbi. Nekoč so jih nekje v Afriki oropali modeli z M70 v rokah (ne spomnim se več podrobnosti, ampak mislim, da jih niso še pretepli zraven). Tip je pisal, da o tem niso povedali niti lastni posadki in ne domačim še desetletja po tem, preprosto so se počutili ponižane in na smrt jih je bilo sram. Odrasli, mišičasti desci, ki so že nekaj dali skozi v življenju.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Meni ni nikdar razumljeno, zakaj se vedno čaka tako dolgo s prijavo. Vedno se govori v pretekliku 5,10,20 let .
Zato, ker jim je "v času zlorabljanja" pasalo brez znanja in igralskega talenta dobivat kake devetke, pa narest diplomo, pa še se hvalit, kakega pomembnega profesorja je upecala. Čez 5, 10, 20 let pa ugodnosti prenehajo.
Čeprav večina teh zlorab je plod domišlije zblojenif feministk.
V današnjih časih še prijazen do bab ne smeš bit, ker tvegaš obtožbe, da jo že spolno zlorabljaš.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.357
1.350
113
Zato, ker jim je "v času zlorabljanja" pasalo brez znanja in igralskega talenta dobivat kake devetke, pa narest diplomo, pa še se hvalit, kakega pomembnega profesorja je upecala. Čez 5, 10, 20 let pa ugodnosti prenehajo.
Čeprav večina teh zlorab je plod domišlije zblojenif feministk.
V današnjih časih še prijazen do bab ne smeš bit, ker tvegaš obtožbe, da jo že spolno zlorabljaš.

Škoda, da je Rugelj že pokojni, tebi bi nucalo njegovo specialno usposabljanje, ki bi te učlovečilo, pa tudi če bi trajalo ad eternum.
 
  • Všeč mi je
Reactions: johan_blond

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
V prvi vrsti zato, ker je bilo to za žrtve zelo ponižujoče, s prijavo pa se s tem ponovno soočajo. (In nato morajo poslušati še takšna vprašanja, kot je tvoje :cheer:)
Ah, to bi bil kvečjemu razlog, zakaj tudi po teh letih ne prijavijo, če jim je težko se s tem ponovno soočat, poslušat vprašanja....
Pred letom ali dvema je bilo v Delu pisanje človeka, o spominih, kako je bil pred dobrimi 35imi leti nekaj let mornar v Splošni plovbi. Nekoč so jih nekje v Afriki oropali modeli z M70 v rokah (ne spomnim se več podrobnosti, ampak mislim, da jih niso še pretepli zraven). Tip je pisal, da o tem niso povedali niti lastni posadki in ne domačim še desetletja po tem, preprosto so se počutili ponižane in na smrt jih je bilo sram. Odrasli, mišičasti desci, ki so že nekaj dali skozi v življenju.
In po 35-letih je šel v Afriko in tam na policiji prijavil rop?

Jasno da niso nikomur povedali.
A poznaš kakega deda, ki je kolegom ali v gostilni povedal, da ga je baba doma premlatila? Al pa dal prijavo na policijo? Lol, jih vsak raje še 5x faše, samo da nebi nihče izvedel.