Desno v rdečo

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.023
113
Enako je tudi za vozili, ki bi bili recimo obe na prednostni cesti in bi ne vozili naprej po prednosti cesti, ampak bi zavila na eno od neprednostnih cest.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.796
6.074
113
Pišemo, kot da se 1x na 2 leti peljemo iz Spodnjega Dupleka do Zimice, pa nam praksa šepa:valjamse:
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.092
734
113
Kaki faking Stop znak iz vseh 4 smeri????

Tole je možno samo v deželi, kjer živijo sami nesposobni vozniki ali egoistični milenijci. V normalnih državah je to križišče enakovrednih cest in vsakemu jasno, da je treba pogledati kdo ima prednost.
ej, ne boš verjel, ampak tablo z napisom STOP znak iz 4 smeri so dodali naknadno. ko so križišče spremenili iz prednostna+neprednostna v dve enakovredni cesti, se je občasno še vedno kak voznik na "stari neprednostni" ustavil in čakal, da tisti na "prednostni" odpeljejo prej.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.309
1.327
113
Ko smo že pri nepoznavanju pravil. Kaj porečete na to križišče. Če sem pri STOP znaku peljem naravnost. Na sproti stoji avto, ki zavija na njegovo levo, torej seka mojo smer ima pa znak za odvzem prednosti. Kdo ima prednost? Jaz pravim, da vozilo na drugi strani, ker imam jaz STOP, kar pomeni čakam bolj ali manj vse v križišču.
1631645116313.png
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Ne bo držalo, ceste so enakovredne, če je on nasproti tebe in zavija levo, imaš ti prednost, ker greš naravnost.
To, da je stop znak je samo indikacija, da se moraš ustavit in pregledati situacijo. Namreč lahko ti letijo še izstrelki iz leve in desne, ne samo iz nasproti tebe in ti imajo seveda prednost pred tabo - v križišče lahko zapelješ samo, če je situacija iz leve in desne ustrezno prosta.
No saj podobno mora storiti tudi on. Sicer nima stop znaka, ima pa znak za križišče s prednostno cesto, torej mora ravno tako izstrelkom iz leve in desne pustiti prosto pot, razlika je le da ima on očitno boljšo vidljivost na križišče, zato niso tja dali znaka stop. Stop znak je pa očitno postavljen zaradi ograje/žive meje, ki ovira vidljivost, drugače bi verjetno postavili znak za križišče s prednostno cesto.
 
Nazadnje urejeno:

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.309
1.327
113
No cool, priznam, da sem imel nekje v srednje stari glavi, da bi moral tale s stop čakati kot sem napisal zgoraj.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Ah, v Ameriki so semaforji na drugi strani ceste, in če zavijaš (pri rdeči) na desno, ne pelješ mimo rdečega semaforja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Kaki faking Stop znak iz vseh 4 smeri????

Tole je možno samo v deželi, kjer živijo sami nesposobni vozniki ali egoistični milenijci. V normalnih državah je to križišče enakovrednih cest in vsakemu jasno, da je treba pogledati kdo ima prednost.
V Ameriki in še kje, so pogosta križišča z štirimi stop znaki.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
V Ameriki je precej stop znakov in tudi precej pogosteje se dejansko popolnoma ustavijo, kot pa Slovenci, kjer je ta procent morda 20%. Tam je pa čez 95%.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.023
113
Ja ker mi ne samo da poznamo, ampak celo uporabljamo znak za neprednostno cesto (narobe trikotnik) V USA ga nisem niti videl, mogoče pa celo je kje.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Je, sem ga videl. S tem da oni dostikrat namesto znaka z obrnjenim trikotnikom uporabljajo znak z napisom Yield ali pa Yield to oncoming traffic.
Gre pa v osnovi za isto reč. Definitivno pa je tega manj, pa več stop znakov, kot pri nas.
 

ahmed

Fizikalc
23. sep 2007
2.409
98
48
Ne bo držalo, ceste so enakovredne, če je on nasproti tebe in zavija levo, imaš ti prednost, ker greš naravnost.
To, da je stop znak je samo indikacija, da se moraš ustavit in pregledati situacijo. Namreč lahko ti letijo še izstrelki iz leve in desne, ne samo iz nasproti tebe in ti imajo seveda prednost pred tabo - v križišče lahko zapelješ samo, če je situacija iz leve in desne ustrezno prosta.
No saj podobno mora storiti tudi on. Sicer nima stop znaka, ima pa znak za križišče s prednostno cesto, torej mora ravno tako izstrelkom iz leve in desne pustiti prosto pot, razlika je le da ima on očitno boljšo vidljivost na križišče, zato niso tja dali znaka stop. Stop znak je pa očitno postavljen zaradi ograje/žive meje, ki ovira vidljivost, drugače bi verjetno postavili znak za križišče s prednostno cesto.
Res je, tud un k zavija pr trikotniku konec koncev ne ve ali ima nasprotni stop ali trikotnik, tko da mora pocakat da mu ne seka poti.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.845
5.087
113
Saj je vseeno če ima nasprotni stop ali trikotnik, oboje je enak nivo.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Res je, tud un k zavija pr trikotniku konec koncev ne ve ali ima nasprotni stop ali trikotnik, tko da mora pocakat da mu ne seka poti.
Če ni ravno slep potem ve, ker sta trikotnik in stop znak tudi z druge strani drugačne oblike.
Je pa itak vseeno, ker je isti prednostni nivo.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.180
8.962
113
Včeraj eden s hummerjem H2 (MB?) gladko v rdečo LEVO bohova... ob 16:00... na BTK. Pravilo jačega.