Desd man diving

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.819
14.618
113
To je bolj zaskrbljujoče:

Ampak res. Le kako je lahko prišlo do takšnega pomanjkanja empatije do ilegalnih migrantov...
 
  • Všeč mi je
Reactions: zakon in Morgoth

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.819
14.618
113
Mater, šele dons sem pogledal za kakšno veliko traparijo dejansko gre. To je blo samo vprašanje časa, kdaj bo šlo vse v božjo mater. Za njih je pa, če je že bil game over na tem potopu, dejansko bolje da je blo v momentu, kot pa če bi bilo 70+ ur agonije.
:zmaga:
Pravično in pošteno bi pa bilo, da bi bil game over na prvem potopu, kjer je šel ta norec sam dol.
Čaki čaki - a potemtakem je tip že stestiral to podmornico na takšni globini? Iz določenih komentarjev sem razbral, da se to naj ne bi zgodilo.
 

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.112
311
83
yt027l9y1n7b1.jpg
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.819
14.618
113
Matey se opravičujem, očitno si bil narobe razumljen. Glede nato, da imamo ogromno nekega cinizma tu gori, več človek ne loči kaj je in kaj ni.
Ni problema, te povsem razumem. Mi je pa to dejansko zanimivo vprašanje čemu takšna razlika v obravnavi utopljencev. Pri nekaterih opazovalcih je morda res zgolj razlika v premoženjskemu stanju, jaz osebno pa menim, da gre tu primarno zasluga temu, da je taka izjemna in redka nesreča podmornice med raziskovanjem svetovno znane razbitine globalnemu in lokalnemu občinstvu enostavno bolj zanimiva kot pa utopitve ilegalnih migrantov, ki se dogajajo kar pogosto in marsikje. Potem so pa tu še drugi možni razlogi za manjko pozornosti (naklonjenosti/empatije?) tega občinstva kar se utopljenih ilegalcev tiče, zadeva je IMHO veliko bolj kompleksna kot pa da bi bilo temu tako zgolj zato, ker so eni bogati, drugi pa revni.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.819
14.618
113
Tale tazadnji potop naj bi bil četrti za podmornico do Titanik-a.

Prvi trije so kot kaže uspeli...
A tako, hvala za info. Potemtakem sem bil torej zaveden s strani nekega komentatorja dogodka za katerega sem na podlagi celotnega komentarja menil, da ve o čem piše.

jello - Si videl? Očitno to ni bila prva pot v tako globino.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Trigger

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.819
14.618
113
Seveda, sej jih je že peljal dol nekaj.
Dejansko je že prej vozil ljudi dol s to piksno? Noro. Prebral sem, da so nekateri tik pred zdajci (ob prvem pogledu na to podmornico) zavrnili potop ter zahtevali refundacijo stroškov, da bi pa dala zadeva čez že več potopov in to celo s potniki se mi pa tudi sanjalo ni.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.919
3.945
113
Da bomo nevtralni, ko se je Kursk potopil je tudi bilo tudi to prva novica v medijih. Je pa bilo to tudi poleti, tako da drugega ni bilo za pisat in je bila novica dobrodošla za naklade medijev.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.919
3.945
113
Dejansko je že prej vozil ljudi dol s to piksno? Noro. Prebral sem, da so nekateri tik pred zdajci (ob prvem pogledu na to podmornico) zavrnili potop ter zahtevali refundacijo stroškov, da bi pa dala zadeva čez že več potopov in to celo s potniki se mi pa tudi sanjalo ni.
Bilo je precej več potopov, vsaj 100 ker so tudi terstirali delovanje vseh sistemov. Na globino titanika je šla dokumentirano čez 20x, najprej robotsko, potem samo s CEOtom večkrat, potem pa še 3 plačane turistične odprave pred to sedaj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Trigger