Desd man diving

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.593
9.305
113
1687419724254.png
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.690
14.407
113
Ta piksna je dejansko že bila kdaj na taki globini kot je titanic?
Očitno še ni bila:
Just hearing that the CEO had them remove direct comms, because he got frustrated with situation reports interrupting his good time, tells me everything I need to know about this operation and why it was doomed to fail. I guess he didnt want any old salts in the organization, for the same reason.... They'd be a bummer on his good time, with their disagreement on choices made in this sub design and testing. Direct comms should've been left in, failure in deep waters of the passive comms used, shouldve been dealt with before guests were taken down. The sub should've been pushed to 4000 in test dives before guests were taken down to the Titanic's depth. Controls shouldve been hard wired and not off the shelf. Emergency O2 and mask should've been in place for the driver at least, so he could remain effwctive and save all the crew in an emergency. So many failures, and most of them easily avoided with patience, more testing, and use of input from more experienced personnel.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jello in mosseero

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.110
3.420
113
ja glede na sliko , kak to zgleda, kr neke cevi zunaj, neka cev skupo zloženo v garaži, furamo z dualshockom... kaj pa vem. Game over.
Sam res.
Ko sem videl notranjost nisem mogel verjeti za kakšno DIY plovilo tukaj dejansko gre.
In to naj bi se potapljalo 4.000 m globoko?
Mene v kaj takega zastonj nebi spravil na potop v Ljubljanici.
Kaj so le potniki mislili??
.
P. S.
Gledal na YT video v katerem so povedali, da so bili primeri, da so potniki, ko so videli za kakšno DIY garažno plovilo gre, zahtevali denar nazaj.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.885
3.917
113
Sam res.
Ko sem videl notranjost nisem mogel verjeti za kakšno DIY plovilo tukaj dejansko gre.
In to naj bi se potapljalo 4.000 m globoko?
Mene v kaj takega zastonj nebi spravil na potop v Ljubljanici.
Kaj so le potniki mislili??
.
P. S.
Gledal na YT video v katerem so povedali, da so bili primeri, da so potniki, ko so videli za kakšno DIY garažno plovilo gre, zahtevali denar nazaj.

Ne vem meni zgleda kot kaka Muskova že realizirana ideja, pa se te precej dobro prodajajo.

Druga stvar je da folk komentira gradnjo, varnost in sisteme pa pojma nimajo o temu kaj je celota. Tudi tisti iz foha, ker gledajo iz napačne smeri. Včasih si je težko predstavljat stvari o katerih ne veš nič, ampak samo kot primer, navadna vodovodna cev z dvema čepoma lahko pušča na polno pri tlaku 3 bar (vodovodna inštalacija), pri 500 bar bo pa začela dihtat sama od sebe ker je pritisk dovolj velik da kovina ob kovino naredi nepropusten spoj. Dejansko je tole "plovilo" izkoriščalo princip tega da zunanji tlak dela zate in je po svoje revolucionarno. Ker je bistven princip bil to da stiska stvar skupaj tlak tu ni nepotrebnih lukenj in ostalih izveskov (možne težave) in je vse krmlijeno samo preko elektronike. Spet briljantno. Kje smo že tole videli, aja Musk.

Da stvar ni bila preizkušena prav veliko po "NASA" standardnih ampak bolj po metodi "testirajo stranke" oz. "testiramo in se učimo na napakah", poceni razvoj kar je super. No spet Musk logika.

Sicer pa postranska škoda (tudi Muskov priljuben izraz) je gonilo napredka. Postranska škoda v tem primeru pa ne zasluži toliko PRa kot ga dobi, no razen, če je namenski.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.885
3.917
113

Ponovno. Koliko brezžičnih upravljalnih naprav poznaš, ki so bile stestirane miljardokrat v real time scenarijih in vemo da delujejo? Genialna ideja, ne rabiš luknje v trup (kar je v tem primeru velik opcijski "point of failure"), teh kontrolerjev so pa itak imeli par v prtljagi za vsak slučaj.

Edit: ker se vsi sprašujejo zakaj karbon, briljantna ideja, šele sedaj sem dojel
 
  • Haha
Reactions: shift

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.458
4.569
113
Ne vem meni zgleda kot kaka Muskova že realizirana ideja, pa se te precej dobro prodajajo.

Druga stvar je da folk komentira gradnjo, varnost in sisteme pa pojma nimajo o temu kaj je celota. Tudi tisti iz foha, ker gledajo iz napačne smeri. Včasih si je težko predstavljat stvari o katerih ne veš nič, ampak samo kot primer, navadna vodovodna cev z dvema čepoma lahko pušča na polno pri tlaku 3 bar (vodovodna inštalacija), pri 500 bar bo pa začela dihtat sama od sebe ker je pritisk dovolj velik da kovina ob kovino naredi nepropusten spoj. Dejansko je tole "plovilo" izkoriščalo princip tega da zunanji tlak dela zate in je po svoje revolucionarno. Ker je bistven princip bil to da stiska stvar skupaj tlak tu ni nepotrebnih lukenj in ostalih izveskov (možne težave) in je vse krmlijeno samo preko elektronike. Spet briljantno. Kje smo že tole videli, aja Musk.

Da stvar ni bila preizkušena prav veliko po "NASA" standardnih ampak bolj po metodi "testirajo stranke" oz. "testiramo in se učimo na napakah", poceni razvoj kar je super. No spet Musk logika.

Sicer pa postranska škoda (tudi Muskov priljuben izraz) je gonilo napredka. Postranska škoda v tem primeru pa ne zasluži toliko PRa kot ga dobi, no razen, če je namenski.
Briljantno in genialno. Toliko celo, da je vse pobilo, ker je bila ideja in izvedba tako dobra, da je prišlo do katastrofalne implozije. Vse to lapanje o izjemnosti, pa so hodili le na vsake kvatre eno razbitino gledat. Homo turistikus za dober denar.

CEOjeve ideje o zaposlovanju mladih, svobodno mislečih ljudi, ki jih lahko malo plačaš in nimajo veliko proti varnostno slabim rešitvam so le pripeljale do predvidljivega konca. Žal je s sabo potegnil še 4 nedolžne.