Desd man diving

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.812
4.307
113
Malo

teh ne bodo našli, vsaj v doglednem času ne.
Malo verjetno... skoraj gotovo že podhlajeni in vprašanje koliko časa je podmornica sposobna prenašati pritisk takih globin...

Ampak dajmo jih ne pokopat, dokler so še šanse :srce:
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.419
9.165
113
1687330933677.png
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.949
1.260
113
Še komentar iz ST:


chort:: včeraj, 10:26:25

Pred par leti smo bili z OceanGate dogovorjeni, da jim zagotovimo mothership in senzoriko za na to podmornico. Precej hitro je postalo jasno, da se grejo predvsem moneygrab turistiko in da je izvedba precej daleč od naših siceršnjih varnostnih standardov (offshore subsea sektor), zato smo po hitrem postopku prekinili sodelovanje. Nesreča me ne preseneča, prav tako ne pomanjkanje redundance in varnostnih mehanizmov - eno je marketing material, drugo pa realnost.
Zares jim želim vse dobro, ampak sam jim dajem 5% možnosti, da so še živi in 0.001% možnosti da jih rešijo (pa sem verjetno radodaren). Glede na to, da ni glasu od njih pomeni, da je ali odpovedala vsa akustična komunikacija (precej standardna oprema ki ne odpoveduje pogosto), da so ostali popolnoma brez elektrike (dead sub) ali implozija (kjer so en trenutek bili, naslednji trenutek pa ne več). V bližini niti ni ROV ali batiskafov za take globine, iskanje "dead sub" v vodnem stolpcu brez aktivnega transponderja je praktično misija nemogoče, še na površini je težko najti karkoli, čim imaš malo večje valove. Če niso na površini (kjer kolikor se spomnim ne morejo ven iz podmornice brez zunanje asistence) in če niso na dnu (kjer nihče zares ne more do njih v doglednem času), potem driftajo nekje v 4km globokem morju s tokom, ki gre na različnih globinah v različne smeri. Good luck.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.344
2.278
113
Na krovu osebje firme, ki ponuja takele potope.
A ne znajo profi ukrepat, ali pa so mrtvi?
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.419
9.165
113
ja glede na sliko , kak to zgleda, kr neke cevi zunaj, neka cev skupo zloženo v garaži, furamo z dualshockom... kaj pa vem. Game over.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mr_Wolf

bluub

Fizikalc
9. jan 2008
669
31
28
Kaj je že kdo preračunal, kam bi jih morski tok odnesel, v primeru da se je pokvaril pogon in je zadeva lebdela na določeni globini
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.610
245
113
čudno, da pri takih denarjih ni nekega support teama zadaj, ki bi se takoj lotil reševanja. Ampak predvidevam, da je stvar še v povojih in so šele razvijali zadevo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

zakon

Guru
16. maj 2008
8.576
685
113
toti Maribor
Samo eni pa res ne vedo kam z denarjem:bonk: