Iz teh cifer pride res 36k $, če upoštevamo ameriški trilijon, drugače je pa še milijon krat več. Sem mogel tele cifre dvakrat preračunat, da sem sploh dojel kolk so v minusu.
Ameri so res padli globoko,kar je slabo za ves razviti svet.
Obeta se nam ustanovitev gospodarskega sveta, nekaj podobnega kot je varnostni svet OZN samo za gospodarstvo. Upam, da ne bodo tam Ameri meli pravico veta, ker potem je brez pomena, da se ustanavlja tako svetovno telo. Pa WTO bo morala tudi svojo liberalistično politiko spremenit. Če se to ne bo zgodilo, bo to slabo za obe strani, razvite države in države v razvoju.
To krizo bomo prebrodili, samo če podjetja dobijo nova naročila. Spodbudit je treba potrošnjo. Bolj kot bodo delodajalci izkoriščali sedanjo situacijo za zniževanje pravic delavcev bolj bomo v krizi. Kriza je makroekonomskega značaja in za to krizo rešit ter preprečiti naslednje krize ne bodo dovolj ukrepi na mikroravni. Pričakujem da bodo podjetja, ki so že sedaj živi mrtveci, propadla in se zaprla. Na pogoriščih teh podjetij morajo nastati nova podjetja, ki bodo zaposlila nove delavce.
Ta kriza je drugačna od vseh dosedanjih, zato morajo biti ukrepi tudi drugačni. Rekli bi ji lahko tudi kriza povpraševanja oziroma kriza potrošnje. Milijarda prebivalcev kupnomočnega razvitega sveta ni več sposobna toliko potrošit, da bi svetovna ekonomija nemoteno delovala. Glede na gambling na borzah pred krizo, pa obstoja upanje, da je pogača v razvitem svetu še dovolj velika za vzdrževanje svetovne ekonomije v pogonu. Ni pa ta pogača tako porazdeljena, da bi omogočala vzdrževanje svetovne ekonomije v pogonu.
Nobena davčna razbremenitev podjetij ne bo rešila krize, bo pa pomagala ublažiti krizo na mokroravni. Kriza lahko svetovna politika reši samo na makroravni z uporabo vseh razpoložljivih instrumentov. Razviti svet se združuje, imamo nekaj velikih igralcev v razvitem svetu (ZDA, EU, Kanada, Japonska Avstralija). Ti veliki igralci morajo zaščititi svoj trg, da bo funkcioniral, ker trenutno ne. Uvesti morajo nekatere protekcionistične ukrepe, ki bodo zaščitili njihove trge pred cenovnim dumpingom iz vzhoda. To se zaenkrat še ne dogaja. Te države in EU morajo zagotoviti na kakršenkoli način realno in ne statistično zadosti veliko kupno moč svojega prebivalstva, da se bo dvignila potrošnja.