dan brez nakupov

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik fittipaldi00 pravi:
Podpiram idejo, da folk bojkotira trgovine za en samcat dan... me prav zanima kakšen bi bil odziv. En dan "nedobička" ni kar tako in bi se naši cenjeni trgovci tud lahka mal zamislili...

Ga je pa zato tega dobička drugi dan toliko več.
smirk-1.gif
 

leni

gps navigator
17. avg 2007
1.549
0
36
S46.2296732 V14.5190865
www.sajko.com
Sam ti tud ne štekaš lejga. Mi recimo kupujemo mesečno "fasango", kruh pa doma pečemo tko da kar se mene tiče lahko 3 tedne bojkotiramo trgovine, ampak dejstvo je da bom neki znesek nesel v trgovino pa bo to sobota, sreda, pondelk, al pa petek. A štekaš ni važn en dan ker denar bo nalsednji dan pritekel v toliko večji količini ali pa bo že prej prišel, torej niso NIČ zgubili. Zgubnili bi če bi šla cela slovenija recimo v avstrijo po tedensko "fasngo", to bi jih pa zabolelo. Da gre denar drugam, da bo prišel z zamikom jih ne bo ganilo.



 
Nazadnje urejeno:

fittipaldi00

Pripravnik
10. sep 2007
378
6
18
Vsakič ko gre folk v trgovino, ne sam da kupi nujne stvari, kupi še en kup sranja zraven. "...O glej, tole je pa v akciji... pa tole tud lahk vzamem, zgleda kar vredu..." In pol pride folk s polnim vozekom na blagajno, prišli pa so sam po par stvari. Ljudje so naivni in mimgrede jih zanese, da porabijo več kot so mislili... in nekateri to počnejo iz dneva v dan!
 

BureKm

Fizikalc
27. avg 2007
1.219
0
36
www.pokerklub.si]www.pokerklub.si
Mislim, da hoče povedati, da folk kupuje ogromno stvari, ki jih ne rabi...in jih tudi ne bo rabil...pač preseravanje...in z različnimi akcijami štacune folk do tega tudi pripravijo....

Tudi mene dostikrat zanese....in potem stran mečem zadeve, ker se pokvarijo...

Drug primer je obična voda: Iz pipe ti teče pitna voda, folk kupuje šteke vode v plastenkah...

Kaj bi naredil, če nastal dogovor, da ne gremo en dan v trgovino?
1. V trgovinah bi prišlo do izpada dohodka, ki ga v celoti ne bi pokrili v naslednjih dneh.
2. Trgovci bi dobili direkten in jasen signal, da naj se ne zajebavajo.
 

leni

gps navigator
17. avg 2007
1.549
0
36
S46.2296732 V14.5190865
www.sajko.com
Prav veliko prehrambenih izdelkov ne. In verjetno je tud kak šef trgovine dobil mejl in je gledal po televiziji, ja včeraj sem zasledil pa ne vem kje, in bi lahko posledično naročil manj kruha, od tega bodo imeli samo peki manj, ostali izdelki pa se ne pokvarijo v enem dnevu, kar se pa akcij tiče je potem treba bojkotirat akcije in ne en dan šopinga, ker če ne grem v soboto v šoping bom šel verjetno v petek in bom takrat kupil kup stvari ki jih ne rabim.Aja upam da razumete da samo razmišljam ker kot sem že povedal mi hodimo po mesečno fasungo v trgovino.
 

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
No lahko bi se dogovoril, da se en dan al pa par dni kupuje samo glavna živila. Sej vem, da je to skor nemogoče organizirat, ker itak se vsem jebe, če dajo mal več ampak te jezi, ko se trgovci tok močne čutjo in nas lepo molzejo. Takšno moč majo pa ravno zarad tega ker smo odvisni od njih in si to lahko privoščijo.
 
Nazadnje urejeno:

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Citat:

24. NOVEMBRA SE GRE 20.000+ LET NAZAJ

Vedno več ljudi ugotavlja, da je RAZVOJ človeštva presegel vse meje. Imamo internet, televizijo, elektriko, vodovod in ostale stvari, katere nam prinašajo enostavnejše življenje in "dolgoročno srečo".

Mi seveda temu veselo nasedamo, saj prej naštetih stvari sploh ne potrebujemo. Na ta račun pa izginevajo gozdovi, število navadnih rib se zmanjšuje, zlatih povečuje, svet postaja en velik topel steklenjak, v katerem je vedno manj zelenjave.

Če je pračlovek preživel brez vsega tega, zakaj ne bi še mi ? Če se tega vsaj malo zavedate, potem vas pozivam k akciji z že znanim geslom: SLOVENIJA GRE NAZAJ.

Kako sodelujem ? Najdem gozd v velikosti vsaj 100ha, v katerem najdemo tudi divje živali, se oblečem v Adamov/Evin kostum ter s sulico lovim srne in delam medvedom družbo.

PS: povezava s prvim postom je zgolj naključna.

A se gremo ?
evil.gif
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Citat:
Uporabnik leni pravi:
Samo res ne vem kaj bi dosegli z tem da en dan ne gremo v trgovino, kruh rabiš in pika, tako kot tudi elektriko in oboje lahko dražijo do koder želijo, če ne boš danes kupil kruha ga boš pa jutri.

Zakaj pa trgovci vabijo ravno v velike šoping centre, ne pa v male trgovinice?
Kruh je enak, ne?

trik je v tem, da se ob takem obisku kupuje še vse kaj drugega, ne samo kruh. Marsikomu bi dejansko koristilo, če kakšen dan ne bi šel v trgovino - itak redko kdo nima totalno nič doma za jest (danes se stran zmeče več hrane kot kdaj koli). Tako bi se izognil zapravljanju za kramo, od prodaje katere imajo trgovci pa dejansko veliko koristi.

Nekak se mi ne zdi slaba ideja, ampak jaz glih tako ne bom rešila sveta (po treh mesecih spet enkrat v BTCju, pa živim nekaj km stran od njega). Aja - pa hodim samo v malo lokalno trgovinico (in to peš
grin1.gif
) po dobesedno res samo kruh, mleko, nekaj mesa, par dek salame in sira in mogoče še kaj ekstra nujnega. Imam pa srečo, da trenutno še vedno koristim domačo zelenjavo.
 

blustar

Pripravnik
1. okt 2007
230
0
16
Citat:
Uporabnik Antonioo pravi:
temu se rece simbolika, normalno da bo nekdo kupil naslednji dan, al pa en dan prej.. tako kot ste nekateri ugaslni luci za 5min (ja tudi to ni resilo sveta.), tako te isti neboste sli v trgovino, spet drug se na dan brez avtomobila dejansko nebo vozu.

Ja, temu se reče demonstracija. Ker hočeš nekaj povedat, zbereš somišljenike in potem en simboličen način, kako to povedat/pokazat svetu. Za ene stvari greš na cesto, za ene pač pokažeš mal drugač. Stvar je v tem, al podpiraš boj proti današnji potrošniški družbi al ne.