Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
To je res,
po drugi strani pa je v vsaki vodi nekaj zraka sicer ribe v njej ne bi živele.
Zato mi po polnitvi zalogovnika še precej dolgo na odzračevalnem lončku uhaja zrak, ki se izloča iz vode.
testiranje s zrakom ni priemerno po mojem mnenju zaradi tega, ker je zrak stisljiv(bistveno bolj kot voda) , poleg tega težje najdeš morebitno puščanje.
ksz
Čeprav ti pišeš največje bedarije, ostali pa mal manjše. Dejte fantje nehat pisat na forume če pojma nimate.
Tebi na zalogovniku uhaja ven zrak ki je v sistemu ogrevanja, ne pa zrak, ki se izloča iz vode. Tvoj zalogovnik ni neka posebna naprava, ki izloča zrak iz vode ampak navadna jeklena posoda za vodo.
Drugače je pa tkole, da boste vsaj prav govorili naprej.
Tlačne preizkuse za ogrevne in vodovodne hišne inštalacije se dela na 1,5 kratnik obratovalnega tlaka.
Voda je max 6bar (če je višji tlak je potreben reducirni ventil), ponavadi v omrežju je tlak 3-4 bar. Se pravi če narediš probo vodovoda s kompresorjem na 8 barov je čez glavo zadost.
Ogrevanje v hišah ponavadi deluje do max 2 bar - to je za vas poznavalce 20m vodnega stolpca. Če se dela proba na 3 bar je čez glavo zadost. Lahko se pa nafila tudi več, magari 8 bar.
Se pa čist nič ne pozna ali boš nafilal v nek sistem 8 bar ali 4 bar. Če pušča se isto vidi.
Če še koga kaj zanima naj pa vpraša.
@Apollo. Če ti pušča vodovod ne rabiš imet probe notri 3 dni, niti ne rabiš pumpe. Nekam na toplo in hladno vodo daj manometre. Zapreš vse porabnike in glavni ventil in mora pritisk ostati enak. Če ti pušča boš hitro videl. Ko enkrat izločiš ekspanzijo in bojler iz sistema, če zmanjka 1 dcl vode v cevovodih, pade tlak drastično. V normalno velikem sistemu