Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.527
14.130
113
LOL....Nimajo vsi za te stroške. Mal te ozkoglednost matra.
LOL again. Nič me ne matra ozkoglednost, obstoj različnih finančnih zmožnosti različnih ljudi mi je kristalno jasen, s tem se pri poslu ukvarjam vsak ljubi dan in na podlagi tega sprejemam(o) tudi raznorazne kompromise. Če zdaj nekateri nimajo financ za te stroške pa to pač ne pomeni, da to ni na izbiro ampak, da jim ta izbirna možnost enostavno ne ustreza in to je nekaj popolnoma drugega kot pa da ne bi imel izbire. Ne pozabi, da je osnovna poanta tega, da nekateri trdijo, da nimaš izbire ampak jo pri izpolnjevanju PCT pogoja seveda imaš in sicer imaš na voljo kar 3 izbirne opcije - cepljenje, testiranje in navsezadnje prebolevnost.

Edit: typo
 
Nazadnje urejeno:

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.527
14.130
113
Ne, nimaš samo ene možnosti saj je tu še vedno na voljo prebolelost. Zastopim posredno prisilo in to še preden si mi jo prvič omenil že dolgo nazaj. Če pa ti ne zastopiš, da je te posredne prisile v naših življenjih polno pa se zaradi tega ne protestira pa pač nimam kaj, risati ti jaz ne mislim. Poleg tega pa zdaj izpostavljaš to na podlagi neke izjeme s svojimi posebnostmi na način, ki ti pritrjuje in enako lahko narediva v kontro - nekateri si zaradi svojega zdravstvenega stanja ne smejo privoščit/dovolit cepljenja in se posledično ne rabijo cepit, torej cepljenje za izpolnjevanje PCT pogoja ni prisilno.

Ne moreva posploševati zadeve na podlagi nekih izjem, ker te izkrivljajo pogled na celotno dogajanje. PCT status kot sam je posredna prisila in tu nimaš izbire enako kot je nimaš, če se hočeš samostojno prevažati naokoli z osebnim vozilom in potrebuješ vozniški izpit ampak, da pa pride do izpolnjevanja tega pogoja pa imaš na izbiro kako ga boš izpolnjeval. Lahko se cepiš (navidezno zastonj a dejansko tudi to plačamo), lahko se testiraš in sam plačuješ za vse skupaj, lahko pa "imaš srečo" in si covid že prebolel tako ali drugače ali pa se enostavno okužiš. Pri izpolnjevanju PCT pogoja torej imaš izbiro, opcije so ene lažje druge težje za izvajat (ali pa sprejet, kakorkoli), odvisno od pogleda na zadevo in finančne situacije psoameznika ampak izbiro pa imaš. Dokler se ne uvede obveznega cepljenja, potem pa res ne bi bilo več izbire.
 
  • Haha
Reactions: jonny77

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.473
113
Cepljenje bi bilo prostovoljno in brez prisile takrat, ko bi se cepljene in necepljene obravnavalo enako (kot npr pri gripi), oz. nebi cepljeni ali nevcepljeni deležni nobenih sankcij zaradi cepljenja.
če si necepljen, se lahko testiraš in si enakovreden
če ne plačaš davka, kaj lahko storiš? obstaja varianta, da plačam 12€ in ne rabim plačat 8000€ davka?
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.147
5.568
113
Ma kaj ste že vsi pozabili, kaj pomeni normalno življenje? Da lahko greš v bife, v trgovino, na bencinsko pumpo, v knjižnico ali na avtobus, ne da bi te kdo spraševal, kdo si, kam greš in kake papirje imaš? Da se na banki, zavarovalnici ali tehničnem pregledu lahko z referentom pogovarjaš, ne da bi bila vmes pleksi pregrada? Da ti nihče več ne teži, ali imaš masko ali ne? Temu se reče svoboda. Nobenega preverjanja, nobenih pogojev glede zaščitne opreme. Žalostno se mi zdi, da lahko država sprejme zakon, po katerem lahko vsi vedno nadzorujejo vse, ljudje pa to sprejmejo, češ "saj je vse normalno". Ne, ni. Normalnost je ravno stanje, ko ljudi nihče ne nadzoruje.

Aja, v Slo se je zapovrh vse to uvedlo na podlagi (neustavnega) vladnega odloka, podzakonskega akta.

Italijani pri 70% polne precepljenosti uvajajo pct.

 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.682
576
113
Za kaj takega moraš vstopit v SDS.
Kje je prijavnica? :)
Ma kaj ste že vsi pozabili, kaj pomeni normalno življenje? Da lahko greš v bife, v trgovino, na bencinsko pumpo, v knjižnico ali na avtobus, ne da bi te kdo spraševal, kdo si, kam greš in kake papirje imaš? Da se na banki, zavarovalnici ali tehničnem pregledu lahko z referentom pogovarjaš, ne da bi bila vmes pleksi pregrada? Da ti nihče več ne teži, ali imaš masko ali ne? Temu se reče svoboda. Nobenega preverjanja, nobenih pogojev glede zaščitne opreme. Žalostno se mi zdi, da lahko država sprejme zakon, po katerem lahko vsi vedno nadzorujejo vse, ljudje pa to sprejmejo, češ "saj je vse normalno". Ne, ni. Normalnost je ravno stanje, ko ljudi nihče ne nadzoruje.

Aja, v Slo se je zapovrh vse to uvedlo na podlagi (neustavnega) vladnega odloka, podzakonskega akta.

Italijani pri 70% polne precepljenosti uvajajo pct.


Nismo pozabili, nekateri smo zato veseli, da imamo ob PCT pogojih bolj ali manj vsa vrata odprta. Ti pa ponujaš zgolj dve alternativi - free for all ali pa kompletni lockdown.
 
  • Haha
Reactions: SamSvoj

darwin

Majstr
17. avg 2007
540
304
63
Ti boš toliko časa tečnaril, da boš na koncu eden izmed prvih, ki bo vzel 3. odmerek.
Ker boš med prvim in drugim toliko časa čakal, da bo vmes sam preverili Ivan Veliki v imenu vlade sprejel nov odlok, s katerim bo omejil najdaljši razmik med odmerki.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.147
5.568
113
Po enem mesecu neustavnega pct odloka, se že vidijo rezultati.


"V petek potrdili 1437 okužb z novim koronavirusom." PCT menda deluje? Ukinite že to testiranje in vse ukrepe. Številke bodo itak šle samo gor, smo namreč v jesenskem času, kmalu pa sledi še zima. Virus se požvižga na ukrepe, sploh ne 95% teh, ki so totalen larifari. Življenje mora iti naprej. Tisti nad 60, ki so se imeli namen cepiti so se, tisti ki se niso se pač niso.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.147
5.568
113
https://www.rtvslo.si/zdravje/novice/zaradi-gripe-je-v-sloveniji-umrlo-160-bolnikov/484309

https://medicina.finance.si/8956169/Gripa-Vsako-leto-v-Sloveniji-zboli-200-tisoc-ljudi

https://www.24ur.com/novice/sloveni...ju-gripe-kot-so-vnetja-uses-in-pljucnice.html

V UKC Ljubljana so preklicali prepoved obiskov, ki so jo uvedli konec januarja zaradi gripe. Ta je tokrat potekala v hujši obliki, hudo so obolevali tudi mlajši in sicer zdravi ljudje. V UKC so obravnavali več kot 1100 bolnikov z dokazano gripo, jih 559 zdravili v bolnišnici, kar 62 jih je umrlo. Bolniki so zaradi gripe umirali tudi v drugih bolnišnicah, tako da skupno število smrti verjetno presega 150.

https://www.times.si/ljubljanski-kl...udi--8a20d0d6982d2b4208b8a2fc0af8cbf53022e2b6

Omenjeni članki datirajo od leta 2010 do danes, pa se svet ni ustavil, bolnišnice niso kolabirale, nobenih testov, mask, prepovedi nakupovanja gat in nogavic ... tako je pač bilo vsako jesen in zimo. Kaj se je leta 2020 zgodilo s človeštvom?
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.163
-8.273
113
Ti lolek pač po letu in pol še vedno ne ločiš, kaj je tistih nekaj zelo pomembnih razlik med gripo in covidom.
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.599
1.061
113
Naj doda še mojo 2.dozo Pfizerja da jih bo 578337, meni pa naj pošlje PCT
ideja pravzaprav ni moja, ampak od predsednika WHO (točno tistega govora trenutno ne najdem, slišal sem ga na radiu), kjer se pritožuje da v nekaterih državah cepijo že s 3.odmerkom, v nekaterih pa še s 1. niso in da se naj cepljenje razporedi enakomerno tako da bo v vseh državah večina dobila vsaj prvega. Ko sem to slišal, se mi je zdelo čudno zakaj potem sploh rabiš 2. In od tu naprej se lahko spet začne neskončna zanka razprav o protitelesih
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.132
2.208
113


CENE cepiv.jpg


Tole je 2,3 mil na oko. In koliko smo že potalal? Lepo, da so cepiva, je pa tudi denar.
Če bi se cepilo, ne bi nič izgubil.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.808
3.336
113
40
Lj
To so samo cene proizvajalcev. V Sloveniji mora vse preko posrednikov, kjer ta cena naraste 10x do 100x. 100€+ za ene dozo ni nič nenavadnega.
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: javr in Matey