Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

javr

Guru
6. dec 2011
1.606
1.065
113
Ti boš toliko časa tečnaril, da boš na koncu eden izmed prvih, ki bo vzel 3. odmerek.
Ker boš med prvim in drugim toliko časa čakal, da bo vmes sam preverili Ivan Veliki v imenu vlade sprejel nov odlok, s katerim bo omejil najdaljši razmik med odmerki.
razmik med odmerki je že določen, najverjetneje s številom protiteles po cepljenju, ki "stroki" v tem primeru ustreza v nasprotju s številom protiteles pri prebolelih kar ni financirano s strani farmacije: drugi odmerek 3 tedne po prejemu prvega, kar piše na kartončku ob prejemu prve doze, oziroma najkasneje 42 dni kar na kartončku ne piše, najde se pa v drugih virih, med drugim je mimogrede omenjeno tudi v dokumentarcu o dokumentarcu svetovno znanega filmskega režiserja Mitje Okorna, naročnik/plačnik/cenzor: Vlada RS.

Ivan Veliki je že sam z odlokom, najavljenim v soboto, 11.09., ki je stopil v veljavo v sredo,15.09., določil 3 dni kot razmik med odmerki kateregakoli cepiva; toliko si namreč imel časa (v ponedeljek, razen če so kje cepili v soboto/nedeljo prvi šus, najkasneje v sredo zjutraj pa drugi) da si si pridobil C. Ali pa janssen, če ti je 3 dni čakanja preveč.

Zaenkrat me ne zanima nič od tega ker dokler mi bo cepivo proti covidu predstavljalo večjo grožnjo kot covid sam, v (ponovnem) cepljenju ne vidim nobenega smisla. Pa še sam poklukar mi tukaj sporoča da bo to mojo odločitev vedno spoštoval. Vsaj dokler vsaj malce ne obledi kolektivni spomin na "neželene učinke cepiva v primeru 20-letne ženske", je pozabil dodati.
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in Matey

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.847
3.367
113
40
Lj
:valjamse: a si siguren da je samo 100€ da ni jurja.
Odvisno če so ta pravi dobil razpis. Probaj zgooglat kdo dobavlja ta cepiva našim bolnicam in ti bo jasno.

Ubistvu mi je čudno da vas to preseneča. Po toliko aferah z dobavitelji zdravil in medicinske opreme mislite, da so pa zdaj kar čez noč pošteni ratal ko gre za ta cepiva?
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd in jendomen

Floki

Guru
6. sep 2007
9.893
3.020
113
Odvisno če so ta pravi dobil razpis. Probaj zgooglat kdo dobavlja ta cepiva našim bolnicam in ti bo jasno.

Ubistvu mi je čudno da vas to preseneča. Po toliko aferah z dobavitelji zdravil in medicinske opreme mislite, da so pa zdaj kar čez noč pošteni ratal ko gre za ta cepiva?

Saj se ve da se služi samo ti pa pretiravaš še tako 10 kratno. Cepivo ki se je naročalo je stalo 14,5€ če že govorimo o Pfizerju ker je šlo preko EU. Kar se bo naročalo od septembra naprej pa stane 19,5€.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.204
5.588
113
Uk poslanci o pct
“It is coercive and discriminatory, the abandonment of liberal values; a frightful precedent to set. I am appalled that a Conservative government could contemplate such a measure. If we start down this road the future is dark.”
 
19. jul 2007
2.762
1.493
113
razmik med odmerki je že določen, najverjetneje s številom protiteles po cepljenju, ki "stroki" v tem primeru ustreza v nasprotju s številom protiteles pri prebolelih kar ni financirano s strani farmacije:

Časovnice (razmik med odmerki) so določane tekom razvoja cepiva, so potrjene tekom pridobivanja dovoljenja za klinične študije. Te časovnice so uporabljane pri kliničnih študijah, ki so ključne za potrjevanje učinkovitosti in varnosti (toksičnosti) cepiv. Dokončno so potrjene tekom registracije/pridobivanja dovoljenja za uporabo. S tem postanejo del navodil za uporabo.

Tako da, za tvojo trditev "najverjetneje s številom protiteles po cepljenju, ki "stroki" v tem primeru ustreza v nasprotju " lahko človek samo reče :bonk: :bonk: :bonk: :bonk:
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.204
5.588
113
20 laži, ki jih je vlada govorila v ZDA

 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.204
5.588
113
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.847
3.367
113
40
Lj
Heh dober je Janez nategnil folk, da so se cepili. Zdaj bodo kljub temu zapirali šole, fakse, trgovine. Katjo so žrtvovali ti ubijalci, zdaj se je izkazalo da za brezveze.

 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.586
496
83
Eh do sedaj bi pa že ja moral vedeti da kar izjavijo moraš precej z rezervo vzeti.
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.586
496
83
Niti ne, kolikokrat so bili neki full lockdowni a na koncu je bilo 3/4 stvari odprtih.