Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.622
14.317
113
Nehi ga srat no. Mal poglej kaj se po terenu dogaja. PCTja ne šljivi skor nihče več.
Glede na to, da je PCT sistem premalo dodelan in glede na to, da si (pre)velik kup ljudi napačno tolmači manjko zakonske podlage za denarno kaznovanje nenošenja maske in to potem preslikajo na vse ukrepe je tak rezultat povsem pričakovan. In posledično porast okužb (k čemur še dodatno pripomore letni čas) prav tako.
 
Nazadnje urejeno:

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.548
8.901
113
Glede na to, da je PCT sistem premalo dodelan in gled ena to, da si (pre)velik kup ljudi napačno tolmači manjko zakonske podlage za denarno kaznovanje maske in to potem preslikajo na vse ukrepe je tak rezultat povsem pričakovan. In posledično porast okužb (k čemur še dodatno pripomore letni čas) prav tako.
Bingo. Sam eni še kr verjamejo.
 
19. jul 2007
2.762
1.493
113
Nehi ga srat no. Mal poglej kaj se po terenu dogaja. PCTja ne šljivi skor nihče več.
Saj to je to kar tako boli.

- imeli smo zelo hiter dvig okužb
- vlada na hitro uvede PCT pogoj
- PC se obnašajo normalno naprej, ker se za njih ne spremeni, edino tisti ki zapadejo pod T se malo samoomejijo, v živilsko trgovino še grejo, v kafič, ... pa ne (ker ne vedo ali bo kdo dejansko preverjal ali ne)
- posledično v parih dnevih res izrazit obrat krivulje (in to ke direktna posledica "omejitve gibanja T", kajti število dodatno cepljenih ni zelo veliko poleg tega imaš 14 dnevni zamik preden je cepivo efektivno)
- po kratkem času T spoznajo da itak nihče ne preverja PCT in gre vse nazaj po starem
- ko gre obnašanje nazaj po starem gredo spet okužbe hitro nazaj gor

Kako malo je treba da se okužbe (in posledično hospitalizacije in posledično smrti) obrnejo v pravo smer, in to je ta bolečina, da je tudi to malo vseno preveč za ta narod*
(po naključju semravno prvi dan uveljavitve šel v Leclerc in sem bil presenečen kako je bilo vse opustelo, glavni ki so se pritoževali nad upadom so bili gostinci in trgovci, vse ostalo je lavfalo naprej).

*Samo malo protestantske asketskosti in na severu nimajo težav - ceplejnje in odgovorno obnašanje in to je to
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.774
-216
113
Pa kaj nakladate, da pct-ja nihče ne kontrolira. Zadnjič prodajalka skoraj da ni spustila v trgovino kolega, ki ji je pokazal tisti cepilni list, baba pa je zmotno ugotovila, da je samo 1x cepljen. Ko je kolega protestiral, češ da je 2x cepljen, je baba zahtevala da točno pokaže, kje piše, kdaj je bil drugič cepljen, kolega pa brez očal ni mogel pokazat. No po krajšem pregovarjanju je baba le našla zaznamek o drugem cepljenju, in ga je spustila v trgovino s pripombo, da naj naštima to na telefon. Haha on pa penzič komaj poklicat zna, kaj je to skeniranje se mu pa še sanja ne.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
kontrolirajo, kak ki.
v soboto sem bil v Celju v citycentru. majmuni hodijo kot pavi med folkom brez maske na ksihtu, ker jim pač ustavno sodišče to pravi.
med 1000 folka jih je enih 80 brez maske, sami taki z belimi adidaskami, scufane kavbojke na korenček, phillip plein fejk majico. in zaradi takih budal imamo 27%.
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: SamSvoj in mosseero

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.774
-216
113
kontrolirajo, kak ki.
v soboto sem bil v Celju v citycentru. majmuni hodijo kot pavi med folkom brez maske na ksihtu, ker jim pač ustavno sodišče to pravi.
med 1000 folka jih je enih 80 brez maske, sami taki z belimi adidaskami, scufane kavbojke na korenček, phillip plein fejk majico. in zaradi takih budal imamo 27%.
Zakaj bi pa cepljen moral nosit masko ????? Ali mogoče trosi virus? Če da, zakaj potem sme v trgovski center?
In če je zdrav, zakaj bi nosil masko?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.774
-216
113
mirsi, sori, ne da se mi z tabo, grem raje pesu žogo metat.
Bo bolj koristno, ker pametne logike v vladnih ukrepih itak ni. Gre samo za zahebavanje naroda, kar pa je nekaterim težko priznat. Vladi je naše zdravje zadnja briga. trenutno je važno samo to, kako za vsako ceno (tudi za ceno življenj) spraviti v promet čimveč cepiva.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in Ytbnd

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.774
-216
113
Kaj je tu smešnega? Edini, ki bi v trgovskem centru, v katerem so vsi s pct pogojem lahko trosili virus so okuženi cepljeni. Nikakor pa ga ne trosijo antivakserji z negativnim testom ali preboleli.

Sier pa zakaj bi v trgovskem centru morali nosit maske, na strankarskem srečanju SDS-a pa nihče ni nosil maske? Zakaj že?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Saj to je to kar tako boli.

- imeli smo zelo hiter dvig okužb
- vlada na hitro uvede PCT pogoj
- PC se obnašajo normalno naprej, ker se za njih ne spremeni, edino tisti ki zapadejo pod T se malo samoomejijo, v živilsko trgovino še grejo, v kafič, ... pa ne (ker ne vedo ali bo kdo dejansko preverjal ali ne)
- posledično v parih dnevih res izrazit obrat krivulje (in to ke direktna posledica "omejitve gibanja T", kajti število dodatno cepljenih ni zelo veliko poleg tega imaš 14 dnevni zamik preden je cepivo efektivno)
- po kratkem času T spoznajo da itak nihče ne preverja PCT in gre vse nazaj po starem
- ko gre obnašanje nazaj po starem gredo spet okužbe hitro nazaj gor

Kako malo je treba da se okužbe (in posledično hospitalizacije in posledično smrti) obrnejo v pravo smer, in to je ta bolečina, da je tudi to malo vseno preveč za ta narod*
(po naključju semravno prvi dan uveljavitve šel v Leclerc in sem bil presenečen kako je bilo vse opustelo, glavni ki so se pritoževali nad upadom so bili gostinci in trgovci, vse ostalo je lavfalo naprej).

*Samo malo protestantske asketskosti in na severu nimajo težav - ceplejnje in odgovorno obnašanje in to je to
Ne nabijaj. Cepljeni prosto setajo naokoli tudi ce so okuzeni, ker niso testirani. Oni so trenutno najvecji vir okuzb. Vecino zgodb, ki jih slisim, da so zboleli, so dobili od okuzenih cepljenih.

Toliko lazete, da ze samim sebi verjamete.