Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.399
5.682
113
darjan
Yogi

Straight from the horse's mouth:
stran 2, 3 člen, 2 odstavek

(2) Pogoj PCT morajo izpolnjevati vse osebe, ki so:
‒ uporabniki storitev bolnišnic in drugih izvajalcev zdravstvene dejavnosti v okviru mreže javne zdravstvene službe, ki izvajajo nastanitev, ter uporabniki storitev izvajalcev socialno varstvenih storitev in programov, ki izvajajo nastanitev, ob sprejemu v nastanitev ali po ponovni vrnitvi v nastanitev, če je odsotnost trajala več kot 48 ur ali v primeru epidemiološke raziskave in presejalnega testiranja v času nastanitve. Testiranje s testom HAG zagotovi izvajalec dejavnosti in storitev iz prejšnjega stavka;


ne in da
bi jaz sklepal iz zgoraj zapisanega
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.377
971
113
Kdaj pa pozitivnim stanovalcem domov upokojencev ne bo več potrebno v rdečo cono, če bodo pozitivni? To menda veste, da so jih umikali in zapirali? Domovi namreč nimajo ne namenskih prostorov in ne zadosti kadra, da bi vse to pokrili...!!! Zato so tisti dedki in babice v krepko slabših razmerah, če so pozitivni. In kolikor vemo nimajo zadosti kadra za redno delo, kaj šele ko morajo ločevati ekipe in tako avtomatsko potrebuješ več kadra, ki pa ga že tako ni. In zato so prekurjeni, ker marsikje so si sedaj nabrali konkretne nadure in nobenega dopusta niso koristili! Pa še na minimalnih plačah...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.028
6.713
113
Yogi to bo zadnje poglavje v tej zgodbi, zal. Bi pa morali bolj ustrezno poskrbet za taksne, je pa perec problem ker ze drugace domovi pokajo po sivih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.604
3.627
113
Ampak vsaj se izogneš fašizmu, da bi te špiknili.
Vsaka odločitev ima svojo ceno in tvoja bo ,če nimaš potrdila PC da se testiraš na svoj račun ,da dobiš T.
Kak dolgo pa bo veljal po novem P (nekaj se šušlja da bi naj tale z hitrim testom bil veljaven zgolj 3 mesece po širni evropi.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.678
6.063
113
pri taščici
.
 

Priponke

  • FB_IMG_1645383777764.jpg
    FB_IMG_1645383777764.jpg
    45,8 KB · Ogledi: 113
  • Všeč mi je
Reactions: darjan in Matey

gr69

Guru
15. dec 2009
11.411
2.483
113
še v SLO - ampak komaj
)Prepričan? Ker moj delodajalec je dobil povračilo bolniške iz strani države za moj covid dopust.

Odkrito povedano - ne, nisem prepričan. Vem, da je za časa razglašene epidemije bila 100% refundacija (nekaj časa samo, če se nisi okužil na delovnem mestu :bonk:).
Bom jutri potipal kadrovnico …

Aja - dopust začnem z jutrišnjim dnem - do sedaj sem krehal in pljuval, a sem zgleda skozi.
Žena danes šla na test za prekinitev po 7 dneh - je prišla tako pozitivno domov, da bo kar ostala na dopustu do srede. :valjamse:
 
  • Žalosti me
Reactions: darjan

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.028
6.713
113
Jaz sem imel tako blago crtici da si moral dobro pogledat, 2 dni sem delal od doma, potem pa je bil test ze negativen.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.028
6.713
113
Iz prve roke glede obiska ukc za namen preiskav:

Za te, ki si bli naroceni, so se lahko testirali v bolnici zastojn-to je veljalo do 12 danes. Za jutri pa se tocno ne vejo kak bo, se je nedoreceno
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.928
-828
113
Kokoš brez znanja osnovnošolske biologije piše, kot da je edino merilo zgolj in samo število okuženih. S svojimi debilnimi lastnimi ter "prevedenimi" prispevki je pa med zadnjimi, ki lahko pišejo o absurdih.
Lahko bi kaj vprašeli tudi tisto kokoš, ki predlaga ukrepe uglavnem glede na število okuženih, ampak se verjetno bolj spozna na kostanj.

Zakaj je že prva novica v medijih, koliko se jih je danes okužilo?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in javr

Steve

Guru
13. avg 2007
9.824
1.736
113
Bom tebe vprašal, ker vidim da se spoznaš na te zadeve. Situacija se spreminja praviš...to samo pri nas, ali vsepovsod? Ker čudi me, da režim v 4. rajhu severo od nas še izgleda da nič ne ve o teh spremembah in začne sredi marca s policijo preganjat necepljene, čeprav cepivo proti omikronu še ni razvito...ampak pustimo zdaj malenkosti.
Nevem...mogoče bi jim javil da se je situacija spremenila, ker mislim da ne vedo
Matey še vedno čakam razlago o tej spreminjajoči se situaciji. Če ne veš, se lahko oglasi kaki drugi online epidemilog ali zvesti vernik v režimsko propagando
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.028
6.713
113
Jodlarska politicna garnitura itak ima podporo ljudi za obvezno cepljenje, ergo pomeni da si ga ljudstvo zeli. Torej ga naj imajo?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Steve

Guru
13. avg 2007
9.824
1.736
113
Tukaj pa so mokre sanje za vse vas ljubitelje na novo nastalih avtoritarnih režimov zahodne poloble, kamor sodimo tudi mi.


V kanadi, saj veste, največji demokraciji na svetu, so se nad protestnike spravili z zamrznitvijo premoženja. Sprva na kamionđe, potem pa kar na vse, ki si drznejo podvomit v propagando in so razglašeni za teroriste.
Preden ejakuirate od navdušenja, probajte razmislit malo širše, čeprav vem da vernikom to ne gre najbolje.
Torej vernik se odloči da mu čez 1 leto nekaj ne paše...ne vem...janez recimo zviša davke. In gremo protestirat. Janez se gladko lahko odloči, da vsem protestnikom zamrzne premoženje in vas razglasi za teroriste.
To se danes dogaja z covid neverniki, že jutri pa se lahko tudi ostalim, ki zdaj takim ukrepom slepo ploskajo.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.848
14.680
113
Matey še vedno čakam razlago o tej spreminjajoči se situaciji. Če ne veš, se lahko oglasi kaki drugi online epidemilog ali zvesti vernik v režimsko propagando
Če se prav spominjam, si mi napisal, da naj to spreminjanju situacije javim gor politikom v 4.rajhu --> vzeto na znanje. Kar se pa spraševanja po razlagi tiče pa (sodeč po tisti meri sarkazma, ki je bil zraven + splošno glede na tvoje poste) menim, da je škoda časa, da ti karkoli razlagam.

Edit: dopolnilo glede razlage
 
Nazadnje urejeno: