Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

javr

Guru
6. dec 2011
1.683
1.094
113
Po pričakovanju fašisti na čelu vlade nočejo sprostiti omejitev:
to nima nobene zveze z vlado RS. Nerodno je izpadlo le zato ker niso usklajeni: Logarca in Fafangel sta na svojo roko javno govorila o sprostitvi omejitev namesto da bi počakala pisna navodila vlade RS kaj je državam EU z evrom dovoljeno sproščati in kaj ne.
Torej, po tajnih kanalih: Bruselj vladam držav EU z € zaukaže zaostritev ali omilitev ukrepov, vlade to posredujejo dr.med.strokovnjakom;
javno: dr.med.strokovnjaki predlagajo vnaprej dogovorjene ukrepe vladam, te jih sprejmejo in oboji v očeh javnosti delujejo naravnost odlično.
 
  • Všeč mi je
Reactions: TuTuRuTu

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.392
5.676
113
Včeraj
Premier Janša pa je zvečer tvitnil...
Bademajster torej preglasovan.

Danes:
Za vstop v državo ni več potreben pogoj PCT
Kot smo poročali, je vlada v petek določila tudi, da vstop v Slovenijo, ki je bil doslej zaradi pandemije covida-19 pogojen z izpolnjevanjem pogoja preboleli, cepljeni, testirani (PCT), od danes ne bo več omejen. Za vstop v Slovenijo tako ne bo več potreben pogoj PCT in tudi ne bo več napotitev v karanteno na domu.

Kljub napovedim in pričakovanjem pa se v petek še ni odločila za rahljanje drugih epidemičnih ukrepov. Na navedbe, da naj bi se danes še enkrat sešla posvetovalna skupina, je njena vodja Mateja Logar v petek dejala, da skupina ne bo še enkrat odločala o sproščanju.

Prevod: vse ostaja kot prej.
At odpravlja pct v zacetku marca, kot kaže prej ne bo nič.
Tam okoli 15.3 predvidevam bo kaj v Slo.


Če parafraziram besede dr.Fafanglja; Vlada se je odločila, da COVID ni več karantenska bolezen, torej ni več nobenih razlogov za obstoj ukrepov. Da pa lahko nekdo pride v državo brez PCT pogoja, jaz ga pa moram dokazovati v trafiki ali na črpalki pa je čisto zafrkavanje prebivalcev Slovenije

Mene pa samo zanima, če je naši stroki kaj nerodno?


Vici o študentih medicine so resnični...
profesor: morate naučiti 20 strani telefonskega imenika v regiji 01.

študent medicine: do kdaj ?
študent fizike: zakaj ?
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.843
14.666
113
Sedaj so ukinili pogoj PCT povsod, razen v kritični infrastrukturi, za vstop v državo ne rabioš PCT. Kakšen je torej razlog, da se gre folk cepit še z booster dozo potem?
Glede na to, kako očitno poteka prebolevanje omicrona, ga verjetno sploh ni.

Pa še dodatek za debile - folk se cepi in boosterira zaradi zdravja ampak to je bilo bolj aktualno pri prejšnjih sevih, kjer je bila zaščita dobrodošla, zdaj pa smo očitno v drugačni, lažji oz. boljši situaciji. Kdo bi si mislil, da se sčasoma situacija lahko spremeni... aja vsak, ki spremlja in realno dojema situacijo od recimo marca 2020 dalje.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.926
3.448
113
40
Lj
Vsi testi so bili vedno plačljivi, samo prej si jih preko davkov plačal.
Sicer pa a se kdo spomni tega, iz daljnega leta 2021, september, ko je v naše kraje prišel PCT zlobni duh:

 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.403
2.480
113
še v SLO - ampak komaj
To je meni jasno, da smo / bomo to vse sami plačali - a bi mi vseeno pasalo, da še drugi malo prispevajo k moju testu. Ker sedaj bom le-tega sam plačal in plačeval še za druge …
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.824
1.736
113
Glede na to, kako očitno poteka prebolevanje omicrona, ga verjetno sploh ni.

Pa še dodatek za debile - folk se cepi in boosterira zaradi zdravja ampak to je bilo bolj aktualno pri prejšnjih sevih, kjer je bila zaščita dobrodošla, zdaj pa smo očitno v drugačni, lažji oz. boljši situaciji. Kdo bi si mislil, da se sčasoma situacija lahko spremeni... aja vsak, ki spremlja in realno dojema situacijo od recimo marca 2020 dalje.
Bom tebe vprašal, ker vidim da se spoznaš na te zadeve. Situacija se spreminja praviš...to samo pri nas, ali vsepovsod? Ker čudi me, da režim v 4. rajhu severo od nas še izgleda da nič ne ve o teh spremembah in začne sredi marca s policijo preganjat necepljene, čeprav cepivo proti omikronu še ni razvito...ampak pustimo zdaj malenkosti.
Nevem...mogoče bi jim javil da se je situacija spremenila, ker mislim da ne vedo
 

TuTuRuTu

Fizikalc
14. avg 2007
120
43
28
Ljubljana
Glede na to, kako očitno poteka prebolevanje omicrona, ga verjetno sploh ni.

Pa še dodatek za debile - folk se cepi in boosterira zaradi zdravja ampak to je bilo bolj aktualno pri prejšnjih sevih, kjer je bila zaščita dobrodošla, zdaj pa smo očitno v drugačni, lažji oz. boljši situaciji. Kdo bi si mislil, da se sčasoma situacija lahko spremeni... aja vsak, ki spremlja in realno dojema situacijo od recimo marca 2020 dalje.
Zanima me tvoje mnenje, kdo je bolj zaslužen za to "boljšo" situacijo? Človek z svojim pristopom v teh dveh letih z lockdown-i, cepivi itd., ali narava, ki je slučajno ubrala milejšo pot pri temi virusu? Smo res z tovrstnim pristopom "zmagali", ali smo imeli samo srečo?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.843
14.666
113
Zanima me tvoje mnenje, kdo je bolj zaslužen za to "boljšo" situacijo? Človek z svojim pristopom v teh dveh letih z lockdown-i, cepivi itd., ali narava, ki je slučajno ubrala milejšo pot pri temi virusu? Smo res z tovrstnim pristopom "zmagali", ali smo imeli samo srečo?
S to boljšo situacijo sem imel v mislih za nas bolj ugodno mutacijo virusa v sev z imenom omikron in kar se tega tiče je to seveda zasluga narave ter ne nas, ki smo (kot zaenkrat kaže gled ena statistilne podatke) imeli zgolj srečo. Zasluge našega pristopa se pa poznajo v obliki plusov - zaradi cepljenja manj mrtvih ter manj resnejših potekov kar pomeni tudi manj slabih dolgoročnih posledic zaradi okužbe s prejšnjimi sevi ter manjše število naenkrat okuženih zaradi bolj in manj smiselnih drugih proticovidnih ukrepov kar pa je naredilo celotno situacijo z okužbami s prejšnjimi sevi bolj znosno - in pa žal seveda tudi v obliki minusov (resni slabi stranski učinki cepljenja, psiha, odvzem pozornosti za druge resne bolezni, itd.).