Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

Schime

Guru
22. nov 2008
1.817
637
113
Ja lahko gre v službo in tudi naokrog. Pri nas v podjetju so taki hodili v službo dokler pač še sam ni bil pozitiven. Bistvo je, da je smatran kot polno cepljen. To pomeni 3x cepljen, prebolel in 2x cepljen z mrna, itd
 
  • Všeč mi je
Reactions: Trigger

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
Ja lahko gre v službo in tudi naokrog. Pri nas v podjetju so taki hodili v službo dokler pač še sam ni bil pozitiven. Bistvo je, da je smatran kot polno cepljen. To pomeni 3x cepljen, prebolel in 2x cepljen z mrna, itd

Hvala za odgovor. Smo si potem vsi razlagali pravila pravilno. Sicer so si vzeli 10 dni "dopusta" skupaj (velika hiša z ogromno zemlje okoli in okoli), neglede na opcije.
Ampak, če bi se šlo za omejit virus, tekat okoli medtem ko je nekdo v ožji družini +, verjetno nebi smela bit opcija, ali pač?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Schime

Guru
22. nov 2008
1.817
637
113
Jah če bi gledal z vidika zajezitve virusa res ni pametno. So pač v službi rekli, da ni pravne podlage, da bi taka oseba ostala doma. To malo smatram za bullshit, ker je pač opcija da ga pošljejo na dopust ali pa na delo od doma, če je to smiselno ali pa mogoče. Ampak glede na to kako je kužen ta sev in, da nekaj ekstremno zgleda ni več nevaren je ratal bolj kot ne moto prej se okužiš prej bo konec, ker se bo tako večina okužila ali kot nekateri raje rečejo prekužila.

Ps: Pozabil prej še napisati, da se vsaj pri nas mora potem ta oseba vsak dan testirati v službi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Trigger

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
Kaj pa njegova žena? Prebolevnica pa 2x cepljena. Testirana vsaki dan vedno - (otroci tudi, vendar bodo v izolaciji do konca). Žena je in bo sicer doma, vendar ju zanima, ali lahko teoretično ona "hodi okoli" oz na šiht.
2x cepljena prebolevnica je isto kot 3x cepljena brez P ali 45 dni po + PCR. Torej ni karantene ob tveganem stiku.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Trigger

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
A se komu kaj sanja, kaj je z otrokom, ki nima simptomov že 5 dni, hitri test pri pooblaščenem izvajalcu negativen, je pa sedaj deveti dan od potrjene okužbe. A lahko gre jutri v šolo ali ne?

Janez Tomažič s Klinike za infekcijske bolezni in vročinska stanja Univerzitetnega kliničnega centra Ljubljana je povedal, da bo od ponedeljka, 24. januarja 2022, naprej obdobje izolacije po okužbi s covidom-19 trajalo sedem dni in ne več deset dni, kot je veljalo doslej.

Vendar pa skrajševanje časa izolacije ne bo možno za ljudi, ki sodijo v skupino imunsko kompromitiranih bolnikov, in za osebe, ki imajo težji potek bolezni, ki zahteva hospitalizacijo. Da bo skrajševanje izolacije čim bolj varno, morata biti izpolnjena dva pogoja in en pomemben zahtevek:

  1. prvi pogoj: 24 ur pred zaključkom izolacije mora biti oseba brez vročine (opomba: če vročino znižuje z zdravili, pogoj ni izpolnjen) in brez drugih pomembnih težav. Če ima oseba vročino ali druge težave, se trajanje izolacije po posvetu z izbranim zdravnikom ustrezno podaljša;
  2. drugi pogoj: oseba sedmi dan po napotitvi v izolacijo pri pooblaščenem izvajalcu opravi hitri antigenski test, izvid pa je negativen. V primeru pozitivnega rezultata testa se oseba vrne v izolacijo in lahko test ponovi naslednji dan vse do desetega dne. Po desetem dnevu se izolacija prekine brez opravljanja testa.
Poleg obeh pogojev mora biti izpolnjen še pomemben zahtevek, ki je ta, da se mora oseba po skrajšanju izolacije v naslednjih treh dneh čim bolj izogibati stikom z drugimi ljudmi, predvsem pa stikom z ranljivimi osebami, ob hkratnem pravilnem nošenju zaščitne kirurške ali FFP2-maske.

Ker v čem je potem smisel skrajšanja izolacije na 7 dni? Če sem prav razumel strokovnjake, naj bi omikron prej izzvenel in zato so se odločili za skrajšanje izolacije. Ker če oseba ne sme iti v šolo ali v službo, potem bi pač napisali, da lahko 7 dni greš na test in recimo imaš prosto gibanje na prostem, itd., ne pa, da se skrajša izolacija. Hm.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.304
5.832
113
pri taščici
Berem mal patra...
Zato sem pred "dvemi" leti napisal da kdor ima moznost vzeti sorodnika iz dso, naj ga vzame cimprej.
Pater je napisal da je 80% smrti S covidom bilo v dso. Ne vem od kje mu ta podatek.
"Mi pa smo bili proti koncu
leta 2020 priœe prikazu parodije, kako so se pribliæali sorodniki oskr-
bovanki v Domu starejøih v Radovljici ob njenem 96. rojstnem dnevu.
Najeli so dvigalo, ki jih je dvignilo v œetrto nadstropje k njihovi so-
rodnici. Parodija je bila tudi v tem, da je TV ekipa snemala iz sobe
pri oskrbovanki sorodnike, ki so iz koøare dvigala izroœili oskrbovanki
øopek in ji zapeli pesem.
66 Kako hitro lahko razumni ljudje prista-
nemo na dirigirano patetiœno norost."
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.309
3.413
113
Berem mal patra...
Zato sem pred "dvemi" leti napisal da kdor ima moznost vzeti sorodnika iz dso, naj ga vzame cimprej.
Pater je napisal da je 80% smrti S covidom bilo v dso. Ne vem od kje mu ta podatek.
"Mi pa smo bili proti koncu
leta 2020 priœe prikazu parodije, kako so se pribliæali sorodniki oskr-
bovanki v Domu starejøih v Radovljici ob njenem 96. rojstnem dnevu.
Najeli so dvigalo, ki jih je dvignilo v œetrto nadstropje k njihovi so-
rodnici. Parodija je bila tudi v tem, da je TV ekipa snemala iz sobe
pri oskrbovanki sorodnike, ki so iz koøare dvigala izroœili oskrbovanki
øopek in ji zapeli pesem.
66 Kako hitro lahko razumni ljudje prista-
nemo na dirigirano patetiœno norost."
Hanzi, kaj si s Potrčem na Švedskem, da imaš take čudne fonde???
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.304
5.832
113
pri taščici
Sem bolj v blizini tekočih opijatov
Nekdo se mi je zadnjic smejal ces da lajnsm kako smo smrti pripisali covidu ceprav si umrli samo s covidom, dejansko pa zaradi drugih zadev.
Minister za notranje zadeve
Aleø Hojs v oddaji Tarča: »Vsakemu, ki danes umre ali 95 odstotkov
tistih, ki danes umrejo, ne glede na to, da umre tudi morda zaradi
raka, pa je imel zraven covid, se pripise, da je umrl zaradi covida.«
Tarca 10.12.2020.
Zdaj me pa se naprej imejte za antivaxerja, lajnarja.....
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.304
5.832
113
pri taščici
Pa se nadaljevanje za tiste ki ste v nizkem.startu za diskreditacijo antivaxerjev in ze sprasujete kdaj bo 4. Doza na voljo.
Novinar: »… bi še enkrat preveril, ali sem prav razumel, zakaj
imata vlada in NIJZ precej razlčne podatke o smrtnosti zaradi covida.
Vlada jih vsako jutro sproti zbira po bolnišnicah, inštitut pa je odgovoren za naknadno analizo … Kar pomeni, da iz baze okuæženih
umrlih izločijo razne prometne nesreče, infarkte, samomore in po-
dobno. Sem do tod pravilno razumel?«
Milan Krek, direktor NIJZ: »Ste.«
Novinar: »Ampak to vendar pomeni, da vladni podatki o smrtih
zaradi covida vključujejo tudi prometne nesreče, infarkte in samo-
more? In da jih v tem sklopu mirno beležil kot smrt zaradi covida?«
Milan Krek: »Ja, to drži. Vladni podatki so namenjeni predvsem
sprotnemu spremljanju trendov za potrebe hitrega epidemioloøškega
ukrepanja. Mi na NIJZ-ju pa potem opravimo podrobnejšo analizo.«
Novinar: »In kot ste dejali, bodo vaši ‘podrobnejši’ podatki pravih
vzrokov smrtnosti za leto 2020 znani šele junija 2021?«
Milan Krek: »Tako je.«
Vir
Jure Aleksič, intervju z Milanom Krekom: Gremo v boljše čase, Zarja/Jana,
26.1.2021, str.41.
 

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.658
499
83
41
povsod malo
Če si bil včeraj pozitiven ali si še po starem sistemu 10 v izolaciji ali si po novem 7 dni?
Gre se za dobesedno za 5 minut razlike med nedeljo in ponedeljkom.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Če si bil včeraj pozitiven ali si še po starem sistemu 10 v izolaciji ali si po novem 7 dni?
Gre se za dobesedno za 5 minut razlike med nedeljo in ponedeljkom.
Pa da se razumemo: izolacija je še vedno 10 dni, jo pa lahko skrajšaš na 7 dni z uradnim negativnim hitrim testom, ČE vsaj 1 dan prej nisi imel več nobenih simptomov.