Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Aha, pol je bila se objavljen star podatek, ampak ker je bil padec dan pred tem tako ogromen, je trend se vedno padajoc.
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.755
358
83
Vipavska dolina
Eno vprašanje glede policijske ure, ne vem če je kje bolj podrobno obrazloženo. Imam izjavo o delu med 22 in 6, parkiram pa recimo pol kilometra stran od podjetja. Zdaj ko zvečer grem do avta, po najbližji možni poti in me ustavijo, a mi lahko napišejo kazen ali se smatra še vedno kot izjema zaradi odhoda z dela?
Hvala za odgovor
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Ja itak. Doma imam tri osebe, ki so 99,9% bile v stiku z virusom, zelo verjetno do so bolezen prebolele asimptomatsko (karkoli že to pomeni :zavijazocmi: ), testov pa niso delali, ker se "šteje da so družinski člani tudi okuženi". Teoretično lahko tamala pride iz šole in gremo v karanteno. Jaz ne grem, pa če se mi sam Hojs na vratih prikaže, ko ga jebe.
Fuknjeno skratka.
Ma če nas spet strpajo v kartanteno bom ponorel. Sicer midva imava pozitiven test, oba mlajša mulca imata zavedene simptome, starejši pa ne, ker je sestra v isti ambulanti rekla, da če še tavelik dobi, da ni treba nič klicat, itak so bli prazniki. Spet bodo po stari navadi naredil cel cirkus iz tega.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Če delaš ponoči in si namenjen domov, ne moreš dobiti nobene kazni. Če si pa s tem potrdilom namenjen bogvekam, te pa seveda lahko kaznujejo. Ne moreš pa pričakovati navodil za vsako posamezno situacijo, n.pr., da greš k ljubici in ne domov.
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
Ma če nas spet strpajo v kartanteno bom ponorel....
Meditacija baje pomaga ... na tla vsest s prekrizanima nogama, roke pod kotom 90° glede na trup in palca in kazalca v znaku Ok z rokama v luft, pa vdih, izdih parkrat in nato ... Ommmmm ... večkrat ... poročaj :zardelalter: če deluje ...
------------------------------------
" ..." I Want To Believe "..." :zardelalter:
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: Cash in Car

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.755
358
83
Vipavska dolina
Jaz si lahko tako razlagam, vprašanje pa je kako si bo on. Ali naj rečem da samo preverjam če opravljajo svoje delo?

Itak da grem domov, ampak moraš tudi dopovedat policaju da si parkiral stran od podjetja. Zdaj verjetno je da moraš priti do avta, ampak a bo on razumel tole ali bo smatral da se ti sprehajaš naokrog, pač da prideš do avta.
Odkar je ta policijska ura, dejansko nisem šel niti tankat, niti na bankomat ali karkoli, zgolj v avto in domov. Je pa res da enkrat je avto na parkirnem od podjetja, drugič pa pol kilometra stran.
Upam da ne bom doživel te prigode da bi jim moral pojasnjevat zakaj se sprehajam do avta. Je pa to vsaj v isti občini, čeprav zdaj prehodi med občinami niso problem. :)
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.893
3.020
113
Jaz si lahko tako razlagam, vprašanje pa je kako si bo on. Ali naj rečem da samo preverjam če opravljajo svoje delo?

Itak da grem domov, ampak moraš tudi dopovedat policaju da si parkiral stran od podjetja. Zdaj verjetno je da moraš priti do avta, ampak a bo on razumel tole ali bo smatral da se ti sprehajaš naokrog, pač da prideš do avta.
Odkar je ta policijska ura, dejansko nisem šel niti tankat, niti na bankomat ali karkoli, zgolj v avto in domov. Je pa res da enkrat je avto na parkirnem od podjetja, drugič pa pol kilometra stran.
Upam da ne bom doživel te prigode da bi jim moral pojasnjevat zakaj se sprehajam do avta. Je pa to vsaj v isti občini, čeprav zdaj prehodi med občinami niso problem. :)

Jaz sem enkrat peljal v ZD ob 11h zvečer, ki je zraven policijske. Pa pred zdravstvenim je bilo že nekaj avtov in tudi policisti zunaj sam ni nobenega nič zanimalo. Sestri in svak se dnevno vozijo v služno in iz nje sploh kadar so v prpravljenoti. Njega so enkrat celo ustavili je povedada ge iz šihta kjer je imel operacijo (seveda je tudi šel ker je bil v pripravljenosti) in mu je samo še srečno vožnjo zaželel. To je pa tudi edini pimer za katerega vem da so ga ustavili v času policiske ure.
 
19. jul 2007
2.762
1.493
113
Po sicer povsem nereprezentativnem vzorcu, lahko sodim da so okužbe v šolstvu dejanski problem. Dobivam obvestila, da so razredi v karanteni, da so okužbe med zaposlenimi, ...
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Po sicer povsem nereprezentativnem vzorcu, lahko sodim da so okužbe v šolstvu dejanski problem. Dobivam obvestila, da so razredi v karanteni, da so okužbe med zaposlenimi, ...

Maš podroben grafek na sledilniku okoli tega. Dejansko je bilo več okužb med zaposlenimi v šolah ko je bila šola zaprta kot pa sedaj. Glede učencev so pa številke tako nizke da niso omembe vredne pa več ali manj za OŠ padajo oz. nič posebej ne raste.

Se pa jasno opazi ker pošljejo 30 otrok domov ker je en slučajno potrjen in potem ostanejo cel teden doma. Če bi tako delali v gospodarstvu bi bilo sedaj par mesecev vse zaprto.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.577
283
113
kaj se zdej gostnici neki bunijo? nisem bil danes na tekočem...

kaj so ugotovil, da bi lahko imeli poslovne najeme, al kako?