Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

Floki

Guru
6. sep 2007
9.894
3.020
113
Kaj pa hospitalizirani, pa umrli? To niso preboleli, ker se ji posebej šteje. Prav tako ni možno, da bi se vsi danes umrli okužili natakno pred 14 dnevi.

Poglej priponko 41193

Hospitalizirani in umrli nimajo/naj ne bi imeli nobene povezave z 14 dnevi kot je pri okuženih. To se vodi glede na številke iz bolnišnic. Uporabljajo številke od NIJZ ker vladne številke niso povsod popolnoma enake- razlog je da se uporablja drugo poročanje.
Sicer pa na info@sledilnik.org boš dobil točne odgovore.

Kaj bo porekel na to zdravstveni minister?
Dobavljeni kitajski testi so namreč le 81-odstotno občutljivi, kljub temu, da so razpisni pogoji določali 90-odstotno občutljivost. Ta odstotek je še manjši pri asimptomatskih osebah, pri katerih testi dosegajo le 44-odstotno občutljivost. Težav ne predstavljajo le lažno pozitivni, temveč predvsem lažno negativni testi.


Gantar ki jih je kupil ne bo nič rekel samo da je zaupal strokovni svetovalni skupini (kot je že povedal). Kako so se oni za njih odločili pa vprašanje, verjetno iz papirjev ki so jih dobili ( ti so pa prišli lahko iz photoshopa pri nas ali pa na kitajskem).
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.779
-213
113
Gantar ki jih je kupil ne bo nič rekel samo da je zaupal strokovni svetovalni skupini (kot je že povedal). Kako so se oni za njih odločili pa vprašanje, verjetno iz papirjev ki so jih dobili ( ti so pa prišli lahko iz photoshopa pri nas ali pa na kitajskem).
In če bi svetovalna skupina rekla, da ti hitri testi niso primerni, bi bil Bitenc, ki je po nekem naklučju član svetovalne skupine ob miljon?
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
In če bi svetovalna skupina rekla, da ti hitri testi niso primerni, bi bil Bitenc, ki je po nekem naklučju član svetovalne skupine ob miljon?
Dejansko nima veze, kdo je odobril nakup. Noben ni mogel vedeti, da bo dejansko potem prišel neki krš. Imajo pa zato klavzulo, da lahko odstopijo od pogodbe. Ampak zanimivo, te klavzule pa nikakor na noben način ne bodo hoteli uveljaviti. Se vidi že, kako opravičujejo napačno delovanje testov ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi

Floki

Guru
6. sep 2007
9.894
3.020
113
Govorit da je to samo zaradi HAT je mogoče mal neesno, sigurno so pa pripomogli k tem. Če pogledaš je bilo od začetka testiranja na HAT pozitivnih skoraj 9 tisoč ljudi. Zdaj pa si predstavjaj da teh 9 tisoč pozitivnih hodi nakrog še naprej. Koliko bi se poznalo?, nekaj sigurno.

In če bi svetovalna skupina rekla, da ti hitri testi niso primerni, bi bil Bitenc, ki je po nekem naklučju član svetovalne skupine ob miljon?

Ne Bitenc ne bi bil ob milijon ker ni on kupil hitrih testov ampak jih uporablja pri testiranju, ki ga opravljajo njegovi zaposleni. Če bi bili testi drugi bi pač uporabljali druge, oni dobijo plačano storitev odvzema brisa ne pa testa.
 
Nazadnje urejeno:

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Govorit da je to samo zaradi HAT je mogoče mal neesno, sigurno so pa pripomogli k tem. Če pogledaš je bilo od začetka testiranja na HAT pozitivnih skoraj 9 tisoč ljudi. Zdaj pa si predstavjaj da teh 9 tisoč pozitivnih hodi nakrog še naprej. Koliko bi se poznalo?, nekaj sigurno.



Ne Bitenc ne bi bil ob milijon ker ni on kupil hitrih testov ampak jih uporablja pri testiranju ki ga opravljajo nnjegovi zaposleni. Če bi bili testi dtugi bi pač uporabljali druge, oni dobijo plačano storitev odvzema brisa ne pa testa.
Se strinjam.

Torej, vlada se zdaj hvali z ukrepom strokovne skupine, katerega je sama zavracala 3 mesece (od 27. Septembra).
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa

Floki

Guru
6. sep 2007
9.894
3.020
113
"Nacionalni laboratorij je v vzorcu osebe, ki je pripotovala iz Anglije, našel koronavirus, zelo podoben novemu angleškemu sevu. "

Saj bilo je samo vprašaje časa, se ne bi čudil da ga na goriškem že imajo. Ker spremljam popotniške forume se sploh ne čudim, ljudje kar tekmujejo kako se izogniti karanteni ob vrnitvi v Slovenijo.
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.037
590
113
pa so spet pravi čas našli nekaj, novi sev, sam da ne bo treba šol odpret. (5 ali 7 regij je primernih za šolanje po sistemu C).

kako lepo jim gre na roko vse, z malo truda se takoj pokaže rezultat, da ne in ni treba slučajno kakšnega sproščanja ukrepov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa in jonny77

Floki

Guru
6. sep 2007
9.894
3.020
113
Lahko in gre v karanteno - da pa le-te nihče ne nadzira je pa druga pesem.

Tudi ti lahko greš iz občine - na rekreacijo do meje regije, za kak bolj ali manj utemeljen razlog pa še dalje!

Ni problem v nadzoru ampak v sami odgovornosti posameznika. Če prideš iz Londona pa samo išče bližice kako mu ni treba v karanteno, prvič na meji pom pa še doma brez odločbe.
Sicer pa dokler je omejen na eno osebo tak ni problem, do jutri ko bo seja vlade zaradi tega e bo nič več okuženih. Na koncu ti lahko tako en samovšečen posameznik jebe v najslabšem primeru zjebe celo državo. Enih 10 dni (dopuščam odstopanja) nazaj se je ena gospodična na forumu spaševala kao naj pride iz Londona v slovenijo (v italiji so ravno takat ustavili letalski promet z UK). Pa je ptem ugtovila da najbolje da leti v Budimpešto pa potem z avtom preko madžarske meje kjer je manj kontrole kot na italjanski. Če jo pa slučajno dobijo je pa bila v Budimpešti. Takole gre pri naših popotnikih, geneaciji ki bi moala biti danes najbolj odgovorna.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
Ni problem v nadzoru ampak v sami odgovornosti posameznika. Če prideš iz Londona pa samo išče bližice kako mu ni treba v karanteno, prvič na meji pom pa še doma brez odločbe.
Sicer pa dokler je omejen na eno osebo tak ni problem, do jutri ko bo seja vlade zaradi tega e bo nič več okuženih. Na koncu ti lahko tako en samovšečen posameznik jebe v najslabšem primeru zjebe celo državo. Enih 10 dni (dopuščam odstopanja) nazaj se je ena gospodična na forumu spaševala kao naj pride iz Londona v slovenijo (v italiji so ravno takat ustavili letalski promet z UK). Pa je ptem ugtovila da najbolje da leti v Budimpešto pa potem z avtom preko madžarske meje kjer je manj kontrole kot na italjanski. Če jo pa slučajno dobijo je pa bila v Budimpešti. Takole gre pri naših popotnikih, geneaciji ki bi moala biti danes najbolj odgovorna.

če bi en okužen lahko zjebal celo državo, verjemi, da bi bila vojska na ulicah in mejah. zunaj pa ne bi bilo žive duše.

lahko bi ob prihodu dobil samoizolacijo in v 3 dneh samoplačniško da opraviš ta hiter test in je. čeprav, zdele ko ni takega navala na mejah bi lahko to kar sproti opravljali...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
če bi en okužen lahko zjebal celo državo, verjemi, da bi bila vojska na ulicah in mejah. zunaj pa ne bi bilo žive duše.
En ne more?
To, da imamo vso to sranje s kvazi lockdownom je dejansko TUDI posledica tega enega (ki jih je seveda več), ki se ''švercajo'' oz. imajo vse možne razloge, da se ''znajdejo''. Seveda je pa potem tukaj še X drugih razlogov, vključno z vladnim ukrepanjem.

Evo, tukaj je lepo povedano: Zahodna Avstralija:
14 dnevni total lockdown po prvih primerih, zaprtje mej (ŠE VEDNO NE MOREJO IZVEN mej Zahodne Avstralije: čisti komunizem, za se obesit), zaprtje šol, vsega. Potem so odprli in živijo normalno, NIMAJO PRENOSA OKUŽBE ŽE OD APRILA NAPREJ.
Vsi, ki pridejo v tisti del države, gredo avtomatsko v karanteno (pa NE doma, ampak v hotel).

Torej živijo normalno, ne morejo pa iti izven meja Zahodne Avstralije. Jeba, za se obesit, komunizem, kapitalizem in vse drugo. Seveda pa tam nimajo balkanske mentalitete, ko si car, če se ''znajdeš'' in državo nategneš. Dejansko pa s tem sam sebi (in v primeru Covida tudi drugim) koplješ luknjo.

Po moje se zna zadeva malo obrnit, ko bodo taki jebivetri okužili sorodnika (starejšega), pa bo ta umrl. Nekje tukaj sem že bral o enem takem primeru. Najbolj žalostno pa je to, da je odraslim jebivetrom za to vseeno in se potem njihov otrok s tem obremenjuje. Great new world. So si pa starci sami krivi, da so vzgojili take egoistične prasce.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mosseero

Floki

Guru
6. sep 2007
9.894
3.020
113
Saj veš kako zgleda samoizolacija ko pideš preko meje kjer ni nikogar da bi ti dal odločbo o karanteni. Je ni...., pa če si neodgovoren še napej s hitro dobiš s prijatelji naprj pa vsi poznamo. Zdele poslušam vladna vprašanja novinarjev. Tega pozitivnega so dobili takoj na letališču, ampak JJ je povedal, da se že nekaj časa predvideva da je verejtnost virusa tudi v sloveniji, ker povsod pri sosedih je in malo je verjetno da ga pri nas ne bi bilo. Da je bilo tudi v sosednjih državah rečeno, da je bil glede na naknadna testiranja ugotovljeno, da je bil virus pri njih že prej preden so poem uradno potrdili prve primere ( itak da, le kako bi bilo drugače). Da pa to nič ne spremeni trenutne situacije glede odpiranja, če bodo številke padale so bo odpiranje nadaljevalo.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Saj veš kako zgleda samoizolacija ko pideš preko meje kjer ni nikogar da bi ti dal odločbo o karanteni. Je ni...., pa če si neodgovoren še napej s hitro dobiš s prijatelji naprj pa vsi poznamo. Zdele poslušam vladna vprašanja novinarjev. Tega pozitivnega so dobili takoj na letališču, ampak JJ je povedal, da se že nekaj časa predvideva da je verejtnost virusa tudi v sloveniji, ker povsod pri sosedih je in malo je verjetno da ga pri nas ne bi bilo. Da je bilo tudi v sosednjih državah rečeno, da je bil glede na naknadna testiranja ugotovljeno, da je bil virus pri njih že prej preden so poem uradno potrdili prve primere ( itak da, le kako bi bilo drugače). Da pa to nič ne spremeni trenutne situacije glede odpiranja, če bodo številke padale so bo odpiranje nadaljevalo.
Se strinjam, totalen fail države. Ampak NORMALEN človek ne rabi odločbe, da se samoizolira. Pa hudiča no, po skoraj enem letu tega sranja, je verjetno že vsem jasno, za kaj gre? Aja, je... gripca.
Pa pri naši balkanski mentaliteti se itak lahko poščiješ na odločbo. Prideš čez, dobiš odločbo, čez x minut (toliko kot je do lokacije), ima da se zglasiš v hotelu in tam oddelaš izolacijo.
Zgoraj imaš primere, ko se folk zaveda, da bi moral v izolacijo in namerno išče in planira načine, kako se ji bo izognil. Bolano.

Imam stranke, ki so mi govorile, da so testirane in da ni problema, da so negativne. Pa BMK za tvoj izvid izpred 5 dni. A je težko držat razdaljo in imeti masko na glavi ter se ne dotikat? Stane te točno 0, a verjetnost, da fašeš to sranje, se pa zmanjša za blizu 100%. Pa se folku ne da.
Sem tudi stranko že prijazno odslovil, ker si ni dala dopovedat, da pač lahko gre, če ne upošteva pravil.
 
Nazadnje urejeno:

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
jah pa za to ni drzava kriva.

ce ne mores bit v samoizolaciji do hitrega testa, pol te pa tud en kurz gleda...

kaj ta angleski sev sploh izpostavljajo? ce cepivo deluje, super.

no, je bil jj zdele celo gledljiv. sicer na zacetku spet slabe volje, na koncu se je pa kar razgovoril...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Glej, samo butli rabijo državo, da jim le ta pove do zadnje pike, kaj naj delajo. To je vse, kar lahko napišem. Žal pa je v današnjem svetu važen le JAZ, JAZ, JAZ in moj dopustek na Pagu, pa moje smučanje v Avstriji, pa moja operacija jošk v Srbiji. Noben pa ne gleda na druge in na svojo odgovornost do drugih.

Je Mazzini pisal o Japonski in mindo filozofiji ali karkoli že je:
Bistvo je, da Japonec ne bo nikoli storil ničesar, s čimer bi ogrozil skupnost. Torej tudi ne bo šel v službo ali na cesto kihajoč in kašljajoč. Takoj, ko bo posumil, da z njegovim zdravjem nekaj ni v redu, si bo nadel masko.
Pomembno: Japonci torej maske nosijo zato, da bi zaščitili druge, ne sebe (vir).

Pri nas pa najdeš butlje kot v Ameriki, ki se gnetejo in protestirajo proti maskam brez mask.

Še samo primer: v regiji imam smučišče in tam je sankališče. Mi žena v soboto omeni, da bi se šli s tamalimi sankat, sem rekel ni šans, to bo polno in smo šli na pohod v okolici. In evo naslednji dan fotke iz tam, vse nabito, ni bilo za parkirat, nič.
No, šli smo včeraj popoldan. Poleg nas je bila tam še ena družina, čez pol ure smo imeli pa sankališče zase. Sem prepričan, da smo se v dveh urah več nasankali kot bi se v soboto cel dan, nobene živčnosti, šansa za to, da bi dobili virus praktično nikakršna. Je pa res, da je bilo treba zadevo bolj zorganizirat, pa tamala dva sta morala zvečer naredit nekaj stvari za šolo. Pa na FB se nismo mogli hvalit v soboto, kako fajn se imamo, to je verjetno najhuje.
krucefiks no, folk nima pet dek kmečke pameti. Sem ziher, da ko bodo omejitve zmanjšali se bo spet cvet slovenske inteligence zbasal ali na smučišča ali pa na obalo. KER LAHKO, da bi malo pameti uporabili, to pa ne bo šlo.
 
Nazadnje urejeno:

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
o, kaksen car si, ker si druzino odgovorno peljal na sprehod namesto na sankanje. in ker se nisi po fb hvalil s sankanjem.

...ne ker lahko, ampak ker smo zdravi in ker je fajn. in ker je moznost okuzbe prakticno nicna.


imas demostracije tudi v eu. samo se ne poroca o njih. recimo ravno vceraj je bilo na nizozemskem kar pestro.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Aja, še ena pozitivna (neodvisna od vlade): tale Covid19 je pokazal, da se svet vseeno lahko malo umiri in zato še ne bomo pocrkali vsi. Tako da morda bo sedaj malo manj gonje po 5, 10, 50, 100% rasti vsako leto.
Skoraj vsak dan grem na pohod, ki me pelje čez avtocesto in ko vidim, kako prazna je, me na eni strani srce zaboli, zaradi vseh podjetij, itd. ki trpijo, po drugi strani pa nam bo narava zelo hvaležna za to. Pa morda bomo sedaj manj kitajskega sranja kupovali, pa več kvalitetnejših dobrin.