Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
o, kaksen car si, ker si druzino odgovorno peljal na sprehod namesto na sankanje. in ker se nisi po fb hvalil s sankanjem.

...ne ker lahko, ampak ker smo zdravi in ker je fajn. in ker je moznost okuzbe prakticno nicna.
Noben car nisem, sem le en navaden kmet, ki se zaveda odgovornosti mojih dejanj do mene, mojih otrok, žene, staršev, sorodnikov, kolegov, sosedov, strank, trgovk v trgovini, na bencinski in širše družbe.
To je vse.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi in zino

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
Noben car nisem, sem le en navaden kmet, ki se zaveda odgovornosti mojih dejanj do mene, mojih otrok, žene, staršev, sorodnikov, kolegov, sosedov, strank, trgovk v trgovini, na bencinski in širše družbe.
To je vse.

ja priden si. ampak si se pa le mogu pohvalit kako si preudaren, a ne? ok, sej alter sicer ni fb, ampak bo ze dovolj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.443
4.546
113
Aja, še ena pozitivna (neodvisna od vlade): tale Covid19 je pokazal, da se svet vseeno lahko malo umiri in zato še ne bomo pocrkali vsi. Tako da morda bo sedaj malo manj gonje po 5, 10, 50, 100% rasti vsako leto.
Skoraj vsak dan grem na pohod, ki me pelje čez avtocesto in ko vidim, kako prazna je, me na eni strani srce zaboli, zaradi vseh podjetij, itd. ki trpijo, po drugi strani pa nam bo narava zelo hvaležna za to. Pa morda bomo sedaj manj kitajskega sranja kupovali, pa več kvalitetnejših dobrin.
V par mesecih bomo nazaj po starem in vse nadoknadili, brez skrbi. Razen tistih, ki so/bodo ostali brez služb/firm in denarja. Romantike je že zdavnaj konec.

Ljudje hočejo delat in živet, otroci šolat, ne pa tole stopicanje na mestu in sprehajanje okoli bajte.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77 in ametist

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
V par mesecih bomo nazaj po starem in vse nadoknadili, brez skrbi. Razen tistih, ki so/bodo ostali brez služb/firm in denarja. Romantike je že zdavnaj konec.

Ljudje hočejo delat in živet, otroci šolat, ne pa tole stopicanje na mestu in sprehajanje okoli bajte.

A eni še kar sanjate da bo letos trega konec?

Bolj deluje da se še prav ni začelo.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Glej, samo butli rabijo državo, da jim le ta pove do zadnje pike, kaj naj delajo. To je vse, kar lahko napišem. Žal pa je v današnjem svetu važen le JAZ, JAZ, JAZ in moj dopustek na Pagu, pa moje smučanje v Avstriji, pa moja operacija jošk v Srbiji. Noben pa ne gleda na druge in na svojo odgovornost do drugih.

Je Mazzini pisal o Japonski in mindo filozofiji ali karkoli že je:
Bistvo je, da Japonec ne bo nikoli storil ničesar, s čimer bi ogrozil skupnost. Torej tudi ne bo šel v službo ali na cesto kihajoč in kašljajoč. Takoj, ko bo posumil, da z njegovim zdravjem nekaj ni v redu, si bo nadel masko.
Pomembno: Japonci torej maske nosijo zato, da bi zaščitili druge, ne sebe (vir).

Pri nas pa najdeš butlje kot v Ameriki, ki se gnetejo in protestirajo proti maskam brez mask.

Še samo primer: v regiji imam smučišče in tam je sankališče. Mi žena v soboto omeni, da bi se šli s tamalimi sankat, sem rekel ni šans, to bo polno in smo šli na pohod v okolici. In evo naslednji dan fotke iz tam, vse nabito, ni bilo za parkirat, nič.
No, šli smo včeraj popoldan. Poleg nas je bila tam še ena družina, čez pol ure smo imeli pa sankališče zase. Sem prepričan, da smo se v dveh urah več nasankali kot bi se v soboto cel dan, nobene živčnosti, šansa za to, da bi dobili virus praktično nikakršna. Je pa res, da je bilo treba zadevo bolj zorganizirat, pa tamala dva sta morala zvečer naredit nekaj stvari za šolo. Pa na FB se nismo mogli hvalit v soboto, kako fajn se imamo, to je verjetno najhuje.
krucefiks no, folk nima pet dek kmečke pameti. Sem ziher, da ko bodo omejitve zmanjšali se bo spet cvet slovenske inteligence zbasal ali na smučišča ali pa na obalo. KER LAHKO, da bi malo pameti uporabili, to pa ne bo šlo.
Pejt jutr pogledat na Koseški Bajer aka Bajerc, pa boš videl, kok pameti majo ljudje.
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.499
993
113
Menda je na koseškemu bajerju te dni več ljudi kot jih je bilo sploh kadarkoli v zadnjih 20 letih.
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.499
993
113
Pa morda bomo sedaj manj kitajskega sranja kupovali, pa več kvalitetnejših dobrin.

Mhm, ko se konča tole metanje denarja z lopato in bo treba kredite odplačevat, si bomo lahko samo še kitajsko sranje privoščili.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.321
113
Menda je na koseškemu bajerju te dni več ljudi kot jih je bilo sploh kadarkoli v zadnjih 20 letih.

In podobno je tudi po drugih bolj znanih lokacijah s snegom (Krvavec, Velika Planina, Črnivec, ...) ampak tam se potem folk vsaj malo porazgubi po naravi (z izjemo določenih točk kot so npr.sankališča) tale bajerček oz. neposredna okolica je pa veliko bolj omejena s svojimi uporabnimi površinami in tako hitro dobiš konkretno gnečo.
Ampak brez skrbi, folk upošteva preventivne ukrepe za zajezitev širjenja virusa :D
 
  • Haha
Reactions: zino

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.779
-213
113
Ne Bitenc ne bi bil ob milijon ker ni on kupil hitrih testov ampak jih uporablja pri testiranju, ki ga opravljajo njegovi zaposleni. Če bi bili testi drugi bi pač uporabljali druge, oni dobijo plačano storitev odvzema brisa ne pa testa.
Se ne strinjam.
Če bi svetovalna skupina da hitri testi niso primerni, bi bil Bitenc ob miljon.
In bi morala rečt, da niso primerni, ker imajo ti testi zanesljivost 81% namesto zahtevanih 90%. In če so ti sedanji testi neustrezni, še ne pomeni, da bi bili kakšni drugi kaj bolj ustrezni. Pomoje je vse isti qrac. Če nebi noben test dosegal teh 90%, bi bil Bitenc ob miljon.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.779
-213
113
V par mesecih bomo nazaj po starem in vse nadoknadili, brez skrbi. Razen tistih, ki so/bodo ostali brez služb/firm in denarja. Romantike je že zdavnaj konec.

Ljudje hočejo delat in živet, otroci šolat, ne pa tole stopicanje na mestu in sprehajanje okoli bajte.
Se motiš.
Nikoli več ne bo tako, kot je bilo.
Svoboščine so šle, in težko jih bo nazaj priborit, po tem ko smo jih tako z lahkoto spustili.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.779
-213
113
Menda je na koseškemu bajerju te dni več ljudi kot jih je bilo sploh kadarkoli v zadnjih 20 letih.
Logično, to je posledica vladnih ukrepov.

Ko nas bodo omejili na 50m, se bodo pa ljudje iz cele 10+ nadstropne stolpnice ob lepem vremenu drenjala spodaj na zelenici pred blokom. (zraven pa še iz druge stolpnice)
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.321
113
Menda je na koseškemu bajerju te dni več ljudi kot jih je bilo sploh kadarkoli v zadnjih 20 letih.
Logično, to je posledica vladnih ukrepov.

Ko nas bodo omejili na 50m, se bodo pa ljudje iz cele 10+ nadstropne stolpnice ob lepem vremenu drenjala spodaj na zelenici pred blokom. (zraven pa še iz druge stolpnice)

Nope. To je posledica pomanjkanja idej kam se dat kljub temu, da imajo na voljo celotno regijo (za razliko od zelenice pred blokom v primeru lockdowna na neposredno okolico doma) in nikakor ne posledica vladnih ukrepov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Floki

Guru
6. sep 2007
9.894
3.020
113
Se ne strinjam.
Če bi svetovalna skupina da hitri testi niso primerni, bi bil Bitenc ob miljon.
In bi morala rečt, da niso primerni, ker imajo ti testi zanesljivost 81% namesto zahtevanih 90%. In če so ti sedanji testi neustrezni, še ne pomeni, da bi bili kakšni drugi kaj bolj ustrezni. Pomoje je vse isti qrac. Če nebi noben test dosegal teh 90%, bi bil Bitenc ob miljon.

Bi pa znižal procent, a za cel svet so vredu, za vse zahodne države za nas pa ne bodo. Bi pa kupili Eu teste po 9 €. Bitenc bi še vedno svoje dobil če ne bi ko drug ekip po nižji ceni ponudil.
 
Nazadnje urejeno:

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.779
-213
113
Bi pa znižal procent, a za cel svet so vredu, za vse zahodne države za nas pa ne bodo. Bi pa kupili Eu teste po 9 €. Bitenc bi še vedno svoje dobil če ne bi ko drug ekip po nižji ceni ponudil.
To imaš prav, ampak so pač imeli take razpisne pogoje, ki se jih kot vidimo niso držali.
Sicer pa menim, da ti ceneni testi po kvaliteti nič ne odstopajo od dražjih. So bili samo tisti med fabriko in končnim kupcem manj požrešni.
Je pa cena testiranja 15€ draga.