Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

mr_

Guru
20. sep 2007
9.291
2.675
113
Saj je priznal da je bil volilec lds in to prav stranke katera nas je peljala v pogubo.
Drgač pa so pri na necenzurirano pokazali da so iz istega testa kot ostali plačanci, tako na levi kot desni strani.
Zaenkrat zgleda, da je SDS nekaj deset, sto ljudi popeljala v pogubo.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.460
1.456
113
55
Planet zemlja
www.posta.si

Zanimiv je podatek da imamo v Sloveniji 465 tisoč kroničnih bolnikov, četrtino prebivalstva.
A na to, da bo cepljenje pogoj za potovanja se ne bo pa nihče zapičil?
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.331
3.385
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
A na to, da bo cepljenje pogoj za potovanja se ne bo pa nihče zapičil?

Glej, zakaj pa se ne bi cepil? OK, lahko rečeš, to je isto, kot eni "pametni" nočejo cepit otrok proti vsem otroškim boleznim, ker je to "vsiljevanje" in so proti... Pa, če niso kaj spremenili, otrok ne morejo dat v vrtec, če niso cepljeni...
Jaz sem se cepil, čakam na drugo dozo...
Ti si POSTman - ne se sekirat, tudi tista/tisti ne, ki mi prinese pošto - se bom jaz cepil, pa boš tudi ti "ziher"... Cepi pa se zaradi punce/žene/otrok/staršev... da jim ne narediš "štale"...

In na koncu, ko si napisal za potovanja, boste vsi cepljeni šli na potovanje in uživali... ;)
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113
Glej, zakaj pa se ne bi cepil? OK, lahko rečeš, to je isto, kot eni "pametni" nočejo cepit otrok proti vsem otroškim boleznim, ker je to "vsiljevanje" in so proti... Pa, če niso kaj spremenili, otrok ne morejo dat v vrtec, če niso cepljeni...
Jaz sem se cepil, čakam na drugo dozo...
Ti si POSTman - ne se sekirat, tudi tista/tisti ne, ki mi prinese pošto - se bom jaz cepil, pa boš tudi ti "ziher"... Cepi pa se zaradi punce/žene/otrok/staršev... da jim ne narediš "štale"...

In na koncu, ko si napisal za potovanja, boste vsi cepljeni šli na potovanje in uživali... ;)
Zato, ker ce si virus prebolel, si enako imun, kot ce si cepljen.

Mimogrede, na Hrvaskem imajo izjemo, da ce imas tri mesec star PCR test, da si izjema, ker si tretiran, da si virus prebolel in si posledicno imun.
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.331
3.385
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Zato, ker ce si virus prebolel, si enako imun, kot ce si cepljen.

Mimogrede, na Hrvaskem imajo izjemo, da ce imas tri mesec star PCR test, da si izjema, ker si tretiran, da si virus prebolel in si posledicno imun.

Kaj pa, če ga nisi prebolel? Se tudi ne boš cepil?
Kar se mene tiče - cepit, takoj! Pa če ga čez pol leta dobim (virus) in ga prebolim, pa še enkrat cepit! Za ziher...
OK, sem nor, samo, zakaj pa ne? Kdo pa bo skrbel zame, če ne jaz sam?
Jaz se pač vsako leto cepim proti gripi in klopom. Moja rumena knjižica je pa (pač hodim okoli) polna podatkov o cepljenjih proti Hepatitisu, Tifusu, Koleri, Rumeni mrzlici in vsemu ostalemu... Prešpikan ko... In? Blesav? OK... :cool:
 

erikson

Guru
25. avg 2007
22.164
6.019
113
In prišli smo do tega, da imamo Korla za edino opcijo namesto teh psihopatov..... Bože pomozi nam.
Trenutno si nihče drug ne želi / upa prevzeti odgovornosti in biti premier. Eno je nagajanje v stilu stranke Levica, drugo pa ko moraš sam kaj narediti.

Malo tudi držijo figo v žepu - če Karlu ne uspe, imajo na naslednjih volitvah oni več glasov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.676
5.833
113

jest5

Guru
18. avg 2007
25.756
-8.630
113
Tako boš postal samo asimptomatični prenašalec

Aha iz "no one knows" smo že kar preskočili na trditve.

Dejstvo je, da večina cepljenih določen čas ne bo prenašalcev(hiter imunski odgovor preprečuje množično množenje virusa in kužnost). S časom učinki cepiva popustijo in si samo še pri lažjem prebolevanju. Kako dolgo bo kaj trajalo, pa je odvisno od forme tvojega imunskega sistema.
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.331
3.385
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Aha iz "no one knows" smo že kar preskočili na trditve.

Dejstvo je, da večina cepljenih določen čas ne bo prenašalcev(hiter imunski odgovor preprečuje množično množenje virusa in kužnost). S časom učinki cepiva popustijo in si samo še pri lažjem prebolevanju. Kako dolgo bo kaj trajalo, pa je odvisno od forme tvojega imunskega sistema.

OK, ampak, a je, tako kot se xx% v Sloveniji vsako leto cepi proti gripi, klopom..., res problem dodat še letno cepljenje proti Covidu?
Tako kot pri ostalih cepljenjih se eni bodo, eni pa ne... Ukazat, da se morajo vsi? Pa da vidimo...
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.756
-8.630
113
Zgleda je problem.
Ker pol boš gensko spremenjen a veš :evil: :valjamse:

Sicer na državni ravni dvomim, da bo obvezno. Bodo pa komot(eni itak že razmišljajo o tem) omejitve za potovanja. Po moje bo vsaj večji del V Azije zahteval potrdilo o cepljenju za vstop. S časom, ko bo cepivo splošno razširjeno, pa še kdo drug
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Aha iz "no one knows" smo že kar preskočili na trditve.

Dejstvo je, da večina cepljenih določen čas ne bo prenašalcev(hiter imunski odgovor preprečuje množično množenje virusa in kužnost). S časom učinki cepiva popustijo in si samo še pri lažjem prebolevanju. Kako dolgo bo kaj trajalo, pa je odvisno od forme tvojega imunskega sistema.
Pravkar sem prebral knjigo Covid-19, avtorice Sarah Mackenzie. V njej med drugim opozarja na cepiva, ki "puščajo", to se pravi osebo zaščiti, se pa virus vseeno lahko razmnožuje in prenaša naprej. V takem primeru se virus znajde pod pritiskom in pospešeno mutira, da bi ja bolj uspešno napadel nosilca. Pri tem se lahko razvijejo veliko bolj nevarne mutacije, kot je originalna.
To se je že pokazalo pri enem od virusov ptičje gripe, ko so Kitajci svoje kure cepili s takim "puščajočim" cepivom in potem prodajali te kure v Hongkong. Tam se je virus razširil na necepljene kure in tudi na ljudi s precej bolj smrtonosno inačica, kot je bila originalna.
Sicer pa pravi, da je sedanja pandemija precej blaga in da v ozadju čakajo veliko bolj smrtonosni virusi, ki bodo v obliki pandemij napadli človeštvo. Vprašanje je samo kdaj.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.756
-8.630
113
Pravkar sem prebral knjigo Covid-19, avtorice Sarah Mackenzie. V njej med drugim opozarja na cepiva, ki "puščajo", to se pravi osebo zaščiti, se pa virus vseeno lahko razmnožuje in prenaša naprej. V takem primeru se virus znajde pod pritiskom in pospešeno mutira, da bi ja bolj uspešno napadel nosilca. Pri tem se lahko razvijejo veliko bolj nevarne mutacije, kot je originalna.
Newsflash. Že samo distanca in maske vršijo evolucijski pritisk na virus, tako da imajo prednost bolj kužni sevi.

Enako kot cepivo(sej cepivo da samo pospešek imunskemu sistemu) počne tudi imunski sistem. Vrši pritisk na virus, lažje se bo razširil sev, ki se bo uspešneje izmikal imunskemu sistemu. Vsak človek več, ki je okužen, poveča šanso za kakšno zanimivo mutacijo.

A če gledaš na dolgi rok, bo na koncu v vsakem primeru imela prednost mutacija, ki je fejst kužna, a te ne položi v posteljo.