Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.413
3.525
113
Ali jaz to prav berem, da naj bi Gantar snubil Fafangla za vodjo nove strokovne skupine?
Če je to res in če se on res pojavi na tem mestu, je še kanček upanja, da se iz tega dreka uspemo nekako izvlečt.

 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
7.010
3.524
113
41
Lj
"Po neuradnih informacijah Televizije Slovenija pa naj bi strokovna skupina v sproščanje ukrepov privolila pod enim pogojem, in sicer, da se od 24. decembra do 4. januarja uveljavi popolno zaprtje javnega življenja in vseh dejavnosti. "
 
  • Wow
Reactions: jonny77

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.869
5.620
113
Čaki. Ti pri zdravi pameti v telih nebulozah ne vidiš nič slabega? Resno?
Bolj sem komentiral Car ........on bi se peesdil tud če bi to rekel Šarec in če bi 3/4 alterja blo za to.......pač njemu zgleda spremembe v lajfu predstavljajo stres :D

Kar se ukrepov tiče......nisem na tekočem...nekaj sem na hitro prebral okol aplikacije in občin......nekaj sem ujel pri pogovoru s kolegi..... :p

Si moram zdele zavrtet poročile nazaj
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.544
2.602
113
še v SLO - ampak komaj
Scandemic promotor se sekira za ukrepe?

Its a scandemic, fakedemic, ct40 fake PCR epidemics....

Bom še jaz poskusil.
A se tebi res ne posveti, da se večina nas ne pritožuje nad samimi ukrepi (vsaj večino njih) ampak nad načinom uvedbe in komunikacijo ob uvedbi.
Nihče se ne buni ob obveznih maskah v trgovinah, javnih krajih kjer se zadržujejo skupine ljudi - težava je, da je predstavljeno da si kriminalec, ker se sprehajaš brez nje in to na vasi (sredi gozda ob polnoči). Sam nimam težav s masko čez tromostovje - a doma v moji vukojebini kjer ne srečam žive duše na “pešpoti” - komu na čast?
Po drugi strani pa se ukinejo odločbe o karanteni (popravke - se jih pošlje z 4 tedensko zamudo) in še sedaj ni jasno kdo mora v karanteno (pozabi samoizolacijo - to se lahko grejo politiki, športniki in tisti, ki ne hodijo v službo ali so tako visoko v hierarhiji, da se ne pozna al so fizično prisotni na šihtu ali ne).

In dokler to ne bo urejeno - in tu je odgovornost na vladi in ne na raji, ne bo bolje. Pika na i pa so kiksi “vladnikov”, ki se pri nas zgodijo zaradi utrujenosti, na Češkem pa ministra naslednji dan ni več na šiht - pa ne ker bi se samoizoliral.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi in sousis

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.430
9.370
113
Bolj sem komentiral Car ........on bi se peesdil tud če bi to rekel Šarec in če bi 3/4 alterja blo za to.......pač njemu zgleda spremembe v lajfu predstavljajo stres :D

Kar se ukrepov tiče......nisem na tekočem...nekaj sem na hitro prebral okol aplikacije in občin......nekaj sem ujel pri pogovoru s kolegi..... :p

Si moram zdele zavrtet poročile nazaj
Ampak vseen te ne ustavi da ne bi komentiral.....
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

Tenforest

Guru
3. sep 2007
5.746
540
113
42
povsod malo
Na tej tvoji sliki je velik gumb "VNESITE POTRDITEV OKUŽBE"? Kakšna navodila še potrebuješ?
Do predkratkim je bila cela znanost dobiti tan kodo ker je bila na strani nijz kar dobro skrita.
Mimogrede od 207.000 uporabnikov je tan kodo vneslo okoli 5000 pozitivnih na covid-19 od 96.000 vseh pozitivnih.
Po podatkih sledilnika Covid-19 je bilo v soboto, 12. 12. 2020, v Sloveniji 20.874 aktivnih primerov, potrjenih novih okužb tistega dne pa 830. Povprečje zadnjih sedmih dni je 1497 potrjenih okužb dnevno, kumulativno pa 96.314 od začetka epidemije. Kaj pa aplikacija #ostanizdrav? Zaradi varovanja osebnih podatkov je nemogoče točno izračunati, koliko ljudi je vneslo kodo za okužbo, saj je znan podatek zgolj število objavljenih ključev (vsaka okužba jih generira do 14, a le če aplikacije ne izbrišemo, če ključ vpišemo takoj ob rezultatih testa itd. – v povprečju jih je 12). A iz tega je možno sorazmerno dobro izračunati, da je okužbo v aplikaciji do 12. 12. 2020 potrdilo dobrih 5000 ljudi. Čez palec torej približno 5 odstotkov potrjeno okuženih v aplikacijo vnese ta podatek. Kje dobijo to kodo? Epidemiološka služba NIJZ jo izda vsem potrjeno okuženim, a ker zaradi velikega števila okužb prihaja do zamud, lahko zanjo zaprosimo tudi sami prek interneta.

Prav tako nas nekoliko skrbi, da vlada že nakaj časa ne objavlja izvorne kode od posodobitev. V app storih je namreč na voljo že verzija 1.3, medtem ko je GitHubu še vedno objavljena zgolj izvorna koda prvotne verzije iz letošnjega poletja. Tako žal ne vemo, kaj točno je vlada dodala v aplikacijo - oziroma, kaj je bilo z izvirno verzijo narobe. Obenem ne vemo, kdo za vlado dela te popravke, saj je njihovo pogodba z izvirnim zunanjim izvajalcem že potekla. Dodatek: Hiter pregled dekompilirane verzije objavljene aplikacije nam sicer pove, da je bilo popravljenih nekaj besedil, nadgrajena verzija API knjižnice in dodana večina sprememb, ki so jih v svoji aplikaciji naredili Nemci. Vendar ni nobenega razloga, da ta podatek ne bi bil javno dostopen na mestu, kjer je MJU objavil originalno izvorno kodo.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
22.164
6.019
113
Od danes kode dobijo vsi hkrati z obvestilom o pozitivnem rezultatu testiranja.

 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.140
3.610
113
Marlbor
Od danes kode dobijo vsi hkrati z obvestilom o pozitivnem rezultatu testiranja.

Čestitke NIJZ za glup sistem. 90% jih bo odgovorilo z napačnima zadnjima dvema ciframa št zdravstvene kartice, ker ne smeš gledati zadnje 3-mestne cifre.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Bom še jaz poskusil.
A se tebi res ne posveti, da se večina nas ne pritožuje nad samimi ukrepi (vsaj večino njih) ampak nad načinom uvedbe in komunikacijo ob uvedbi.
Nihče se ne buni ob obveznih maskah v trgovinah, javnih krajih kjer se zadržujejo skupine ljudi - težava je, da je predstavljeno da si kriminalec, ker se sprehajaš brez nje in to na vasi (sredi gozda ob polnoči). Sam nimam težav s masko čez tromostovje - a doma v moji vukojebini kjer ne srečam žive duše na “pešpoti” - komu na čast?
Po drugi strani pa se ukinejo odločbe o karanteni (popravke - se jih pošlje z 4 tedensko zamudo) in še sedaj ni jasno kdo mora v karanteno (pozabi samoizolacijo - to se lahko grejo politiki, športniki in tisti, ki ne hodijo v službo ali so tako visoko v hierarhiji, da se ne pozna al so fizično prisotni na šihtu ali ne).

In dokler to ne bo urejeno - in tu je odgovornost na vladi in ne na raji, ne bo bolje. Pika na i pa so kiksi “vladnikov”, ki se pri nas zgodijo zaradi utrujenosti, na Češkem pa ministra naslednji dan ni več na šiht - pa ne ker bi se samoizoliral.


No, ker si za razliko od nekaterih bevskajocih scenet na forumu napisal marsikaj smiselnega, si definitivno zasluzis moj odgovor.

Z vsem napisanim se absolutno strinjam, kar lahko tudi preberes "za nazaj".

Tvoj odgovor je ravno to, kar je eden vecjih problemov pri spopadu z epidemijo pri nas. Namrec, zagovarjat ali podpirat bilokateri ukrep, ki je potreben za zajezitev stanja je pri nas refleksija podpore kretenoidnem obnasanju vlade. O tem je na 1000+ straneh mariskaj napisanega in zato me kaj dosti pri debatah o vladnih ukrepih in njihovih "detaljih" ne bos bral. Kar pa zal ne spremeni dejstva da toliko filozofiranja in pametovanja o epidemiji kot smo ga delezni pri nas redkokje vidis. To je pac specifika nacije. Enako pri aplikaciji, na katero vodilni tako blazno "racunajo", TAN kod pa od nikoder, azurnost je 0.josef. Ze samo to da morajo epidemiologi "manualno" obvescat ljudi in vpisovat podatke v racunalnike je leta 2020 ogromna sramota. V Grciji ze vec kot pol leta ta avomatizem po mestih, letaliscih itd funkicionira b.p. Ob doticnih ukrepih bi kot nam sorodne drzave ze zdavnaj morali obrniti krivuljo navzdol in zacet sproscat bolnisnicne kapacitete. Dokler pa imas dnevno vec kot 1500 pozitivnih pa bo prakticno dnevno delez njih koncal v bolnisnici, na intenzivni in pod zemljo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.182
-2.039
113
sedaj pričakujem jamranje kako bo sedaj nevarno biti zunaj brez mask :valjamse: na facebooku so se nekateri že pofočkali a še par dni nazaj kako je to brez veze (kar je sicer res) :valjamse:
Saj tistim, katerim se zdijo maske zunaj potrebne, jih nihče ne ovira, da jih še naprej nosijo. Me pa še vedno zanima, zakaj jih ti isti niso že spomladi nosili, če so tako koristne?

Pozdravljam ukrep, da se ukine obveza nošenja mask zunaj.

Mi pa da mislit, da so ta ukrep jeseni sprejeli tako malo na zalogo, ko je bila prilika, da nas malo bolj privijejo, so jo sprejeli da bo za vladi hudi čase.
Ukrep nošenja mask zunaj, na Šmarni gori pa v planinah, pa na sprehodu v naravi ni k epidemiološki situaciji prinesel prav nič. Nula koma jozef. Pač nihče se ne okuži zunaj na prostem ob upoštevanju 2m razdalje.
In sedaj, ko so ukrepe gibanja vezali na aplikacijo, kar je v javnosti sprožilo negativne reakcije, sproža vprašanja, na katere vlada ne zna ali noče odgovorit (smo slišali dopoldan), je treba folk malo razveseliti, pa preusmeriti debate iz aplikacije, pa jim je prišel prav ta ukrep, da ga ukinejo, in se predstavijo kot da rahljajo ukrepe. Zato ukrep ni bil sprejet sočasno z drugimi.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.500
4.619
113
Vlada je z velikimi topovi streljala na muhe, pri tem podrla ljudem eksistenco, izobraževanje in vero v stroko. Sedaj ko so muhe prerasle v slona, jim je pa zmanjkalo streliva in večjega kalibra. Obstaja le še "nuke".

Tipajo v temi, pa še skupaj ne držijo več. Beovička bo jutri dobila drug stolček in častno odstopila od vodje skupine norcev. Gantar bo to izkoristil za čistko skupine in vzpostavil novo, ki bo pihala kot bo on želel. Tu sicer ne vidim logike, da želi za vodjo Fafangla, ki je s svojimi pogledi precej bolj na easy, res pa je, da ga še nismo slišali kaj dosti o gospodarstvu in šolah. Gantar bi jasno vse zaprl za pol leta.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77 in mirsi

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.182
-2.039
113
"Po neuradnih informacijah Televizije Slovenija pa naj bi strokovna skupina v sproščanje ukrepov privolila pod enim pogojem, in sicer, da se od 24. decembra do 4. januarja uveljavi popolno zaprtje javnega življenja in vseh dejavnosti. "
Neumnosti.
Vlada ne rabi od svetovalne skupine nobenega soglasja za sprejetje novih ukrepov. Pa tudi, smo že od Beovičke slišali, ko je vlada sprejela kakšen ukrep, da to ni bil predlog strokovne skupina.
Gantar pa Fafangel sta na nasprotnih bregovih. Gantar bi zapiral, Fafangel bi odpiral. Ja, strokovno skupino bo treba na novo sestaviti, Beovička bo šla na zbornico, Fafangel je tudi šel, vprašanje s kakšnim veselje drugi delajo.
Je pa res Gantar rekel, da bi v novo skupino povabil Fafangela, ampak to je bil medijski spin. Fafangel v javnosti uživa precej večji ugled kot Gantar, pa se je takrat malo prislinil zraven, po vzoru politikov, ki se slikajo s športniki. Je pa res, da je Fafangel v državi najbljši epidemiolog, pa bi čudno zgledala svetovalna skupina v času epidemije brez epidemiologa. Stališča imata pa diametralno nasprotna.