Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.508
412
83
Problem so covidioti ne vlada. Če bi se folk obnašal logično glede zaščite sebe in celotne populacije nebi pisali takihle litinaj ampak bi bilo osnovno navodilo spomladi zadosti. In niti nebi imeli kritičnega števila okuženih. Ampak je švedski model v praksi ne gre nikjer ker del folka ne funkcionira samozaščitniško ampak se celo kitijo z nazivom covidiot in si plujejo v lastno skledo.
Ampak treba je na morje, treba je smučat, treba je ure sedet v oštariji, treba je čvekat na malci v službi v enem prostoru in je treba omejevat zadeve kot so šole in mpodobno, da zadeva ne uide. Pričla je situacija, ki stikov kot smo jih vajeni ne dovoljuje.
Čist enako kot vožnja skozi naselje z 80-120 km/h se ne izide v praksi.
 
  • Ljubezen
  • Všeč mi je
Reactions: SamSvoj in mosseero

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.500
4.619
113
Problem so covidioti ne vlada. Če bi se folk obnašal logično glede zaščite sebe in celotne populacije nebi pisali takihle litinaj ampak bi bilo osnovno navodilo spomladi zadosti. In niti nebi imeli kritičnega števila okuženih. Ampak je švedski model v praksi ne gre nikjer ker del folka ne funkcionira samozaščitniško ampak se celo kitijo z nazivom covidiot in si plujejo v lastno skledo.
Ampak treba je na morje, treba je smučat, treba je ure sedet v oštariji, treba je čvekat na malci v službi v enem prostoru in je treba omejevat zadeve kot so šole in mpodobno, da zadeva ne uide. Pričla je situacija, ki stikov kot smo jih vajeni ne dovoljuje.
Čist enako kot vožnja skozi naselje z 80-120 km/h se ne izide v praksi.
Očitno ima cela Evropa polno Covidiotov (ali pa to niso, ampak ljudje hočejo samo delat in živet?), pa še vedno vlade ne sproducirajo takih neumnosti kot naša. Celo šole so jim laufale ali še vedno laufajo in še celo zahvalili so se za odlično sodelovanje ljudje, čeprav uspeha ni bilo in bodo za krajši čas še bolj zategnili. Seveda daleč od naših ukrepov, ki so popolnoma mimo.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.430
9.370
113
Kje pa piše da je obvezna, saj te noben ne sili da jo naložiš. Saj odpiranje določenih trgovin v boljših regijah je tudi nagrada za tiste ki so ukrepe bolj upoštevali kot pri nas na Dolenjskem. Kar je pravilno, sicer jaz od tega nimam nič, gre zahvala mojim sosedom ki so tri dni po zidancah hodili sedaj pa doma ležijo. Ampak tud to je demokracija. Zaradi manjšine trpi večina. Jebiga takle mamo, jaz čakam samo še ne cepivo.
Ajoj, sem čaku, da bo en ta mimosun napisal, pa si ga ti. Gorenjska regija je mela katastrofo nekaj tednov nazaj, pa osrednjeslovenska tud. Si ti še zmer ziher, da je to zarad "pridnosti". Kakšne streljate nekateri...nagrada da je odprtje trgovin.... :valjamse: :bonk:
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.182
-2.039
113
Ko policaja zanima, kaj vozim v prtljažniku, zahteva prvo pomoč, pa žarnice, da so ogleda prtljažnik, če ga bodo zanimale slike ljubice, moji sms-si, pa klici in imenik, bo pa zahteval telefon v pogled.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Gre jim na boljše, ker imajo drugo vlado in drugačne, manj stroge ukrepe.
Pa tudi švedom gre boljše.

Se ti strokovnjak?
Ukrepi v doticnih drzavah so (bili) 10% blazji kot nasi. Pa ne govorimo o vladi. Samo o disciplini.

Na svedsko pa le pojdi pogledat, pa se Andy-a vzami s sabo. Med in mleko in polne postelje.
 
  • Haha
Reactions: SamSvoj

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.500
4.619
113
Se ti strokovnjak?
Ukrepi v doticnih drzavah so (bili) 10% blazji kot nasi. Pa ne govorimo o vladi. Samo o disciplini.

Na svedsko pa le pojdi pogledat, pa se Andy-a vzami s sabo. Med in mleko in polne postelje.
Imajo približno 10x bolj odgovorno vlado in stroko, ki z ukrepi, retoriko in lastno odgovornostjo ni postala predmet posmeha državljanov, ko vsak v njihovih ukrepih išče le še tisto najslabše, namesto, da bi zagrabili na polno pri dobrih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77 in mirsi

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Imajo približno 10x bolj odgovorno vlado in stroko, ki z ukrepi, retoriko in lastno odgovornostjo ni postala predmet posmeha državljanov, ko vsak v njihovih ukrepih išče le še tisto najslabše, namesto, da bi zagrabili na polno pri dobrih.

Govorimo o omejitvah/ukrepih.
Pustimo vlado zdaj ob strani. Ni idealna in dela nemalo napak, predvsem z obnasanjem. Pa vendar, ce nekdo a priori ne uposteva ukrepov samo zato da kontrira "vladi" je to pac dokaz sebicnosti. Vedno je nekaj da covidioti trajbajo svoje, statistike, PCR, youtube, sosedova micka, click-byte novica... Ce tega ne bi bilo, bi SLO ze zdavnaj obracunala z epidemijo. Primer je bil prvi val.

To je tako kot tiste reportaze ustavljanja radarja. Od desetih ustavljenih ne bo eden rekel:"ja zgal sem ga cez omejitev....priznam". Vsak bo imel 1000 in 1 izgovor, samo da ne prizna prekrska. Ko pa se bo odpeljal pa bo v avtu itak razlagal da so omejitve brez veze, da nimajo smisla. Slovenistan pac.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi in sad

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.603
-205
113
jah to je pac balkanizem v nas.

torej je treba ukrepe prilagoditi balkanizmu.

drugac pa, kako bo pa tole laufal?

S krožnimi kabinskimi žičnicami, vlečnicami in sedežnicami pa bo dovoljen prevoz za največ eno osebo ali člane istega gospodinjstva.